Chup's Quest - statečná houba v akci

  12:00aktualizováno  11. srpna 10:27
Zdejší království je již po dlouhou dobu orhžováno nepříjemnými nepřáteli, s nimiž je třeba učinit rychlý konec. Vžijte se tedy do role chrabrého hrdiny, který nepříjemného protivníka jednou pro vždy vyřídí.
70

Chups Quest

Platforma: Freeware
Výrobce: Shroomlock

Stáhnout

Chups Quest Že patří RPG mezi nejtěžší žánry na tvorbu vůbec není myslím třeba zdůrazňovat. Chcete-li totiž se svým dílkem uspět, musíte věnovat kupu času tvorbě příběhu do všech nejmenších detailů, promyslet systém vývoje postavy tak aby to potenciální hráče udrželo při hře co nejdéle a navíc zpracovat poutavý svět, do něhož je třeba správným způsobem roztrousit protivníky, aby vaše dílko nemělo ani nejmenší hluché místo.

I přes to je můj výpis všeho, co by měla správná RPG obsahovat, jen zlomkem kompletního seznamu, který by bylo možno sepsat. Navzdory této obtížné překážce však mnozí žánr milují natolik, že do stejné vody vstoupí klidně i několikrát za sebou a co víc, pokaždé sklízí nadšení.

Chups Quest To je také případ této dnešní hry jménem Chup’s Quest, tvůrce má již za sebou více než jednu hru, z nichž mnohé jsou si nejenom graficky podobné jako vejce vejci, to však vůbec nevadí. Pokaždé totiž dílko podkresluje jiný příběh a na hrdinu útočí jiní bojovníci.

Tentokráte se naše houbičky zapletly do problémů s monstrózními nepřáteli, s nimiž si neví rady. Jednoho z nich skolí a jak se zdá, je chvíli pokoj. Jak praví staré rčení, zdání klame, a to v tomto případě platí dvojnásob. Proto se musí náš chrabrý hrdina vydat do tmavého lesa a vyšistit jej od všech případných nepřátel. Chups Quest

A že jich bude potkávat velké množství. Takřka na každém volném palouku, kam zavítá se nachází několik nepřátel, agresivně na vás útočících a zraňujících. Vy s nimi musíte prostřednictvím ostře nabroušeného meče zatočit. Za každého zničeného protivníka dostáváte potřebné zkušenosti, přičemž po nabytí určitého objemu těchto bodů se zvednete z level prvního na druhý a takto neustále dokola. Navíc budete čas od času potkávat o hodně větší a strach nahánějící bossy, jejichž likvidace nebude tak snadnou jako v případě drobných protivníků. Můžete se ale na ni důkladně připravit díky občas se objevujícím obchodům, kde lze za užitečně věci utratit penízky, jež čas od času vypadnou z nepřítele.

Technícká stráka již natolik propracovaná jako zbytek hry není. Sráží ji totiž na dnešní dobu vcelku malé rozlišení. Jinak okolní svět září pestrými barvami, které k sobě pochopitelně skvěle sedí. Nejlépe uděláte, když si celý svět Chup’s Questu prohlédnete v akci na vlastní oči.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

54 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 13 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Trest nebo domluva? Co na fyzické tresty říkají odborníci
Trest nebo domluva? Co na fyzické tresty říkají odborníci

Výchova dětí je těžká disciplína a neexistuje univerzální návod. Jak potrestat dítě, které neposlouchá? Fyzické tresty, zákazy nebo stačí jen domluva? Odborníci v tom mají jasno.

Najdete na iDNES.cz