Crystal Cave - Christmas Treasure

  12:00aktualizováno  2:15
Pěkná a vánočně laděná logická hra ve stylu Bouldera Dashe, za jejímž vznikem, ačkoliv by to nikdo na první pohled neřekl, stojí několik českých vývojářů. Povede se vám vysbírat všechny ledové koule, aniž by vás něco zahubilo?
70

Crystal Cave: Christmas Treasure

Platforma: Freeware
Výrobce: 300AD

Stáhnout

Crystal Cave: Christmas TreasureZima je hnusná, říkejte si, co chcete. Věděli to i naši prapředci a tak se ani nelze divit, že se rozhodli, si ten čas začít nějak zpestřovat. A tak tu máme Vánoce. Snad každý z nás se na ně ve skrytu duše těší nebo je má rád. Je v nich skryto něco z našeho dětství. Ta radost ze stavění sněhuláků, sáňkování, zdobení stromečku či rozbalování dárků je ukrytá v každém z nás. Je to snad jediný svátek, kdy se ještě máme čas zastavit. Ani Velikonoce nemají takovou sílu.
A protože letošní Vánoce už klepají na dveře jak zběsilé, rozhodl jsem se dnes zrecenzovat a přinést vám hru, která je vskutku vánoční. A jejím hlavním hrdinou není nikdo jiný než Santa Claus, komerční Ježíšek ze Západu.

Crystal Cave: Christmas Treasure Mnou dnes představovaná gamesa nese název Crystal Cave Christmass Treasure a nutno říci, že se jedná o opravdu zdařilou logickou gamesku. Hra vznikla pod hlavičkou 300AD.Com. Toto vývojové a distribuční uskupení stojí za řadou dalších velmi zdařilých kousků (Trick Ball, Jets'n'Guns, Fireman's Adventures, Rock'n'Roll 2004, Electric Eddie, ArcaMania 2, Troll či Westbang) pro počítače PC i Apple Macintosh (s Mac OS X), z nichž většina je distribuována jako shareware a jen několik her je vypuštěno jako freeware. Mezi freewarové produkty naštěstí patří i Crystal Cave Christmass Treasure a tak vám ho mohu dnes přCrystal Cave: Christmas Treasureedstavit. Ještě než to ale udělám, zmíním, že k většině placených her od 300AD.Com je možné si stáhnout demoverzi. Několik jejich gamesek jsem zkoušel a nezbývá mi, než je také doporučit k vyzkoušení (jako zde recenzovanou pařbu).

Celá gameska staví na principu hry Boulder Dash, kultovní logické hry z roku 1984 od First Star, jen je oděna do vánočního aranžmá a místo zlata či diamantů zde sbíráte ledové kuličky. Přitom je nutné postupovat logicky, protože jakýkoliv neuvážený tah může znamenat, že se ke kuličce už nedostanete nebo vás něco sežere či zavalí. Nástrah tu je poměrně dost. Různých předmětů a kvádrů je tu také několik a každý se hodí k něčemu jinému a i jinak se chová. Např. ledové kvádry, když do nich strčíte, se pohybují po zemi, dokud do něčeho nevrazí nebo je něco nezastaví. Když na Crystal Cave: Christmas Treasure ně zatlačíte, tak se rozpadnou. Je však možné pomocí nich dostat hlavu sněhuláka tam, kam potřebujete. Zmíněná hlava sněhuláka zase dopadne-li na kus sněhu, změní se v ledovou kuličku, což je, jak jsem již uvedl, objekt který musíte sbírat apod. Vysbíráte-li všechny ledové kuličky, postupujete do dalšího levelu. Grafika je kouzelná, komixová, příjemná. Zvuky a hudba určitě nikomu vadit nebudou, a pokud jo, lze je vypnout. A jedno překvapení na konec (i já to zjistil až na závěr recenze) - 300AD.Com je český tým, který ale veškeré své aktivity vyvíjí směrem ven. Tudíž ho u nás téměř nikdo nezná a to je, zdá se mi celkem škoda. Takových týmů ovšem u nás existuje více, podobně je na tom například Tibo Software z Pardubic.


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

50 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 10 čtenářů

Témata: Advent a Vánoce

Nejčtenější

Další z rubriky

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz