Chicken Invaders - skutečné slepičí nálety

  12:00aktualizováno  23. března 11:01
Tato hra je perfektní vesmírnou střílečkou ve stylu populárních Space Invaders. Nepřátelské mimozemšťany zde ovšem vystřídají ještě těžší soupeři: slepičí opeřenci. Nálet střídá nálet a vy už do konce života nebudete chtít na kuřecí maso ani pomyslet.

Chicken Invaders

Platforma: Freeware
Výrobce: InterAction Software

Stáhnout

Chicken Invaders

Vzpomínáte si na populární vesmírnou arkádu Space Invaders? Ano, Chicken Invaders k ní mají docela blízko. Vzhledem k tomu, že ve hře nebyl dostatečně objasněn fakt, jak se může na nějaké planetě vyklubat najednou tolik slepic, otevírá se zde prostor pro mou fantazii :-))). Dejme tedy tomu, že se jednoho krásného dne rozhodli kosmonauti na oběžné dráze posnídat vajíčka. Nějak je ale nedovařili, vajíčka nebyla poživatelná, tak je vyhodili do otevřeného vesmírného prostoru. Vajíčka si cestovala, až se dostala na nějakou planetu, kde se z nich vyklubaly slepice. Má teorie má sice nedostatky, ale pro nastínění situace postačuje. Mnozí z vás si teď oddechnou, protože si už v této recenzi nebudu vymýšlet. Další pokračování příběhu totiž najdeme přímo ve hře. V pěkném intru se poprvé na scéně objevujete vy jako hrdinný pilot vesmírné kocábky. Zastavili jste se na své dlouhé cestě u jedné z poboček Space Burgers, kde si objednáte svůj oblíbený chicken burger, když v tom se najednou dozvídáte, že na matičku Zemi zaútočily tisíce nepřátelských slepic. Startujete antigravitační motor a vyrážíte do akce. Vždyť v sázce je nejen osud planety, ale ohrožena je také veškerá produkce kuřecího masa v galaxii!

Chicken Invaders

Začneme tedy nejprve popisem vaší lodi, která je ve vesmírných střílečkách velmi důležitá. Po hrací ploše se pohybujete pouze vpravo či vlevo a vpřed letíte automaticky, což může být pro některé hráče zklamání. Při pohybu do stran se celá loď hezky naklání, což nebývá vždy samozřejmostí, ale přidává to na realističnosti. Celá hra se skroluje shora dolů, ale nebezpečí vám hrozí také z bočních stran. Pokud si myslíte, že celou operaci nezvládnete, můžete si zahrát s kamarádem nebo kamarádkou, protože ve hře lze řídit dvě lodě. Druhá loď se objeví po zmáčknutí střelby, mně se to však častokrát podařilo omylem, takže jsem měl najednou na ploše dvě lodě. Tu druhou jsem tedy používal jen jakousi dočasnou ochranu. Ve vyšších kolech jsem o ni sice přišel, ale alespoň jsem se bez újmy zbavil několika desítek soupeřů. Nepostradatelnou součástí této kategorie stříleček jsou bonusy neboli power-upy. Zde jsou v podobě dárečků převázaných stuhou, které občas vypadnou ze sestřelených slepic. Ve vašem zbrojním arzenálu se nalézá pouze jedna trvalá zbraň, která se však sbíráním bonusů vylepšuje. Nejprve může střílet pouze rovně, později i do stran. Postupně se také zlepšuje její síla a počet paprsků, které souběžně vystřeluje. Druhou zbraní, se kterou se setkáte, jsou rakety. Ty se odpalují zvláštní klávesou. Jsou velmi účinné a jediná vám vyhraje celé kolo. Bohužel je poměrně těžké je získat a většinou si je musíte zasloužit rychlým sestřelením celé letky či nějakou efektivní akcí. Já jsem si je šetřil na určitý typ útoku, který mi dělal problémy (např. kola, která vyžadují rychlý přesun ze strany na stranu).

Chicken Invaders

Hned v úvodu jsem se zmínil, že vaším soupeřem budou letky slepic. Nejsou to však jediní škůdci, kteří se stanou překážkou ve vašem tažení za záchranu světa. Druhým nebezpečím jsou pásy letících meteorů, a to buď kamenných, nebo ohnivých. Každá mise má deset kol. Každá dvě po sobě následující kola jsou si podobná, jenom se liší počtem nepřátel. V další misi se celý cyklus opakuji, takže časem vytušíte, která část vám dělá problémy a toto kolo můžete rychle překonat použitím rakety. Jenom pro představu: v některých kolech na vás útočí letky slepic uspořádané do řad, jindy tyto letky rotují kolem planety, jindy se musíte vyhýbat meteorům apod. Na konci každé mise vás čeká maxislepice superhrdinka, která vás pěkně prožene. Normální slepice po vás metají vajíčka a pokud nějakou sestřelíte, zbude z ní jenom opečené stehýnko. Ta byste měli sbírat, protože vám přidávají kredity. Jejich let je však velmi nepravidelný, takže nečekejte, že budou padat přímo na vás.

Chicken Invaders

Na herní ploše se zobrazuje počet raket, které máte k dispozici a počet životů (celkem máte tři). Pokud přijdete o život, vaše zbraň bude slabší. Ovládání je popsáno na obrazovce, dříve než spustíte hru. Nastavovat nic nemůžete, k dispozice je vám jenom žebříček s pěti nejvyššími počty bodů. Po technické stránce je hra opravdu povedená. Grafika je výborná, ohnivé meteory jsou pastvou pro oči. Slepice jsou v komiksovém stylu, takže se dobře pobavíte. Perfektní jsou také zvuky a efekty výbuchů. Celé zpracování je na vysoké úrovni a Chicken Invaders se mohou směle poměřovat s nejlepšími vesmírnými střílečkami.

Autor:
 

Nejčtenější

Další z rubriky

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

ZE ŽIVOTA: Manželský maraton, nebo překážkový běh?
ZE ŽIVOTA: Manželský maraton, nebo překážkový běh?

Jmenuju se Iva a v listopadu jsem nastoupila do redakce eMimina. Rozhodla jsem se vystoupit z anonymity a podělit se s vámi o svůj příběh, tentokrát na téma manželství. Můj deníček není nijak výjimečný, není ani pesimistický, ani vyloženě optimistický. Možná se v některých slovech taky najdete. :)

Najdete na iDNES.cz