Castlevania Quest - upírobijcem na život a na smrt

  12:00aktualizováno  14. července 9:03
Bojíte se rádi? Fascinuje vás světa upírů a tajemných středověkých hradů? Pak je dnešní hra pro vás jako stvořená. Jedná se o bojovou 2D skákačku, která je remakem hry Castlevania z roku 1987 a vaším úkolem bude oddělat vše, co se hýbe a dostat se až k samotnému Draculovi.
50

Castlevania Quest

Platforma: Freeware
Výrobce: The Creator

Stáhnout

Castlevania Žijeme ve světě plném moderních technologií. Máme svojí postel, televizi, vanu a myslíme si, že už nás nemůže nic překvapit. Přesto všechno se kolem nás dějí věci, které popírají nejen zákony fyziky a následně uváděné vzorce v učebnicích, ale navíc nás děsí svojí záhadností, protože nevíme, co od nich můžeme čekat, kdy se objeví a jak na ně zareagujeme. 

Ať se badatelé snaží jakkoliv, nemohou přijít na to, proč se takové věci dějí a jejich teorie někdy bývají spíše k smíchu, než aby jimi mohli upokojit zneklidněnou veřejnost. Jsme sice malá planeta, ale výskyt fenoménů jakými jsou mizící lidé, poltergeist, zprávy z neznáma, předtuchy, podivné objekty, pekelné ohně, hrobky bez času, neklidní mrtví, poselství odjinud, rozplynutí se ve vzduchu, neviditelní sadisté, neznámá zvířata, monstra, fantómy, kletby, skryté síly, duchové, záhadné 
obrazy, mimozemšťané a mnoho dalších je bohužel poměrně častý. A tak nám nezbývá než doufat, že se s nimi nikdy nCastlevaniaesetkáme. Bojíte se rádi? Pak tu pro vás navíc existují také tisíce legend, historek a příběhů o různorodých podivnostech, které při letních bouřkách na klidu rozhodně nepřidají. Ať je tomu všemu tak či onak, jedno je jisté, svět záhad je inspirující pro tvůrce hmotných i nehmotných statků všeho druhu. Asi nejvíce se tajemno dotýká filmového a herního světa. I dnešní gameska Castlevania Quest je zasazena do hororového prostředí a jedná se o remake hry "Castlevania" od Konami, která spatřila světlo světa v roce 1987 a od té doby vznikají po celém světě její remaky. Kromě klonu, který vám zde dnes přinášíme, bych jmenoval ještě například hry Vampire od Sprite Softu, Dracula´s Shadow od Archimedes, Dracula od Driven Phantom, Castlevania The Blood Way od Julien Philippe nebo CastleVania: Cacophony of Chaos od RottenTurd, ale pojďme dále. 

O co ve hře jde? Vše se točí kolem bojů mezi Drákulou a rodinou Belmontů. Simon Belmont, za něhož ve hře válčíte, se vrací oddělat Draculu i se všemi jeho poskoky. Zda se mu to povede záleží jen a jen na vás. Jde vlastně o jakousi bojovku ve stylu her osmdesátých let. A o nepřátele, s nimiž budete bojovat, není nouze. Setkáte se zde snad se vším, co se kolem báchorek o upírech točí (a něco málo je vypůjčeno i z jiných strašidelnýchCastlevania pohádek). Potkáte zde třeba kostlivce, pavouky, vlkodlaky či netopýry. A na konci se shledáte samozřejmě i s obávaným Draculou. K likvidaci těchto potvor budete mít ze začátku pouze bič, ale postupem času bude možno získat i jiné zbraně. Mně se například osvědčilo házení seker.

Líbí se mi, že prostředí, v němž se pohybujete, není pořád stejné a s jednotlivými levely se mění. Grafika je vyvedena jako v dobách vzniku původního dílka - tedy málo barev a mnoho pixelů, ale přesto hra nepostrádá to kouzlo, které kdysi hry jako ona měly. Hra je distribuována ve verzi pro Windows i pro Dos (navíc je ji možné přepnout i do full-screenu) a tak nebude snad pro nikoho problém ji spustit. Jen uživatelé Linuxů si zase bez emulátoru Dos/Win prostředí nezahrají. Kdo však může, nechť stahuje.


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

57 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 17 čtenářů

Témata: Linux

Nejčtenější

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Další z rubriky

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Nevíte, co vařit? Inspirujte se
Nevíte, co vařit? Inspirujte se

Uvařte rodině něco dobrého.

Najdete na iDNES.cz