Cantrip je pohádka, jak se patří a vypadá jako film Tima Burtona

  20:00aktualizováno  20:00
Krásná stuha, velmi kvalitně vypadající balící papír a uvnitř i zábavný obsah, který potěší. To je dárek v podobě Cantrip.
90

Cantrip

Platforma: Freeware
Výrobce: Sons of Sam

  • zajímavý nápad
  • stylizace a grafika vůbec
  • mohlo by to být i delší

Stáhnout

Jako pohádka vyprávěný příběh malého chlapce, který je nucen vydat se za záchranou své mladší sestřičky ze spárů ohavné čarodějnice. To však není tak jednoduché, protože je stižen kletbou a samovolně přitahuje kovové předměty. Cantrip v sobě kombinuje prvky logické, akční a arkádové hratelnosti a představuje velmi příjemný, originální a mimořádně osobitý výlet do trošku jinak interpretované klasické pohádky jako z pera bratří Grimmů.

Cantrip


Bylo nebylo, na skládce metal šrotu, která se táhla daleko předaleko až tam, kam lidské oko mohlo dohlédnout, žily dvě děti: Bratříček a jeho sestřička. Protože osud k jejich mladým životům nebyl mnoho štědrý, velmi záhy osiřely a musely se protloukat životem svou vlastní cestou. Den za dnem, od rána do večera na skládce sbíraly prázdné plechovky, které na konci každého dne mohli směnit alespoň za kousek jídla a místo, kam by mohli uložit své ospalé, znavené hlavy.

Jednoho dne, když se naši malý hrdinové zase rozeběhly po vrakovišti, uviděly cosi, z čeho málem vykřikly radostí: Poklad. Nákupní košík plný cenných plechovek. I daly se děti do tance a vesele, za doprovodu broukané písničky, se daly do sbírání. V tom se však objevila ošklivá čarodějnice a povídá: „Kdo mi to tu krade moje plechovky od sardinek?“ Děti se dušovaly, že nevěděly, že poklad z plechovek, které někdo zcela evidentně sesbíral dohromady vůbec někomu patří. Čarodějnice však byla neoblomná. Malou sestřičku sebrala, bratříčka proměnila na živý magnet, který přitahoval všechno kovové v dosahu a pak zmizela. Jaké to neštěstí je to postihlo.

Cantrip
Cantrip


Nic naplat, čarodějnice zdá se (ať už byl její vztek jakkoliv oprávněný) udělala jednu chybu. Neuvědomila si, jak velký geroj v malém chlapci dřímá. Nyní, když se naučil, jako svoje magnetické schopnosti ovládat, jde si pro krvavou pomstu. K tomu mu slouží vlastnost na krátkou chvíli kolem sebe vyvolat jakési obrácené magnetické pole, při čemž se kovové předměty, které normálně chlapec přitahuje jako lékárna důchodce, odmrští do všech směrů od něj. To lze používat i k boji. Předměty, které se na našeho malého hrdinu „nalepí“ snižují postupně jeho pohyb, ale zvyšují jeho hmotnost, na čemž jsou založeny některé hádanky.

Cantrip
Cantrip


Kromě velmi pěkně fungujícího a originálního nápadu, na kterém hra staví, je hodná ocenění také pro svoji stylizaci. Jak již říká nadpis, celá Cantrip působí jako převyprávění klasické pohádky o Jeníčkovy a Mařence v šíleném podání geniálního, nebo geniálním podání šíleného Tima Burtona. Černobílá grafika v kombinaci s občasným prosvítáním jiných barev (především červené ve formě krve) je natolik stylová, až si z toho občas někdo sedne na zadek.

Cantrip
Cantrip


Cantrip je skvělou záležitostí. Třebaže není nikterak dlouhý, tu asi půl hodinku, kterou při jeho hraní strávíte si naprosto užijete. Vtipný a originální obsah v hezkém a stylovém balení, to je dárek, jakého se pod Vánočním stromkem dočká jen velmi omezené procento lidí. Proč si tedy nezpůsobit radost alespoň v podobě skvělých Cantrip?

Verze pod tlačítkem "stáhni" je pro Windows 32bit. Zde jsou linky pro alternativní systémy:

Verze pro Windows 64bit: Odkaz

Verze pro Mac OS X: Odkaz

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

90 %

Hodnocení čtenářů

88 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 13 čtenářů

Premium

Výrazný nos, vzdělání sestry. Proto si Gott vybral Ivanu, říká novinářka

Profesní vztah je pojil pětadvacet let, ona ho však osobně poznala už jako holčička. Navzdory všem turbulencím, které...

Krampol o Belmondovi: Když on točil Zvíře, já hrál traktoristu

Přes třicet let promlouvá na české diváky božský Bébel, jak Jean-Paul Belmondovi v rodné Francii přezdívají, hlasem...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

  • Další z rubriky

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz