Cell Burst - návyková frenetická akce

  12:00aktualizováno  6:19
Arkáda zkombinovaná s akční hrou nemusí dopadnout vůbec špatně jako nám dokazují autoři této hříčky. Ve zboku viděných lokacích se utkáme s celou řadou počítačem ovládaných hráčů a to hned v několika herních módech.
70

Cell Burst

Platforma: Freeware
Výrobce: Kenngine Gaming

Stáhnout

Cell BurstCell Burst je hrou tvořenou v Gamemakeru. A nepíšu to jako první větu proto, abyste s nechutí zavřeli okno prohlížeče, nýbrž abyste zahodili všechny předsudky daleko za sebe. Žádné kopírování, žádná vykradená grafika či snad neoriginální a ještě špatně zvládnutý nápad. Cell Burst je naopak velice příjemným překvapením.

A to přitom žánrově nejde o žádný průlomový projekt, jež by lámal všechny dosavadní barikády a přinášel zcela neznámý herní zážitek. Autoři se naopak rozhodli zpracovat na freeware scéně poměrně oblíbený žánr z boku viděných 2D stříleček, které sice nevynikají svou obsáhlostí, zato se ale zpravidla pyšní velice svižnou a návykovou hratelností. Cell Burst

A to jsou na první pohled patrné rysy také Cell Burst, jež začíná volbou jména vaší postavy, k níž následně zvolíte i několik dodatečných nastavení, respektive nastavení herního světa, výběru mapy a herního módů. Módy jsou stejně jako mapy ve hře tři, poměrně rozmanité a zajímavé. Co se typů hry týče, setkáme se s klasickým Deathmatchem a jeho další variací, stejně jako s možnou hrou v týmech která nabízí zase trochu odlišný zážitek.

Hra samotná pak probíhá v možná až příliš frenetickém duchu a vy se po spuštění ocitáte na malé obrazovce jež je občas dokonce i scrollovatelná do strany. Co se z jejího Cell Burstdesignu týče, zvolili autoři spíše cestu jednoduchosti a přehlednosti, což znamená maximálně několik plošinek To ale není vůbec na škodu, těch pár herních protivníků se sem vměstná poměrně s klidem a hra navíc díky patrovému členění není až tak chaotická jako by tomu bylo normálně. Navíc můžete po patrech volně unikat svým pronásledovatelům. To ale není vždy ten nejlepší postup vzhledem k faktu, že vyhrává ten s největším počtem fragů, tedy s nejvíce zabitými nepřáteli. Potěší i rozmanitý zbraňový arzenál což znamená objevující se nové typy zbraní, které můžete sebrat, ovšem budete-li rychlejší než vaši nepřátelé. Na své si tak jednoduše přijdou jak ti kdo vyznávají zbraně s větší kadencí, tak i ti kdo si potrpí na přesnost na úkor rychlosti střelby.

Jasnou výhodou Cell Burst oproti svým konkurentům je technická stránka, která je v některých levelech příjemně temná a přesto skvěle zvládnutá. Možná škoda občasných záseků v plynulosti hry, které jinak zajímavý zážitek nepříjemně kazí.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

23 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 9 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Najdete na iDNES.cz