Dany Golf - výborný simulátor minigolfu

  12:00aktualizováno  12:08
Dany Golf je povedeným minigolfovým simulátorem. Nečekejte sice žádné promakané funkce a nová vylepšení v herním stylu, ale tyto nedostatky se vám pokusí nahradit nadprůměrná grafika, různorodé dráhy se záludným terénem a místy záhadné chování míčku.
70

Dany Golf

Platforma: Freeware
Výrobce: Clickteam

Stáhnout

Dany GolfÚvodem bych rád opravil název hry. Pokud čekáte simulátor golfu, budete zklamaní, Dany Golf je totiž překvapivě simulátor minigolfu. Golf je sice označován jako zábava horních deseti tisíc, ale v poslední době u nás hřiště rostou jako houby po dešti a golf se pomalu začíná stávat lidovou zábavou. Přesto je minigolf stále mnohem populárnější a také dostupnější. Možná se ptáte, kdo je to ten Dany. Dany alias Daniel je tvůrce hry a patří ke členům týmu Clickteam, jež je autorem programů pro tvorbu her. Dany Golf je tedy jakousi ukázkovou hrou a musím hned na začátek prozradit, že programu dělá čest. Minigolfové a golfové simulátory mají v žánru sportovních simulátorů pevnou pozici a i zde na Plných Hrách jsme vám jich již několik nabídli. Možná je to proto, že jejich programování je snadnější než u ostatních simulátorů a po vystřelení míčku hodně záleží jen na fyzikálních zákonech. Přesto lze dobrý golfový simulátor od těch ostatních rozpoznat a Dany Golf patří k tomu lepšímu, co v této oblasti najdete.

Dany GolfI když je autor hry Francouz, na francouzštinu narazíte jen při instalaci a menu hry je anglicky. Ale i kdyby bylo čínsky, tak se nic moc nestane, protože hra vám žádná nastavení nenabízí a k dispozici je jen nápověda. Nulová nastavení ubírají hře velký počet bodů, nejvíce zamrzí absence tabulky pro zapisování nejlepších bodových výsledků. Ve hře totiž máte za úkol nasbírat co největší počet bodů, což jí oproti některým jiným simulátorům zabezpečuje větší hratelnost. Takhle si své výsledky budete muset nosit pouze v hlavě. Pravidla v Dany Golfu jsou stejná jako v minigolfu. Celkem je zde deset různých hřišť, na každém máte sedm úderů na to, abyste míček dopravili do jamky. Postupně vzrůstá i obtížnost drah, takže zatímco prvních pět jamek byste splnili se zavázanýma očima, po šesté se nejednou zapotíte a budete mít chuť o někoho svou golfovou hůl zlomit (tedy alespoň obrazně :-). Při vystřelení míčku můžete nastavit sílu úderu, zde je to implementováno jako u kulečníkových simulátorů ve formě čáry, která značí sílu. Pokud chcete silnější úder, můžete při zaměřování (a při vstřelování míčku na kopeček je to i nezbytné) čárou přesáhnout hranice hřiště. V minigolfu platí zákon o rovnoměrném úhlu dopadu a odrazu. Zde jsem však občas kroutil hlavou, jak se míček odrazil. Úhly se mi jevily v pořádku, ale někdy se od šikmé plochy nesmyslně vracel. Oproti těmto chybám však musím pochválit jeho chování na terénu. Ten je hodně různorodý. Dany GolfNa dráze najdete keříky, zákopy, zpomalovací plochy, pahorky, dokonce i jakési pomyslné teleporty. Míček spadne do jedné jamky a z druhé vypadne. Ovšem pokud jej vyšlete pomalu, sklouzne vám opět zpět.

Grafická stránka hry je opravdu povedená, i když bych ocenil, aby se mohly měnit úhly pohledu, takhle se na hru totiž díváte pouze z ptačí perspektivy. Hudba ve hře chybí, ale vše vám vynahradí dobré zvuky. Pokud se vám podaří míček umístit do jamky jen několika údery, odmění vás potlesk a ovace neviditelného publika. Pokud patříte k fanouškům (mini)golfových simulátorů, mohu vám Dany Golf doporučit, protože patří k tomu nejlepšímu v této oblasti.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

74 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 28 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

Najdete na iDNES.cz