Červený Trpaslík - pekelně ostrý výlet

  12:00aktualizováno  9:48
Už jste snad slyšeli o tom, že někdo potřebuje k jídlu jenom samé kari koření a že, aby je sehnal, je ochotný postoupit jakékoliv nebezpečí? Nevěříte tomu? Tak zkuste tuhle hru a budete ho sbírat po celém vesmíru.

Červený trpaslík

Platforma: Freeware
Výrobce: Petr Altman

Stáhnout

Červený trpaslíkJe tomu pouhých deset dnů, co jsem dělala pro náš PH Magazín rozhovor s Petrem Altmanem, autorem českých freeware, kde se mi Petr svěřil, že v brzké době dá veřejnosti k dispozici svoji novou hru Červený trpaslík na motivy jeho nejoblíbenějšího sitcomu na světě Britské BBC a spisovatelů Roba Granta a Douge Naylora. Své slovo dodržel, ještě jste si ani nemohli obsah tohoto rozhovoru přečíst ve zmíněné rubrice a už spatřila tato vcelku vyvedená hra světlo světa. Jako ostatně i v jeho předešlých hrách, se jedná o více než zdařilé dílko, jemuž rozhodně stojí zato věnovat pozornost, je už u tohoto autora samozřejmostí, že svou práci odvádí s velikou pečlivostí.

Děj této hry má velmi zajímavý námět, odehrává se ve vesmíru 3 miliony let poté, co v kosmické lodi zahynula lidská posádka a nikdo z lidí nepřežil. Přežila jen jedna nebohá kočka v nákladovém prostoru a po tak strašlivě dlouhé době se zmutoval do holografické podoby i jeden mrtvý člen původní posádky, takže budete svědky mnoha zajímavých rozhovorů těchto postaviček jménem Lister a Kryton. Problematika těchto rozhovorů se odvíjí stále na stejné téma a to na jídlo. Ne ovšem jídlo ledajaké, ale specialitu, na kterou mají oba nepředstavitelnou chuť a to na kari koření. Nebudete tomu věřit, ale je to  skutečně to jediné, co jim chutná a nevyměnili by ho ani za ty nejlákavější lahůdky.

Červený trpaslíkOba se tedy obávají o svůj život, neboť vše, co bylo ve skladech kosmické lodi, je zaplaveno naftou a tudíž nepoživatelné. Naši dva přátelé tam objevili pouze láhve ležáku, z kterých se za tu dlouhou dobu stal stoprocentní líh. Omylem se však napijí kyseliny sírové, což jim pochopitelně radosti nepřidá. Ještě že přijdou na to, že při havárii kosmické lodi velká část nákladu kari koření se dostala přetlakovými komorami do kosmického prostoru a obíhá teď v kontejnerech kolem obrovského měsíce. Kolem krouží všelijaké meteority o různé velikosti, takže posbírat tyto kontejnery nebude žádná procházka růžovým sadem. Bude tedy záležet jen na vás, jak se úkolu sebrat kari koření zhostíte.

Protože už jste tedy rozhodnuti podstoupit nejedno nebezpečí, můžete se začít pokoušet zmíněné kontejnery sbírat. Vydejte se tedy na cestu, k ovládání vaší lodě vám stačí kurzorové šipky a mezerník. Hned na začátku máte možnost si zvolit stupeň obtížnosti ze čtyř alternativ, musím vás ale hned upozornit, že i ta nejlehčí není, jak by se mohlo zdát, jednoduchá, natrápíte se s ní i tak dost. No, pokud si ale troufáte na ty těžší, budiž vám přáno. Pak si můžete navolit spuštění nové hry, nastavit si rozlišení obrazovky, což také nebývá u tohoto typu her samozřejmostí. Přečíst si lze i něco o autorech hry, v Top score si můžete prohlédnout nejlepší dosažené výsledky.

Červený trpaslíkVzhledem k tomu, že nejsou žádné předem nastaveny, jakmile získáte byť i ten nejmenší počet bodů za sebrané kontejnery s kari kořením, zapíšete se do této výsledkové listiny svým jménem. Lze tedy pod různými jmény hru hrát i ve více hráčích a porovnávat si tak dosažené body. Po celou dobu hraní máte na obrazovce k dispozici všechny potřebné údaje, vlastně tedy dva a to vlevo nahoře počet sebraných beden a vpravo množství získaných bodů. V průběhu hry si můžete kdykoliv klávesou F1 vyvolat nápovědu a pomocí F2 změnit libovolně dle potřeby nastavení hrací plochy. Toto lze považovat za veliký klad hry, neboť po zjištění potřebných údajů lze nadále bez přerušení pokračovat dál.

Domnívám se, že hru jako celek lze hodnotit velice kladně, grafika je vysoko nad lepším průměrem a po stránce ozvučení jí už nelze vytknout vůbec nic. Musím jen s uspokojením konstatovat, že autor ani tentokrát nezklamal a že se krok po kroku, ale jistě, ve vlastní tvorbě vylepšuje.

Autor:
 
Témata: Meteorit

Nejčtenější

Další z rubriky

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Kde doma tečou peníze? 5 tipů, které vám ušetří tisíce korun
Kde doma tečou peníze? 5 tipů, které vám ušetří tisíce korun

Proč u vás doma nefungují všechny univerzální rady, jak ušetřit? Protože každá rodina funguje jinak! Zaměřte se na to, co opravdu potřebujete, a podle toho postupně utáhněte kohoutek na správném místě. V rozpočtu se pak najde i pár stovek navíc.

Najdete na iDNES.cz