Cyklon 2 - zachraňte trosečníky

  12:00aktualizováno  15. srpna 2004 12:39
Toužili jste se někdy stát pilotem vrtulníku nebo záchranářem? Adrenalin a odvaha vám nejsou cizí? Pokud ano, tak právě pro vás je určena hra Cyklon II, která všechny tyto prvky perfektně spojuje.
60

Cyklon 2

Platforma: Freeware
Výrobce: Tatko

Stáhnout

Cyklon 2 Toužili jste se někdy stát pilotem vrtulníku nebo záchranářem? Adrenalin a odvaha vám nejsou cizí? Pokud ano, tak právě pro vás je určena hra cyklon II, která všechny tyto prvky perfektně spojuje.

Jako pilot záchranářského vrtulníku máte za úkol dostat do bezpečí všechny, kteří se dostali do nesnází. Většinou se jedná o domorodce, jejichž příbytky zničil cyklon, avšak setkáte se i se zachraňováním rukojmích z lodi mafiánů, trosečníků ze spadlého letadla nebo vědců z hořící plošiny. Jak vidíte, mise jsou opravdu různorodé a nudit se rozhodně nebudete.
 
Práce záchranáře je ovšem tvrdá a proto nečekejte procházku růžovým sadem. Tím se dostávám k obtížnosti hry, která je opravdu na vysoké úrovni. Hladký průběh zachraňování vám znepříjemňuje hned několik faktorů. Tím nejdůležitějším je samotný cyklon. V jeho blízkosti je obtížné udržet přímý směr, natož  pak zachraňovat trosečníky nebo přistát. Práci vám také ztěžují vojenské helikoptéry, které se vás paradoxně nesnaží sestřelit, ale při průletu okolo nich vám výrazně ubyde benzín. Nedostatek paliva uprostřed oceánu je opravdu nepříjemná věc, a proto je občas nutné zaletět na čerpací stanici. Cyklon 2 Avšak nejobtížnější na celé hře je přistávání. Je to opravdu věda a napoprvé se vám to určitě nepovede. Motor musí mít nízké otáčky a je nutné dosednout na střed přistávací rampy. Po čase jsem se přistání naučil a stalo se pro mě rutinou.

Hra je velice dobře hratelná a na ovládání si také rychle zvyknete. Nakládání trosečníků nad hořícími budovami je zábavné a navíc jste občas omezeni časovým limitem, což hru pěkně zpestřuje. Nejvíce mi však vadil samotný přesun pacientů. Po naložení všech čtyř nešťastníků se rychlost vrtulníku sníží na polovinu a let na delší vzdálenost k domovské základně se tak obvykle stává velice zdlouhavým. Jinak po stránce hratelnosti nelze hře již nic vytknout.

Cyklon 2Technické zpracování je spíše na průměrné úrovni. Grafika je slušná, ale je pravda, že ničím neohromí. Zvuk se autorovi až na hudbu v pozadí opravdu povedl. Svištění helikoptéry je velmi realistické a výkřiky trosečníků taky nikoho neurazí. Ovšem techno v pozadí vydrží snad jen ti nejzarputilejší příznivci tohoto žánru. Po pěti minutách jsem začal hledat způsob jak hudbu vypnout. Hra samotná tuto možnost nenabízí a tak nezbývá než vypnout reproduktory, takže možnost zapnutí  oblíbených mp3 je mizivá. Přes to všechno hra oplývá především klady a navíc je z naší rodné země, takže knipl do ruky hurá zachraňovat!


 

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

71 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 49 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?
60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?

Na 8. srpna připadá mezinárodní den ženského orgasmu! Jak svátek vznikl a proč ženy orgasmus někdy předstírají?

Najdete na iDNES.cz