Cobol´s Revenge - svrhněte krále Billa!

  12:00aktualizováno  12:29
V roli odvážného hrdiny Cobola musíte porazit krutovládce Billa, kterému jste v minulosti pomohli na trůn. Ale nebojte se, nejste v tom sami, kouzelník C a jeho malý učeň Java Vám pomohou!
60

Cobol´s Revenge

Platforma: Freeware
Výrobce: Blacknite

Stáhnout

Cobol´s RevengePokud se alespoň trochu orientujete v programování, je Vám určitě jasné, že Cobol´s Revenge není další z řady "her na hrdin", ale spíše parodickou hrou, která má za cíl pobavit zasvěcené hráče. Ale nebojte se, i hráči kteří zrovna programátorskému řemeslu nerozumí, se určitě dobře pobaví. Ovšem začněme pěkně od začátku, tedy příběhem. V časech dávno minulých byl svět Ibum ovládán králem Jobsem. Ten měl dva syny, barona Page a lorda Billa, kteří měli po jeho smrti nastoupit na trůn a společně vládnout. Jak už to tak bývá, lord Bill se nechtěl o moc dělit a tak po otcově smrti nechal uvrhnout svého bratra Page do hradního podzemí. Protože právě Cobol byl v té době velitelem hradních stráží, nechal ho král Bill uvěznit, protože se bál, že by mu mohl zhatit jeho plány. A v tuto chvíli vstupujete do hry Vy. Ocitáte se ve vězení a Vaším prvním úkolem je dostat se nějak ven. Naštěstí nejste v cele sami a tak po krátkém rozhovoru a troše toho přesvědčování se od spolutrpitele dozvíte o možné cestě ven.

Cobol´s RevengeJakmile uprchnete z vězení, začnete vymýšlet plány jak svrhnout krutovládce Billa. Svět Ibum sice není moc velký, ale i tak je toho tu hodně k objevení a rozhodně se vyplatí projít každý kousek mapy. Můžete tak například narazit na žebráka, který Vás požádá o chleba. Ten je možné získat v hradní kuchyni, ale musíte si dát pozor aby nebyl v blízkosti kuchař, jinak Vás chytne při činu a budete mít smůlu. Po splnění úkolu se od žebráka dozvíte užitečnou informaci která se bude určitě hodit do budoucna. Dále můžete potkat farmáře a jeho pomocníka a při té příležitosti je pěkně obrat o veškerou zeleninu, ta totiž v této hře má funkci léčivých lektvarů a po snědení Vám doplní energii. Ve městě najdete také kovárnu a lazaret a v neposlední řadě také hospodu. Jak ale zjistíte, pokoj na noc si tu najmete jen velice těžko. Při tak nekřesťanských cenách si to jednoduše nemůžete dovolit. Nepomůže ani přemlouvání hostinského, ten totiž svůj podnik skromně pokládá za nejlepší na světě a ceny mu připadají adekvátní. Dokonce mu ani nevadí, že má hospodu úplně prázdnou. Po nějaké době se Vám určitě podaří dostat až k již zmiňovanému čaroději jménem C a jeho učedníkovi, který se jmenuje jak jinak než Java. Díky nim se konečně dozvíte jak zrádného krále Billa porazit a dokonat tak Váš hrdinský čin nebude problém.

Cobol´s Revenge nabízí ovšem i další zajímavosti. V které jiné hře najdete hrob Fortranu, nebo prohodíte řeč s postavičkou jménem Cobol´s RevengeHacker, jenž o sobě tvrdí, že je nyní kriminálníkem v důchodu? Podobných věcí je tu více a když budete pečlivě hledat a číst dialogy, určitě na ně narazíte. Bohužel, v této hře si moc nezabojujete, přesněji řečeno vůbec. K úrazu můžete dojít pouze vlastní neopatrností, když například vběhnete do prokleté zahrádky čaroděje C, nebo si nedáte pozor u břehu hradního příkopu a nachytá Vás tam krokodýl. Celkově je Cobol´s Revenge velmi zábavná hra, bohužel s podprůměrnou grafikou a ozvučením. Naštěstí se jedná o parodickou hříčku v retro-stylu, takže jí nedostatky ve zpracování můžeme s klidným svědomím odpustit a v klidu se pustit do hraní. Ti co více dají na grafické zpracování mohou z výsledného hodnocení jeden bod odečíst, pokud Vám ale na grafice až tolik nezáleží a chcete se hlavně dobře bavit, naopak si klidně k hodnocení jeden bod přičtěte. Nyní nezbývá než hru stáhnout a vydat se zachránit svět Ibum, tak vzhůru do toho, přeji dobrou zábavu!

Návod na hru Cobol´s Revenge


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

53 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 18 čtenářů

Témata: hacker

Nejčtenější

Další z rubriky

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Najdete na iDNES.cz