Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Comet Ball - Arkanoid s přídavkem magnetu

  12:00
Malá pálka pohybující se pouze vpravo a vlevo, jeden jediný míček a celá řada kostek tvořících ornamenty v opačné části herní obrazovky. Tak nějak vypadá klasický Arkanoid a podobně na tom bude i dnešní hra zdarma.
70

Comet Ball

Platforma: Freeware
Výrobce: codemonkey

Stáhnout

Comet BallK prvotinám freewarových autorů se většinou přistupuje značně skepticky, což by mělo zákonitě platit i pro hru Comet Ball. I když tak na první pohled nevypadá, skutečně jde o první počin ze stáje tohoto tvůrce, jež si opravdu neoriginálně zvolil jako předlohu stařičký a okoukaný Arkanoid. Ten ale obohatil alespoň trochou inovací a lehce neotřelým přístupem.

Comet Ball se odehrává v poměrně malém okně, což se promítlo i do celkové rozlohy herní obrazovky. Ta nepatří zrovna k největším, proto bude udolání jedné mise zpravidla trvat jen velmi krátkou chvilku, což bych označila jako výrazné plus. Pokud mě totiž na Arkanoid hrách něco otravuje, pak je to zejména velké prostranství a nutnost Comet Ballshodit z plochy několik zbývajících kostiček. Ty jsou v nejhorším případě zašité v tom nejzapadlejším rohu a dostat se k nim mnohdy znamená i několik planých pokusů a střel na prázdno. Navíc řídit směr letu míčku v Arkanoidu není až tak jednoduché, což u Comet Ball platilo dvojnásob. Občas jsem měla dojem, že je směr odletu balónku snad i náhodně generovaný a pokaždé, kdy jsem jej namířila tam, kam bylo potřeba, odlétl nekontrolovatelně zcela jinam a to i navzdory tomu, že jsem si jistá, že by se v jiných Arkanoidech mířek zachoval tak, jak jsem očekávala já.

Nedílnou součástí současný Arkanoidů jsou bonusy, bez nichž by to snad ani nešlo. V tomto případě vypadávají snad z každé druhé kostičky, budete si ale muset vybírat, ne se zběsile vrhat po každé objevivší se ikonce. Ne všechny totiž znamenají příchod bonusu, jež vám pomůže – mnohé se totiž chovají zcela opačně. Naštěstí je možné jednoduše díky dobře zvolených ikonek rozeznat, co od které kostičky čekat. Jako příklad bych rozhodně Comet Balluvedla šipky nahoru a dolů, což znamená snížení nebo zvýšení rychlosti pohybu míčku po obrazovce. Taktéž radičním vylepšením je možnost rozšířit množství balónků, s nimiž v jednu chvíli pracujete a to až na hodně slušné číslo. Nejednou se mi povedlo, že po obrazovce najednou poletovalo třeba i deset takových – odpálit je všechny je ale pochopitelně nemožné. Zajímavě a inovativně byl pojat magnet, čili ikonka, která vám dovolí zachytávsat balónek na pálce, který zde zůstane až do chvíle, kdy se jej rozhodnete poslat zpátky do prostoru. Zajímavé je, že to platí i pro více kuliček naráz, proto je můžete všechny jednoduše pochytat a pak třeba i deset takových najednou odeslat zpět do prostoru, což působí rozhodne zajímavě.

Celkově Comet Ball nepůsobí vůbec špatně a asi nejlepším rysem je celková dynamičnost. Ani na malý moment se nezastavíte, po obrazovce budou neustále létat nové předměty a hra vás bude postupně přesunovat směrem kupředu do nových a nových levelů. Těm je možná nutno vytknout malou invenčnost – s novými druhy kostek si mohli tvůrci přecijen vyhrát trochu více.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

28 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 8 čtenářů

  • Nejčtenější

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

10. ledna 2019

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře...

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

4. ledna 2019

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla...

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

14. prosince 2018  14:43

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak...

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

12. prosince 2018  14:35

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak...

Už nikdy nevyhazujte zeleninu z lednice: Přečtěte si, jak prodloužit trvanlivost.
Už nikdy nevyhazujte zeleninu z lednice: Přečtěte si, jak prodloužit trvanlivost.

Potravinové dózy jsou nepostradatelnou součástí každé domácnosti. Jak ale zajistit, aby v nich potraviny zůstaly dlouho čerstvé? Na to jsme se...

Za celosvětový kolaps IT systémů může nečekaně absurdní chyba

Nepovedená aktualizace bezpečnostního softwaru společnosti Crowdstrike způsobila pád počítačů a serverů s operačním...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s odbavováním letů,...

Rozvádím se, oznámila dubajská princezna na Instagramu manželovi a jeho milenkám

Dubajská princezna Mahra (30) a její manžel šejk Mana Bin Mohammed Al Maktúm (25) se po loňské svatbě rozvádí. Dcera...

Piju každý den. Dřív nebo později se upiju k smrti, líčí bývalý fotbalista Fenin

Fotbalista Martin Fenin (37) neprožívá nejlepší období. Nejen, že mu nevyšlo manželství s policistkou Beatou, se kterou...

John Deere už nechce být woke. Podlehl tlaku konzervativců a řadí zpátečku

Přední americký výrobce zemědělských strojů John Deere se rozhodl ustoupit od svých iniciativ v oblasti podpory...