Nádherná akce Broken Puppet působí jako děsivý animovaný film

  10:00aktualizováno  10:00
Po všech stránkách vybroušená výprava do děsivého světa loutek a hraček Broken Puppet oplývá kvalitami, které by jí mohli závidět mnohé placené tituly. Je to originální a neskutečně vypadající zážitek a skvělá logická akce z pohledu třetí osoby.
100

Broken Puppet

Platforma: Freeware
Výrobce: BrokenPuppet

  • perfektní grafika
  • prostředí, architektura úrovní, atmosféra
  • hrátky s fyzikou
  • profesionální po všech stránkách
  • sem tam problém s fyzikálním modelem
  • na některých konfiguracích chyby v grafice

Stáhnout

Broken Puppet | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Broken Puppet

I ve světě hraček, zdá se, kvete násilí, nenávist a touha po pomstě. Broken Puppet je originální akční hra s neskutečným grafickým zpracování, dokonalou architekturou úrovní a úžasně pohlcující atmosférou, jakou dokážou vytvořit jen ty nejlepší animované filmy. Ačkoliv je zdarma, jde ve své podstatě o naprosto profesionální titul, s kvalitami, které mohou jiné komerční hry závidět. Takových se ve vodách plných her zdarma objeví jen velmi málo.

Broken Puppet

Katherine, hlavní hrdinka hry, žije ve velmi podivném světě hraček. Není to ale místo pro děti plné smíchu, barevných obrázků a teletubbies. Spíš by si zasloužilo označení jako „absolutní peklo“ nebo „noční můra“. Smrt a rozklad zde číhá všude, stejně tak jako vražední klauni či nemrtví plyšáci. Broken Puppet je cosi jako děsivá Alenka v říši divů. A už jsem se zmínil o tom, že Katherine je loutka?

Broken Puppet

A to ne jen tak ledajaká. Byla to zářivá hvězda, operní pěnice, která večer co večer vyprodávala sály loutkového divadla. To je ovšem minulost. Slávu a lesk reflektorů jí totiž záviděly její kolegyně, které se postaraly o zpěvaččin rychlý pád. Katherine, odhozená na smetiště, hnaná touhou po pomstě, si ve vzteku přeřízne provázky, které ji jako marionetu svazovaly, a vydává se na cestu.

Broken Puppet

To vše je v Broken Puppet vysvětleno v nádherném kresleném intru, úvodním filmečku, za plného a profesionálního namluvení. Už v tu chvíli musí být každému jasné, že na této hře se nešetřilo časem a námahou. Všechno je vyleštěné a perfektní, což je patrné už jen na grafickém zpracování, které je jedním slovem úchvatné. Jen se koukněte na okolní obrázky!

Broken Puppet

Lepší než samotná grafika je ale architektura a atmosféra úrovní. Všude je na co koukat, se všemi předměty je možné manipulovat a každá ze čtyř úrovní je naprosto odlišná. Jak graficky, tak co do nálady a herní náplně. Není zde místo na plné zhodnocení kvalit Broken Puppet, ale věřte mi, že i kdyby bylo, sotva byste četli něco jiného než samé ódy a slávu.

Broken Puppet

Katherine je vyzbrojená oněmi provázky, které si ustřihla, vybavila je jehlicemi a namotala na cívku. Díky tomu je dokáže házet jako nože a spojovat mezi sebou různé předměty, tahat za ně, nebo je nechat volně viset ze stropu. Na tom jsou ostatně založeny puzzly. Stejné je to ale i v soubojích. Nepřátele může svazovat k sobě, nebo na ně nechat spadnout třeba piano.

Broken Puppet

Nejspíš si všímáte, že to, co si zde o hře můžete přečíst, není příliš popisné. To proto, že více než kdy jindy bych rád nechal všechny ty detaily, zajímavosti a „špíčky“ volně ležet, abyste je mohli najít a zakusit sami. Broken Puppet je perfektní hra, skoro dokonalá, dalo by se říci. Nádherná, originální a docela obtížná.

Broken Puppet

Sem tam, pravda, narazíte na malý nedodělek (třeba bug ve fyzice, nebo problémy s grafikou na AMD kartách), ale právě to vám dovolí lépe si všimnout, jak je toto dílo celistvé a propracované.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

100 %

Hodnocení čtenářů

92 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 6 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Najdete na iDNES.cz