Commando Raid - sestřelujte parašutisty

  12:00aktualizováno  1:37
Zkuste se vžít do role velitele protiletadlové obrany, který střeží domovskou základnu proti náletům. Jak záhy brzy poznáte, úkol je to nanejvýš složitý a vyžaduje plnou koncentraci. Každá chyba by totiž mohla znamenat konec pro celou základnu!
40

Commando Raid

Platforma: Freeware
Výrobce: Robosoft

Stáhnout

Commando RaidObrana je jedna z nejdůležitějších dovedností nejen ve sportu, ale také v boji či ve válce. A právě tuto vlastnost prověří dnešní hra. Cílem je ochránit čtyři budovy, ze kterých je Vaše pevnost vystavěna, proti hordám nepřátelských parašutistů a bombardérů. K obraně jste vyzbrojeni velmi chudě – Vaším jediným nástrojem k likvidaci protivníků je jakési dělo, kterým můžete ze světa sprovodit jak letadla tak výsadkáře. Výhodou je, že střely z tohoto děla letí pořád dál i přesto že třeba zasáhnou nějaký cíl, takže můžete bez problémů sestřelit více útočníků najednou! Ale nemyslete si, že kolem sebe budete střílet hlava nehlava! To totiž ani nejde – ne že by jste měli omezený počet nábojů, to ne. Ovšem nabíjení nějakou dobu trvá, takže nakonec zjistíte, že více jak jeden projektil najednou na obrazovce neuvidíte. Musíte si pak dobře rozmyslet kam vystřelíte, protože se lehce stane, že Vám nějaký ten otravný parašutista proklouzne a infiltruje Vaši základnu. Pokud se to povede jednomu či dvěma, ještě se vlastně nic neděje. Ovšem s přibývajícím počtem nepřátel za obranou linií se zvyšuje i riziko toho, že nakonec přepadnou i Vás. Nepřítel totiž nikdy nespí, takže zatímco vy z oblohy sestřelujete jeho vojska, protřelí parašutisté už si k Vašemu ležení kopou tunel!

Commando RaidNaštěstí i proti tomuto zákeřnému útoku se dá bránit. Nečekejte ale žádnou superzbraň! Jediný způsob jak zabránit nepříteli aby se dostal až k Vám je získat 10 000 bodů. V takovém případě jste totiž odměněni přímo královsky – ta část základny která je nejvíce poškozená (a tedy tam kde se kopající záškodníci činí nejvíce) je plně opravena a tunel zasypán! Samozřejmě nasbírat takovýto počet bodů už vyžaduje trochu cviku, protože za každého výsadkáře dostanete pouze sto bodů. S vrtulníky už je to lepší, zde je bodové hodnocení dvojnásobné. Je tu však ještě jedna věc, kterou jsem nezmínil. Ano, hádáte správně – jedná se o bombardování. Nepřítel totiž tu a tam přitvrdí a místo chlapíka s padákem shodí na Vaši základnu pořádně velkou pumu. Tu nesmíte za žádnou cenu nechat dopadnout až na zem, jinak Vám pořádně rozhodí obranu! Jakmile tedy Commando Raid uvidíte k zemi padat bombu, dejte veškerou taktiku stranou a co nejdříve ji sestřelte. V opačném případě se totiž s největší pravděpodobností setkáte s obrazovkou oznamující konec hry…

Bohužel to co je na Command Raid dobré ustupuje do pozadí, když se podíváme na všechny záporné vlastnosti. Po grafické stránce je to naprostá bída, sem tam nějaké animace ale jinak nic co by potěšilo. Se zvukem je to jen o málo lepší, po nějaké době Vás začnou zvukové efekty a hudba otravovat, bohužel vypnout ji lze pouze tak, že si zvuk ztlumíte na minimum. Celkově tak tato poměrně zábavná hra nemá šanci prorazit, málokdo u ní vydrží déle jak deset minut. Přesto však stojí za zahrání, takže neváhejte a stahujte!


Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

40 %

Hodnocení čtenářů

45 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 14 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Najdete na iDNES.cz