CaiCar Jongg - Mahjongg s auty

  12:00aktualizováno  9:08
Co byste řžekli návykovému Mahjonggu v trochu odlišném kabátku? Něco takového si pro vás připravila tato hra.Ta vás postaví na rozlehlé parkoviště, kde budete operovat s auty různého stáří, barvy a tvaru.
70

CaiCar Jongg

Platforma: Freeware
Výrobce: gizzer & Rudy

Stáhnout

CaiCar JonggAč Mahjong původně přišel z dalekého východu, usídlil se v našich končinách natolik, že jeho princip zná, troufám si říct, téměř každý občasný hráč online her. Jednoduchý nápad, originální exotické zpracování a hratelnost, která neomrzí ani při následném opakování. To platí také pro CaiCar Jongg, což je ve zkratce Mahjong s auty.

Pokud si nedokážete auta na místě bílých potištěných kostiček tak nějak představit, jste na tom asi stejně jako já ve chvíli, kdy jsem soubor teprve stahovala. NaštěsCaiCar Jonggtí se později ukázalo, že hra není až tak čistokrevný Mahjong a navíc je neskonale zábavná. Na hráče čeká celkově sto levelů. Ty jsou rozděleny do jednotlivých kapitol podle obtížnosti. Levely hard i normal se otevírají postupně a tak budete muset splnit kupříkladu druhý i třetí, abyste si mohli vyzkoušet výzvu v podobě toho čtvrtého. Celkově ale obtížnosti nijak zvlášť negraduje a kupříkladu mezi prvním levelem na normal a hard není nijak propastný rozdíl.

Důležité je upozornit, že každý z levelů se odehrává na různě rozlehlém parkovišti. Na tom jsou zpočátku bez jediné mezery umístěna vozidla různých značek, barev a také dat výroby. Vozový park je celkově velice rozsáhlý a bude se měnit i při vstupu do dalších levelů, což je třeba přičíst jako výrazné plus. Naopak menším problémem se ukázalo být několiCaiCar Jonggk modelů, které tvůrci obarvili do velice podobné barvy a navíc se neodlišují ani příliš svou celkovou stavbou a splést si je nebude problém.

Po vás bude vlastně celou dobu vyžadováno jediné – vyčistit parkoviště od aut. To ale nebude tak snadné, pokud si totiž všimnete, je z něj pouze jediná úniková cesta a odjíždět teda mohou jen dvě stejná auta, která k ní mají přístup. Zpočátku tedy budete vybírat z jediné řady, časem ale budete pronikat hlouběji do hloučku seřazených automobilů, kdy se vám třeba začnou i odkrývat jedničky a další čísla napsaná na jinak čistém betonu. To v krátkosti znamená, že kliknete-li na prázdné parkovací místo, objeví se na něm jednou, dvakrát či třikrát další vozy. I když to zní trochu zbytečně, spárovat vozy nebude až tak snadné a vzhledem k tomu, že potřebujete vždy odjet s úplně všemi, budete vhodný doplněk do dvojice muset hledat. K tomu by vám mohly posloužit i karty prodávané v ingame obchodě, kde nakoupíte za peníze získané při úspěšném vyřešení úkolu.

Celkově je CaiCar Jongg svěžím a dobře vyvedeným nápadem, který si vysoké body v recenzi zaslouží. I když se časem okouká a omrzí, bude vás bavit po poměrně slušnou dobu.

 

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

60 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 32 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz