Captain Otto in trap - získejte zpět své oblečení

  12:00aktualizováno  3. července 7:01
Máte rádi Bejeweled? Pak vězte že se před vámi nachází jako na stříbrném podnose veselý a hlavně zábavný klon Bejeweled, který přináší i lehce pozměněnou hratelnost oproti čisté klasice.
70

Captain Otto in Trap

Platforma: Freeware
Výrobce: Fun Games Galaxy

Stáhnout

Captain Otto Kapitán Otto se ocitl v pasti. Na svých intergalaktických vyjížďkách přišel nechtěně do styku s neznámou mimozemskou kolonií, která ho nehodlá jen tak pro nic za nic pustit. Narozdíl od našich pozemských zvyků se nemůže z vězení případně jen tak vykoupit (ostatně naše peníze by zde nejspíše neměly žádnou hodnotu). Jedinou miu navrhnutou alternativou je přidat se ke zde oblíbené logické hříčce a pokusit se všechny své věci nyní v držení nepřátelských jednotek získat zpátky poctivě hrou.

Jako první potřebu si stanovil získat zpátky své speciální oblečení, bez něhož si žádný vesmírný dobrodruh neobejde. A tak pěkně popořadě získáváte své kalhoty, spodní prádlo, stejně jako skafandr. Každý kus oblečení je vám dán za úspěšné vyhrání určitého levelu a poté, co získáte všechny kusy oblečení bude vše pokračovat v podobném rytmu snad jen s tím rozdílem, že se cílem vašeho zájmu stane něco trochu jiného, než jen samo oblečení. Captain Otto

Co se náplně slibované logické hry týče, jedná se o tu nejčistší klasiku mnohokrát zpracovanou kupříkladu pod názvem Amazon Quest. Cílem je tvořit skupinky stejně zbarvených ornamentů a to nejméně o třech členech. Aby to nebylo tak jednoduché, můžete pohybovat vždy jen dvěmi vedle sebe postavenými objekty, které můžete mezi sebou vyměnit a to jedině vertikálně nebo horizontálně. Navíc musí touto výměnou dojít k vytvoření skupinky, které posléze zmizí, jinak vám bude změna zakázána. Pokud se vám ale přeci jen zadaří, celá herní plocha se posune o zmizelé objekty a zároveň na hoře vzniknou nové, což znamená zásobu stále nových možností, díky nimž je hra téměř nedohratelná. Captain Otto

Vedle pouhého sbírání bodů a tvorby co možná největších skupinek a jak nejrychleji to jde na vás nyní čeká daleko důležitější a dost možná také zjednodušující úkol. V několika místech herní plochy je totiž umístěna různobarevná kostička. S počtem dokokončených levelů počet těchto objektů roste a na vás je vytvořit skupinku stejně barevných zahrnující i tuto malou, která okamžitě zjistí a naplní příslušný počtu ukazatele. Poté co se zaplní celý, hra pro vás končí a pokračujete do dalšího levelu. Za vše jste odměňování body a omezováni časovým limitem.

Jednou z hlavních výsad hry je příjemné a možná trochu ujeté grafické zpracování co se pozadí týče. Jinak vypadá herní plocha zajímavě a dostatečně detailně, za což je třeba autorům připsat plusový bodík.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

66 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 18 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Nevíte, co vařit? Inspirujte se
Nevíte, co vařit? Inspirujte se

Uvařte rodině něco dobrého.

Najdete na iDNES.cz