Cannon Hill - střílení na bunkry

  12:00aktualizováno  8:19
Postrádáte hru typu Scorch? Nebo sháníte něco podobného Worms? Něco jako hru pro více hráčů? Máte ji mít. Netroufám si říct, jestli splňuje všechny vaše předpoklady, ale více než polovinu určitě ano - Cannon Hill je tu zkrátka pro vás i se svými opevněnými bunkry.

Cannon Hill

Platforma: Freeware
Výrobce: dP-Software

Stáhnout

Cannon Hills

A máme tu další remake klasiky. Pamatujete si na zábavnou hru Scorch? Plno zábavy, zbraní a hlavně hráčů sedících u jedné klávesnice. Tak by se dal charakterizovat starý známý Scorch. Proč o tom mluvím? Protože jsem konečně našel podobnou hru. A tu vám teď nabízíme ke stažení.

Po spuštění Cannon Hill na vás vybafne pěkný obrázek bunkru. Moc si toho nevšímejte a raději to odklikněte, protože ve hře se takováto grafika bohužel nekoná. Pokud máte k dispozici nějaké kamarády, můžete se pustit do hraní. Hra je 2D, díváte se na ni ze strany, jako kdybyste rozřízli zeměkouli. Každý hráč má svůj bunkr, který musí chránit a ze kterého může střílet. Střílí se tak, že podržíte klávesu pro střelbu a držíte ji. Pod vaším bunkříkem se objeví čísílko, které se zvětšuje spolu s dobou, po kterou držíte klávesu zmáčknutou. Po chvilce klávesu pusťte a střela vystřelí. Podle toho, jak vysoké tam bylo číslo, tak daleko a takovou silou střela letěla. Jakým směrem, to záleží na tom, kam máte namířenou hlaveň. Tedy nejlépe na kolegu ;). Když se trefíte, odečte se bunkru kousek jeho energie, když ho "polechtáte" ještě párkrát, začne hořet a po další ráně se rozletí.

Jedna věc vás asi překvapí - tato hra není na tahy, ale realtime, každý hráč hraje ve stejný okamžik. To je opravdu oživující prvek, který dává této hře šanci. Po skončení kola se nepřesunete do dalšího boje, nýbrž nejdříve do obchodu, kde si můžete koupit za peníze, které jste dostali za zabité nepřátele, různé zbraně a obranné prvky. Ze zbraní je k vidění Cannon Hillsnapříklad bazooka, laser (prostřelí celou krajinu), střela s kyselinou (teče po zemi a když narazí do nepřátelského bunkru, ubírá mu energii), střela se sněhem (na chvíli ochromí nepřítele), a plno dalších. Nejzajímavější je nejdražší superzbraň, která po dopadu vybuchne ve všechny typy zbraní. Nemusím dvakrát opakovat, že pokud se nalézáte v blízkosti výbuchu, máte po legraci. Zbraně se dají získat i jinak než obchodem - občas když hrajete, přiletí padák s nálepkou zbraně, jakou v sobě skrývá. Pokud se do něj trefíte jakoukoli zbraní, paradoxně nevybouchne, ale získáte zbraň. Zvláštní, ale hratelnost to zvyšuje a to je hlavní.

Co má naštěstí neutrální vliv na hratelnost, ale velmi nepříjemný vliv na estetické cítění, je grafika. Je totiž odporná. Pozadí kola je jedna velká bitmapa buďto mraků, zapadajícího slunce nebo je prostě černá (asi jako noc). Země je překvapivě bitmapa kamenů, kterou pokrývá hnědá, zelená nebo bílá vrstva, značící pevný povrch, na kterém se hraje. Zemi samozřejmě můžete střelami deformovat, takže zas tak pevná není ;). Další povinnost recenzenta je zaposlouchat se do ladných melodií a libých tónů a podat čtenáři zprávu. Bohužel jsem se u této hry do ladných melodií nezaposlouchal, protože žádné nejsou. Tedy kromě startujícího obrázku (asi je to reklama na druhý díl ;). A zvuky - no, alespoň jsou nějaké a dokonce jsem měl dojem, že jsou u každé zbraně jiné.

Co opravdu chválím, je práce výrobců s helpem. Aby měla freewarová hra takhle propracovaný help, to jsem ještě neviděl. Je zpracován v html a jsou tam popsány všechny zbraně, nastavení atd. Když už jsme u nastavení - můžete si například zapnout vítr a jinak měnit nastavení hry. Nastavení kláves bohužel měnit nejde, ale je docela vyhovující. Dobrá věc je to, že hra má vlastní inteligenci, takže můžete hrát s počítačem. Není to sice žádný zázrak (například hned první ránu, když ještě nemá zamířeno, vystřelí tou nejlepší zbraní, a pak když mě spolehlivě zaměří, má už pouze normální kuličky - zvláštní, ale budiž), ale pokud si zapnete vítr, tak vám počítač trochu práce dá. Můžete také hrát kombinovaně, například s kamarádem proti počítači a tak podobně. Hra má sice své zápory, zbraní není mnoho, ale je to legrace. A jak pokaždé říkávám, freeware hry jsou o hratelnosti, ne o grafice. (Moje příští recenze bude o pěkně grafické zpracované hře, takže udělám výjimku, těšte se :-). Co dodat? Snad jen že hra je to dobrá a určitě si zaslouží být ve vaší tajné složce "Hry_pri_praci_tajne".

Autor:
 

Nejčtenější

Další z rubriky

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz