Cat-a-pult - kočičí masakr

  12:00aktualizováno  24. listopadu 8:54
Chudáci kočky - zlí humanoidi si na ně teď nějak zasedli. Nejen že z nich v novém rodinném filmu dělají největší zákeřňáky pasoucí po ovládnutí světa, ale virtuálně dokonce huňatým kožíškům přiřkli role nebohých oběti krvelačné lidské zábavy. A pak že kočka má devět životů.

Cat-a-pult

Platforma: Freeware

Stáhnout

Cat-a-pultNová Flash-based arkádová freewarovka s příznačným názvem Cat-a-pult je značně brutální zábavou. Nejen, že v ní je kočka, nebohé to zvíře, prezentována jako prostředek k bezohlednému nastřelování do zdi, ale dokonce tuto činnost legalizuje - ba co víc, ona vám ji i přímo nařizuje. Neměli by ji proto hrát ani členové hnutí Greenpeace, ani Ochránci zvířat, ani šťastní majitelé kočičího domácího miláčka.

Co že je to na Cat-a-pultu tak zvrhlého až morbidního, že vás na to tak sáhodlouze duševně připravuji? Posuďte sami - cílem hry je odstřelit pomocí omezeného počtu střel co největší množství čičin několika málo otvůrky ve zdi, která lemuje pestrobarevné pozadí. Až dosud nic přespříliš závadného, že ano? Problém je ovšem v tom, že pokud se vám nepodaří sestřelenou kočku správně nasměrovat, rozletí se nárazem do zdi asi na desítku malinkatých kousíčků, a zanechá po sobě patřičně zřetelnou krvavou stopu.

Cat-a-pultKdyž ale budete šikovní a přesní, nemusí k žádnému morbidnímu představení vůbec dojít a pokud budete šikovní hodně, dokonce si můžete přijít i na slušné bodové ohodnocení. Vysoké skóre je ale asi až tím posledním, co vás v ní bude motivovat - většinu masochistů a zakřiknutých zvěrovrahů totiž spíš než "šoupání" kočiček do několika chlívků zaujme efektní rozprskávání odstřelených čičin o zeď. Přesto ale tvůrci při programování hry mysleli i na ty, jejichž hlavním cílem při hraní Cat-a-pultu není co nejvíc poznamenat okolí otvůrků kočkoidní tělní tekutinou.

Důkazem toho budiž krátká, leč přinejmenším alespoň existující pravidla týkající se bodového ohodnocení každého kusu zvířeny proletivšího jedním z několika dveří či oken. Podaří-li se vám číču nasměrovat ven z obrazovky oknem, získáváte celých 300 bodů a naopak prostřelíte-li ji dveřmi, připíše se vám na konto částka třetinová, jelikož, alespoň podle tvůrců, trefování malých oken je úkonem nepoměrně složitějším. V případě že kočku zlikvidujete (výše uvedeným způsobem), nic se neděje :).

Cat-a-pultČasový limit k dohrání hry není definován, nicméně je třeba jednat hbitě a rychle, protože vaše s vypětím vše sil "vystřílené" skóre je každou chvíli automaticky snižováno. A nesmíme smozřejmě zapomenout ani na počet kuliček, resp. střel, které vám jsou k dispozici a jejichž vyčerpáním vaše několika sekundové až minutové konání končí.

Po technické stránce patří Cat-a-pult k výraznému nadprůměru flashové tvorby a to i přesto, že jej (alespoň ne jakkoli vyditelně) nezaštiťuje žádný finanční sponzor a rozhodně se tedy nejedná o propagaci firmy pro likvidaci mírumilovných zvířátek (tímto zdravím všechny společnosti zabývající se deratizací), natož pak simulátor k vycvičování profesionálních vybíječů kočkovitých šelem. V hlavním menu hry se nachází i velice obsáhlý základní návod jak ve hře postupovat a mimo jiné také možnost volby mezi nízkou a vysokou kvalitou zobrazování (její smysl mi trochu uniká, ale budiž). Na žádné online žebříčky či propracovaný multiplayer v Cat-a-pultu nenarazíte - bohužel (bylo by zajímavé sledovat, jak se váš kamarád snaží bezmocně trefit kočky, které pod vaším svědomitým vedením pobíhají z jedné strany na druhou).

I tak je ale Cat-a-pult rozhodně velice slušnou hrou - když ne globálně, tak určitě přinejmenším co se Flashové tvorby týče. Má sice trochu úchylnou pointu, ale jak mnozí víte, právě freewarovky tohoto typu bývají ve světě zdaleka nejpopulárnější. Seberte tedy pár kamenů, kvalitní prak a pojďte těm kočkám pořádně vypráskat kožichy!

Autor:
 

Nejčtenější

Další z rubriky

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Najdete na iDNES.cz