Castlevania Quest - upírobijcem na život a na smrt

  12:00aktualizováno  14. července 9:03
Bojíte se rádi? Fascinuje vás světa upírů a tajemných středověkých hradů? Pak je dnešní hra pro vás jako stvořená. Jedná se o bojovou 2D skákačku, která je remakem hry Castlevania z roku 1987 a vaším úkolem bude oddělat vše, co se hýbe a dostat se až k samotnému Draculovi.
50

Castlevania Quest

Platforma: Freeware
Výrobce: The Creator

Stáhnout

Castlevania Žijeme ve světě plném moderních technologií. Máme svojí postel, televizi, vanu a myslíme si, že už nás nemůže nic překvapit. Přesto všechno se kolem nás dějí věci, které popírají nejen zákony fyziky a následně uváděné vzorce v učebnicích, ale navíc nás děsí svojí záhadností, protože nevíme, co od nich můžeme čekat, kdy se objeví a jak na ně zareagujeme. 

Ať se badatelé snaží jakkoliv, nemohou přijít na to, proč se takové věci dějí a jejich teorie někdy bývají spíše k smíchu, než aby jimi mohli upokojit zneklidněnou veřejnost. Jsme sice malá planeta, ale výskyt fenoménů jakými jsou mizící lidé, poltergeist, zprávy z neznáma, předtuchy, podivné objekty, pekelné ohně, hrobky bez času, neklidní mrtví, poselství odjinud, rozplynutí se ve vzduchu, neviditelní sadisté, neznámá zvířata, monstra, fantómy, kletby, skryté síly, duchové, záhadné 
obrazy, mimozemšťané a mnoho dalších je bohužel poměrně častý. A tak nám nezbývá než doufat, že se s nimi nikdy nCastlevaniaesetkáme. Bojíte se rádi? Pak tu pro vás navíc existují také tisíce legend, historek a příběhů o různorodých podivnostech, které při letních bouřkách na klidu rozhodně nepřidají. Ať je tomu všemu tak či onak, jedno je jisté, svět záhad je inspirující pro tvůrce hmotných i nehmotných statků všeho druhu. Asi nejvíce se tajemno dotýká filmového a herního světa. I dnešní gameska Castlevania Quest je zasazena do hororového prostředí a jedná se o remake hry "Castlevania" od Konami, která spatřila světlo světa v roce 1987 a od té doby vznikají po celém světě její remaky. Kromě klonu, který vám zde dnes přinášíme, bych jmenoval ještě například hry Vampire od Sprite Softu, Dracula´s Shadow od Archimedes, Dracula od Driven Phantom, Castlevania The Blood Way od Julien Philippe nebo CastleVania: Cacophony of Chaos od RottenTurd, ale pojďme dále. 

O co ve hře jde? Vše se točí kolem bojů mezi Drákulou a rodinou Belmontů. Simon Belmont, za něhož ve hře válčíte, se vrací oddělat Draculu i se všemi jeho poskoky. Zda se mu to povede záleží jen a jen na vás. Jde vlastně o jakousi bojovku ve stylu her osmdesátých let. A o nepřátele, s nimiž budete bojovat, není nouze. Setkáte se zde snad se vším, co se kolem báchorek o upírech točí (a něco málo je vypůjčeno i z jiných strašidelnýchCastlevania pohádek). Potkáte zde třeba kostlivce, pavouky, vlkodlaky či netopýry. A na konci se shledáte samozřejmě i s obávaným Draculou. K likvidaci těchto potvor budete mít ze začátku pouze bič, ale postupem času bude možno získat i jiné zbraně. Mně se například osvědčilo házení seker.

Líbí se mi, že prostředí, v němž se pohybujete, není pořád stejné a s jednotlivými levely se mění. Grafika je vyvedena jako v dobách vzniku původního dílka - tedy málo barev a mnoho pixelů, ale přesto hra nepostrádá to kouzlo, které kdysi hry jako ona měly. Hra je distribuována ve verzi pro Windows i pro Dos (navíc je ji možné přepnout i do full-screenu) a tak nebude snad pro nikoho problém ji spustit. Jen uživatelé Linuxů si zase bez emulátoru Dos/Win prostředí nezahrají. Kdo však může, nechť stahuje.


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

57 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 17 čtenářů

Témata: Linux

Nejčtenější

Další z rubriky

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz