Neděle 26. ledna 2020, svátek má Zora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 26. ledna 2020 Zora

Catch the Sperm - bez ochrany ani ránu

  12:00aktualizováno  6. června 2004 5:02
Podle nadpisu hry byste mohli soudit, že se bude jednat o nějakou skutečně perverzní hru. V tomto ale asi některé zklamu, zatímco jiní si třeba oddychnou - Plné hry se zatím vulgárním hrám vyhýbají, pouze čas od času osvěží web nějakým tím málo dostupným ovocem.

Catch the Sperm

Platforma: Freeware
Výrobce: Phenomedia

Stáhnout

Catch the Sperm

Už názvem této hry jsou, jak tipuji, někteří hráči značně potěšeni a myslí si, že se bude jednat o něco skutečně perverzního a neslušného, zatímco druhá skupina lidí si nejspíš značně oddechne, protože se o kousek níže doví, že se z Plných her skutečně nestal nějaký eroticko-gameskový server, ale zůstává dále u svého původního zaměření. Rozhodně si nemůžete myslet, že Catch the sperm je nějakou neslušností nebo že se jedná o něco perverzního - to byste se vážně mýlili. Tahle hra vznikla poté, co se jeden z nejslavnějších freewarových výrobců počítačových her Phenomedia, který má mimo jiné na svědomí první světoznámý a lidem milovaný Moornhuhn, rozhodl, že společně s UNICEF vytvoří volně šiřitelnou počítačovou hru, jejíž hlavním cílem je zastavit smrtelnou, krví přenositelnou nemoc AIDS, která patří skutečně k jednomu z největších problémů současné populace. Proti AIDS se, jak asi dobře víte, předchází použitím prezervativu, takže o co v této jednoduché akci půjde, jsem vám právě teď tak trochu nastínil.

Catch the sperm je bezpochyby hrou, která má jistojistě jeden z nejnetradičnějších nápadů a řadí se tak mezi gamesky, které si i v tomto světě zaplněném samými kopiemi a klony dokáží udržet originálnost a kvalitu zároveň. S klidným srdcem mohu říci, že podobnou hru jsem za svůj dlouhý pařanský život ještě neviděl a myslím, že nebude na škodu, když si ji trochu popíšeme.

Catch the Sperm

Hra se odehrává… nu hádejte, kde? V prostředí růžovoučkém, které je poseto mnoha různými hrboly a hrbolky, a které vás přenese jakoby do světla růžového tunelu. Uvnitř něho se nachází spousta různých buněk a ostatních zajímavých objektů, které se vy budete snažit zlikvidovat. Konkrétně jsou čtyři, jeden je například podobný ostnaté kouli a druhý je jakoby z nějaké žluté hmoty, ještě se tam objevují takové buňky, které sice zneškodnit můžete, ale pokud toho máte na práci víc, není jejich zneškodnění podmínkou. Tedy zneškodníte je tím, že po nich vystřelíte prezervativ, což musíte stihnout do té doby, než se dostanou na kraj obrazovky, kde jste vy s vaším "zázračným vystřelovačem". Pokud vás mine bez prezervativu, je hra ztracená a ona postava je nakažena AIDS. Před vámi se objeví tabulka High score a vám již neubývá nic jiného, než že se tam zapíšete, míst je tam celkem deset.

K doplnění informací bych se rád zmínil o tom, že výsledek je možno zapsat na internet, kde jsou světové žebříčky právě k této soutěži, ale abyste se dostali mezi první desítku, řeknu vám, že budete muset asi ještě hodně moc a dlouho trénovat (rozhodně se tam nezapisují nějací chudáci, co nic netrefí). Ještě bych se rád vrátil k samotnému principu hry. Když vystřelíte prezervativ, který nic nestrefí, přijdete o padesát bodů, ale když se vám podaří daný cíl zasáhnout, máte jich v kapse mnohem více. Kolik, to záleží na tom, v jakou chvíli jste se strefili a co to vůbec bylo za těleso. Hra je ze začátku velice jednoduchá, ale pak se rychlost nepřátel neúměrně zvedá a vy takřka nemáte šanci je nijak zastavit, oni se navíc Catch the Spermobjevují v mnohem vyšších počtech, než by se vám pravděpodobně líbilo a používají strategické prvky, takže sejmout je a udržet se delší dobu, je problémem doslova neřešitelným.

Ovládání je naprosto jednoduché, banální, primitivní. Vše řídíte pouze myšítkem, jak v menu, tak ve hře. Samotná hra žádné menu nemá, ale v horní liště uváděcího okna si můžete najít Options, ve kterém máte možnost nastavit si spoustu maličkostí od zobrazení oken až po efekty, nastavení zvuku a hudby. Jinak je zde rozsáhlý help i info jak k samotné hře, tak k jejím tvůrcům.

Co se grafiky týče, tak ta je celkem pěkná. Je dělaná poměrně zajímavým provedením, které je doopravdy na slušné úrovni, efekty nechybí a dá se o nich říci to samé, co o grafice. Hratelnost také není nijak špatná, odhaduji, že u hry vydržíte alespoň několik desítek minut, protože vězte, že se jedná o velice podařený titul.

Autor:
Premium

Do dvou let se ukáže neudržitelnost elektroaut, říká bývalý šéf Škoda Auto

Vadili jsme hlavně značce Volkswagen, když jsme postavili Octavii proti Golfu, říká v rozhovoru pro LN Vratislav...

Premium

Parkování zadarmo díky fíglu. Stačí si připlatit za vlastní espézetku

Češi parkující v centru Prahy na takzvaných modrých zónách zkoušejí fígl, jak nezaplatit za parkovné svého auta ani...

Premium

Proč vyhraje vodík. Vynálezce Tůma má o budoucnosti automobilů jasno

Už před dvaceti lety se projel vodíkovým autem, kterým chtějí Japonci na letošní olympiádě v Tokiu propagovat...

  • Další z rubriky

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz