V plošinovce Colored: The Other Dimension není vůbec nic jisté

  17:00aktualizováno  17:00
Zde, v zadumaném světě Colored, není všechno hned jasné a předem dané. Na vás je zjistit, jestli vám to či ono ve vašem cíli pomůže, nebo uškodí. Máte k tomu možnost vracet čas a zvláštní schopnost hrdiny.

Colored: The Other Dimension | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

85

Colored: The Other Dimension

Platforma: Freeware
Výrobce: Florian Caesar

  • grafický styl
  • potřeba zkoušet nové přístupy
  • změna schopností hlavního hrdiny
  • možnost se po smrti vrátit před osudný okamžik
  • občas podivně nepohotové ovládání (jen v určitých momentech)

Stáhnout
Colored: The Other Dimension

Náhoda je mezi hráči oblíbená. Máme náhodně generované úrovně, náhodná setkání, náhodné poklady a souboje. Nic z toho v Colored nenajdete. Přesto je ale tato snová a obtížně interpretovatelná logická plošinovka postavená na originálním principu: v každé úrovni se mění schopnosti vašeho hrdiny a na vás je nejprve odhalit, co spolu dokážete.

Colored: The Other Dimension

Ve hře samotné vlastně není jisté téměř nic. Jako zvláštní, neustále se klátící bezejmenný hrdina v bílém plášti se ocitáte ve snovém a barevně kresleném světě. Zde není zprvu úplně zřejmé, co vám v dosažení cíle pomůže a co vám naopak uškodí. Všechno si musíte nejprve vyzkoušet. Naštěstí vás hra nijak nelimituje počtem životů.

Colored: The Other Dimension

Dokonce vás po smrti ani nepohodí zpátky ke vstupu do úrovně, ale lišácky vás postaví vteřinu před tím, než uděláte rozhodnutí, které vás stojí život. Jinými slovy, když omylem skočíte do lávy, objevíte se těsně před tím, než zmáčknete tlačítko k výskoku. A nejenom to. Čas můžete manuálně vracet o několik kroků dozadu a tak najít přesnou pozici, kdy jste selhali. Hra je tak přístupná i občasným hráčům.

Na principu opakování a zjišťování, co lze a co ne, je ostatně Colored založená. Každá úroveň nabízí jinou problematiku a jiné řešení. Spíš než o skákání po vratkých platformách jde o nalezení logické cesty. K tomu vám slouží i schopnost hlavního hrdiny, která se aktivuje klávesou Shift.

Colored: The Other Dimension

A právě tato schopnost se také neustále mění. Jednou vám dovolí zpomalit čas, jindy ho úplně zastaví, někdy otočí a tak plyne pozpátku. No a někdy s ním dokážete přepnout do druhé, černobílé dimenze, ve které některé objekty a monstra existují a jiné ne. Můžete si být vždy jistí jedním: vaše momentální schopnost jsou součástí řešení hádanky.

Colored: The Other Dimension

Colored: The Other Dimension je příjemně originální a hravá plošinovka. Svou specificky zasněnou atmosférou je na tento žánr dost netradiční, ale dává prostor i pro příležitostné hráče. Obtížnost sice časem narůstá, ale neomezený počet životů dává možnosti zkoušet to či ono, což je ostatně hlavní náplní a největší devízou hry.

Na GameJoltu si můžete stáhnout také verze pro Mac a Linux.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

85 %

Hodnocení čtenářů

0 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 0 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Najdete na iDNES.cz