Bubble Escape - zachraňte bubliny!

  12:00aktualizováno  8. dubna 4:43
Ani to netrvalo moc dlouho a máme tu další hru s tématikou bublin. Tentokrát však nepatří do cechu klidných logických her, které mám tak rád, ale do hardcore akčních. Hardcore proto, že je dost obtížná, a ne všichni se s ní poperete, ale zkoušku vám doporučuji všemi deseti!! Budete v bublinách evakuovat obyvatele mírumilovného města.

Bubble Escape

Platforma: Freeware
Výrobce: Taurus Media

Stáhnout

Byl, nebyl svět vzdálený mnoho kilometrů od toho našeho zvaný BobblinLand. Mnoho let existoval v blahobytu bez zločinů a podobných věcí. Zkrátka mírumilovná metropole, do které by se člověk asi velmi rád přestěhoval. Jeho obyvatelé ale raději měli vybudován svůj obranný systém a doufali, že ho nikdy nebudou muset použít. Ale jednou ta doba bohužel přišla. BobblinLand napadli vetřelci z vesmíru. A je jen na tobě, Kontrolorovi, zdali dokážeš mírumilovné Bobbliny zdárně evakuovat. Ochranný systém je úspěšně aktivován. Naděje všech směřují jen k tobě. Dokážeš to?

Bubble Escape

Tak takhle nějak začíná příběh povedené arkády Bubble Escape. Vypadá to, že když se celou tu dobu v počítačových hrách věc zvaná bublina téměř neobjevila, tak nyní naopak přichází jejich boom, protože to není tak dlouho co se na tomto serveru objevila povedená logická hříčka Power Bubble. Velmi by mě zajímalo, kdo takovéto "trendy" v hrách určuje. Je to snad náhoda? O tomto dílku mohu pouze říct, že se autor inspiroval jednou z her z legendárního videoherního systému NES. A myslím, že to je inpirace víceméně zdravá a hře alespoň z hlediska námětu prospívající. Jak je na tom hratelnost, nedokážu bohužel posoudit, jelikož se mi originál nikdy do rukou nedostal.

Herní systém je poměrně jednoduchý, i když doporučuji nespoléhat na mé vysvětlování a pokud umíte alespoň trošičku anglicky, prostudujte si Read Me soubor či Help ve hře. Princip hry je takovýto - v bublinách se vznášejí roztomilí modří obyvatelé BobblinLandu. Bubliny s obyvateli musíte obranným systémem prostřelit (levým tlačítkem myši), aby začali padat k zemi a vy ke každému zvlášť vyslat vlastní záchrannou bublinu. (pravé tlačítko myši, musíte jej však držet DÉLE, jinak se bublina nevyšle) Pokud tak učiníte zachránili jste úspěšně jednoho svého obyvatele, který vám teď bude jistě velmi vděčný.

Bubble Escape

Navíc jste ještě tísněni časovým limitem, který věřte nebo ne, uběhne velmi rychle. Budete muset hodně taktizovat, kdy a jak zmáčknout které tlačítko. Ano, zachránit 30 Bubblíků je na 1. level docela dost náročné. Jinak každý svět obsahuje 3 levely + jeden s bossem + bonusy. Toto čerpám z tiskové informace, jelikož jsem se prostě nemohl dostat dále než do třetího levelu, a pochopte mě, nechci si zničit svoji novou myš s kolečkem :-). Autor si byl naštěstí značně zvýšené obtížnosti zřejmě vědom, a tak pro nás zoufalce připravil hezký tréninkový mód "Practice", kde si svou taktiku můžete v klidu bez časového limitu nacvičit.

Celkem zarážející, je celková velikost hry. Je to cvalík o velikosti dvanácti megabajtů. Dostanete ale mnoho druhů kvalitní hudby a velmi dobrou grafiku, a pokud budete hezky trénovat, tak hratelnost je také úžasná, já jsem nad Bubble Escape strávil příjemnou (tréninkový mód) i nervydrásající (samotná hra) hodinku, a skutečně nebýt toho, že mě nesnesitelně bolely prsty a nechtěl jsem si zničit zbrusu novou myš, vydržel bych jistě déle. Víte co? Hned jak dopíšu poslední slovíčko tohoto článku, půjdu to zkusit znovu. A vy mi můžete napsat, jak se obtížnost Bubble Escape jeví vám.

Takže, co vám popřát: jistě hodně pevné nervy a málo zničených myší. Ale pocit zadostiučinění bude stát za to!

Autor:
 
Témata: Země (planeta)

Nejčtenější

Další z rubriky

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Najdete na iDNES.cz