CityBan - s auty přímo do garáže

  12:00aktualizováno  7:47
Sokoban je již poměrně starou, ale stále neokoukanou záležitostí. Remake jako je CityBan pak působí příjemně a svěže právě díky množství přidaných inovací a slibnému 3D zpracování.
80

CityBan

Platforma: Freeware
Výrobce: Jay Parker (Puzzlehouse)

Stáhnout

CityBanIdea Sokobana jako takového pravda vznikla již před mnoha lety. Přesto se hra v téměř původním duchu díky množství remaku dochovala až do dnes. Ne všichni se ale snaží svou předlohu zcela kopírovat, mnozí se pokouší koncept upravit tak, aby odpovídal jeho vkusu, nápadu či prostě koníčku. No a tak nějak asi vzniknul Cityban.

Ve zkratce řečeno se jedná o Sokoban, pouze s automobily. O znamená celou řadu na sebe navazujících levelů, kde budete řešit logické rébusy a pokoušet se všechnyCityBan své vozy dopravit pěkně do garáže. To nebude vůbec snadné a Cityban lehce upravuje i samotný herní koncept proto, aby to vše fungovalo jak má. Ale vezměme to všechno po pořádku. Základem je herní plocha, jejíž obsahová stránka se bude postupně měnit. Zatímco zpočátku jezdíme na klasických betonových površích, obklopeni zelení, později náš herní svět zavalí záplava čistých bílých vloček, jindy si pro změnu zajezdíme v místě, které budí dojem, jako by bylo postaveno uprostřed vyprahlé pouště.

A%t už je to jakákoliv z možností, po celou dobu budeme mít poměrně osekaný manévrovací prostor, když už ne beton, vždy je pro auta připraven jen speciální chodníček, za jehož hranici nesmí za žádnou cenu vstoupit. Na tom také leží krabice a další předměty, snažící se vám podstatně zkomplikovat situaci. Pokud ale doCityBankážete rychle uvažovat, jistě se s tím rychle vypořádáte. Stačí jen udělat si dopředu plán a až teprve potom začít aranžovat krabice. Pokud byste to totiž udělali v pořadí opačném, mohli byste velice rychle zjistit, že jste si některou z beden zablokovali a již k ní nadále nemáte přístup (jen připomínám, že krabice lze táhnout jen před sebou, přičemž auto uveze vždy jen jedinou). Bedny navíc nestačí jen tak odstavit, zároveň je ani nemusíte vozit na předem připravená místa. Úplně postačí, když několik použijete na ucpání dír, jež jsou zpravidla umístěny přímo před garáží. No a poté co se za bednami zavřou elektronické můstky, můžete po povrchu projet jako by se nechumelilo. A tak to vlastně udělat se všemi vozy – na místě jich je totiž pokaždé hned několik a byt se řadí do stejné značky, odlišují se alespoň barvou pro vaši lepší orientaci. Mezi nimi je vám dovoleno libovolně přepínat a to za pomocí klávesy TAB.

Celkově ale CityBan hodnotím kladně. Svůj podíl na tom má zejména počet levelů a jejich rozumně nastavená obtížnost, které budou zpočátku stačit i méně zdatní a časem se samozřejmě propracují. Ani grafika není nejhorší, byt mohla být o fous detailnější.

 

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

59 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 13 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Najdete na iDNES.cz