Clean'Em Up vám udělá pořádek v počítači

  15:00aktualizováno  15:00
Clean'Em Up je akční arkáda plná výbuchů a pestrých barev a odehrává se v počítači, kde hráč s pomocí čehosi jako tank ničí dotěrné virtuální nepřátele operačního systému.
85

Clean'Em Up

Platforma: Freeware
Výrobce: Amidos

  • velmi akční
  • pěkná a efektní grafika
  • spousta nepřátel a vylepšení
  • jen a jen akce

Stáhnout

Clean'Em Up | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Clean'Em Up

Clean'Em Up je akční arkáda, ve které po obrazovce neustále běhají různobarevní nepřátelé, vybuchují bomby a všech částic, projektilů a efektů je tolik, že hráč skoro ani nemůže najít svoji postavu. Ač hektická a občas chaotická, Clean'Em Up představuje velmi vytříbenou akční zábavu. Vše se přitom odehrává uvnitř počítače a tak trochu v podobnosti s filmem Tron.

Víte jak vypadá defragmentace z pohledu zevnitř počítače? Jak asi na nepřátele systému působí firewall a kdo se postará o vyčištění všech virů, nákaz, spywaru a jiných virtuálních neřádů? Postaráte se o to vy!. Tedy alespoň v této hře.

Clean'Em Up

Je možné, že jste se s hrou podobného typu již někdy setkali. Především asijská vývojářská studia mají v arkádách tohoto ražení zálibu. Clean'Em Up ovšem pochází z Egypta a přináší několik zajímavých novinek a vylepšení. Koncept je však stejný, totiž postřílet všechno, co se kolem vás hýbe.

Jak bylo řečeno, ve hře hrajeme za součást systému, která má za úkol likvidovat vetřelce. Těmi jsou snad všechny počítačové neřády, které vás napadnou. Každý přitom ztělesňuje jeden z mnoha druhů protivníků.

Clean'Em Up

Viry jsou základní a pomalí nepřátelé, ale vyskytují se v mračnech. Trojští koně jsou zase smrtící potvory, které čekají, až projdete kolem, a pak se na vás vrhnou. Pak zde máme třeba cosi jako infikované brány, kterými proudí cizí zástupy, nebo třeba nášlapné miny, které jsou v tom všem mumraji skoro neviditelné. Jedno je však jisté: nepřátel je tolik, že situace dává tušit, že na počítači jsou nejspíše Windows.

Hráčova "postava" (spíše tank) se skládá ze dvou částí. primární a sekundární, přičemž ta druhá střílí vždy na druhou stranu než ta první. Může se zdát, že možnost střelby do dvou směrů je velmi výhodná vlastnost, ale počkejte, až zjistíte, jak klamné toto zdání je.

Clean'Em Up

Po každém vyčištěném kole, kterých je v základním herním módu patnáct, dostává hráč body, za které si může svůj tančík náležitě vylepšit, a to jak trup, tak i zbraně. Těch je dohromady osmnáct, přičemž každá je unikátní.

Kromě základního herního režimu nabízí titul ještě tzv. "survival mód", kde máte za úkol co nejdéle odolávat náporu nepřátelských vln.

Clean'Em Up

Clean'Em Up je velmi slušná hektická akce, která by mohla působit jako slušný futuristický spořič obrazovky. Všechny ty výbuchy a kousky odlétajících nepřátel jsou tak nádherně a barevně přesvíceny, že se občas hráč i zapomene a trochu přestane dávat pozor, což se mu vymstí. Stejně jako nešikovnost v rukou a nepřesná muška, což je můj argument pro to, abyste hru zkusili raději hrát s ovladačem.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

85 %

Hodnocení čtenářů

57 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 7 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz