Box Runner - pouze pro pamětníky

  12:00aktualizováno  18. července 9:40
Box Runner je předělávkou původní hry Lode Runner, která je stará už bezmála 25 let. Byť vás neohromí grafikou, jednoduchý koncept si může své fandy najít. Pro pamětníky je Box Runner skoro povinnost.
50

Box Runner

Platforma: Freeware
Výrobce: Boxrun

Stáhnout

boxrunner1

Některé hry učarují grafikou, jiné hratelností nebo alespoň dobrým hudebním doprovodem. Box Runner zase staví na tom, že je remakem staré klasiky. Dobu před čtvrt stoletím, kdy vyšel původní Lode Runner, pamatuje asi málokdo.

A o co že půjde. Úkol máte až směšně jednoduchý. Nacházíte se v levelu a musíte sesbírat všechny kostky, které se po něm různě povalují. Jakmile se vám to podaří, otevře se vám po chvíli brána do kola dalšího. A v něm se bude celá situace opakovat, až na to, že kostky budou rozházené jinak. Abyste to neměli tak jednoduché, v cestě vám stojí nepřátelé a ti se vám snaží dostat pod kůži. Jakmile si tedy neubudete dávat pozor a necháte některého z nich na sebe sáhnout, prohráváte. Je to trochu drastická metoda - jeden dotyk a konec - ale alespoň se při hraní budete o to více snažit. Navíc nepřátelé se po levelu jen tak bezmyšlenkovitě nepotulují, nýbrž sledují váš pohyb a boxrunner2snaží se k vám dostat za každou cenu co nejblíže. Vy však proti nim máte jednu mocnou zbraň. Můžete do cihel, ze kterých je level udělán, vrtat díry. Do nich se následně nepřátelé chytnou a vy přes ně můžete s klidem proběhnout. Musíte si ale dávat pozor, protože ne všude můžete díry vrtat. Krom toho se budete honit po žebřících nebo ručkovat na laně.

Na rovinu řečeno, grafikou ani hratelností Box Runner rozhodně neučaruje. Vizuální stránka je v retro kabátu, ale něco jí do té pravé retro atmosféry chybí. Možná je to použitím až příliš mdlých barev, nebo hraje roli fakt, že level je prakticky celý v odstínech červené a žádná jiná barva jej neprovzdušňuje. Ve spodní části obrazovky přehledně vidíte, v jakém levelu se nacházíte, kolik vám zbývá životů a jaké máte aktuální skóre. Hratelnost je na tom o něco lépe než grafika, ale stejně se obávám, že Box Runner zůstane hrou pouze pro fajnšmekry. Osobně mi nejvíce vadila pomalá rychlost hraní. Než vaše potvůrka někam dojde,boxrunner3 docela dlouho jí to trvá. Ještě horší je to s kopáním děr. Pokud totiž nevykopete celou díru včas, nepřátel přes ni v klidu přejde a zabije vás, byť už byla díra z devadesáti procent dokončená. Nahánění se s nepřáteli je však mnohdy zábavné a o zajímavé situace nebude nouze. Jako plus vidím slušný hudební doprovod.

Box Runner není hrou pro každého. Pokud jste zvyklí na skvělou hratelnost a zběsilé tempo, poohlédněte se po nějakém jiném kousku. Naopak jestliže máte rádi staré hry nebo jste dokonce pamětníci, připočtěte si k závěrečnému hodnocení nějaký ten bodík a s chutí se pusťte do hraní.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

0 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 7 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Personal Consult s.r.o.
Plant Controller

Personal Consult s.r.o.
Královéhradecký kraj
nabízený plat: 45 000 - 55 000 Kč

Najdete na iDNES.cz