Dead Cyborg Episode 2 je robotí pohádka z apokalyptického světa

  15:21aktualizováno  15:21
Technicky i hratelností dokonalý titul překonává svého předchůdce a navíc nechává i většinu podobné produkce daleko za sebou.
100

Dead Cyborg Episode 2

Platforma: Freeware
Výrobce: Endi

  • dokonalá technická prezentace
  • zřetelně lepší, než první epizoda
  • skvělý design
  • člověk by si řekl, že je škoda, že si v takovém prostředí nemůže zastřílet

Stáhnout

Druhá epizoda Dead Cyborg je atmosférické, inteligentní, graficky dokonalé a vysoce zábavné dílo. Hledání vlastní minulosti, tak jako to bylo v prvním dílu, je nahrazeno čistou touhou po přežití. Vše ostatní je však naštěstí zachováno, a pro adventurně pozitivní hráče tak přicházejí Vánoce.

Dead Cyborg Episode 2
Dead Cyborg Episode 2
Dead Cyborg Episode 2

Je tomu již dlouho, co jsme zanechali hlavního hrdinu série Dead Cyborg svému osudu. V první části tohoto epizodického zážitku jsme utekli z podivného vězení a poprvé ve svém "životě" ochutnali svobodu. A přesně tam, kde původní hra skončila, navazuje epizoda druhá.

Dead Cyborg Episode 2
Dead Cyborg Episode 2


Hlavní hrdina, který jako by si snad na nic ze své minulosti nevzpomínal, je kyborg, tedy napůl člověk, napůl umělý organismus, který se poprvé ocitá pod ocelově šedou oblohou atomovou válkou zničené Země. Krajina se téměř nijak neproměnila, jen lidé zmizeli a jediní obyvatelé na povrchu jsou odolní roboti, kteří stále svědomitě plní naprogramované úkoly, třebaže už není pro koho je plnit. Ale i těch robotů je již jen velmi málo. Svět pomalu umírá v poslední éře svých dějin.

Dead Cyborg Episode 2
Dead Cyborg Episode 2

První díl, ucelen existenciálními otázkami a pátráním po vlastní neznámé minulosti, je za námi a stejně tak tyto tendence. Veškeré otazníky jsou všehovšudy pryč. Odpovědi, kterých by se protagonista rád dopátral, snad jako by zmizely spolu s lidstvem ze světa a tam, kde není odpověď, mizí touha se ptát. Zůstává pouze snaha o přežití.

Dead Cyborg Episode 2
Dead Cyborg Episode 2
Dead Cyborg Episode 2

Hráč prochází rozbořenými a nefunkčními komplexy, zašlými pomníky lidského pokroku a úsilí, ve snaze najít cestu pryč. Pryč od zkázy a pozvolného rozkladu. Musí konzumovat prášky proti radiaci a doplňovat síly potravinami, aby byl schopen fyzicky obtížnějších úkonů. Sám totiž na radiaci umírá a je otázkou času, kdy mu z vlastních sil nezbude vůbec nic. V rozpadajících se koridorech tak řeší hádanky, které mu otevírají cestu dál. Cestu, která na svém konci v mlhách možná ani neskrývá žádný cíl.

Dead Cyborg Episode 2
Dead Cyborg Episode 2

Graficky je hra velmi impresivní a co do designu jednotlivých úrovní možná ještě úžasnější. Jednoduché ovládání a hodinářská technická bezchybnost dávají plně vyznít zážitku, který je v případě tohoto titulu neopakovatelný. Atmosféra je často přímo hmatatelná a ač třeba design robotů působí zvláštně infantilně, na hráče dýchá nostalgie a pocit nezvratitelného, pomalu přicházejícího konce.

Dead Cyborg Episode 2
Dead Cyborg Episode 2
Dead Cyborg Episode 2

Dead Cyborg Episode 2 je vpravdě dokonalé adventurní dílo. Nemůžu jinak, než mu udělit absolutní hodnocení, neboť ke všem již zmíněným kladům přidává i to, že jej nedohrajete za pět minut. Je tedy na hry zdarma i titulem slušně rozsáhlým. Tak co se tedy s posledním obyvatelem Země stane? Běžte najít odpověď!

Na oficiální stránce hry lze najít i verze pro Linux a Mac OSX.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

100 %

Hodnocení čtenářů

73 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 60 čtenářů

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Jakub Šural: Snažím se, aby na mě brácha mohl být hrdý

Přes půl roku uplynulo od toho 29. dubna, kdy fotbalový svět přišel o Josefa Šurala a Jakub Šural, obránce Zbrojovky...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

  • Další z rubriky

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Najdete na iDNES.cz