Boppin – opravdu ztřeštěné dobrodružství!

  12:00aktualizováno  10. července 11:39
Dnešní hra Vás sice neohromí skvělou grafikou nebo nějakými efekty, zato Vás jistě dostane vskutku originálním příběhem a inteligentním humorem. Vydejte se do zajímavého světa a začněte zachraňovat ubohé příšery!
70

Boppin

Platforma: Freeware
Výrobce: Accursed Toys

Stáhnout

BoppinTaké jste si všimli té spousty her, ve kterých neohrožený hrdina likviduje bezpočty krvežíznivých nepřátel, aby tak spasil svět před jistou záhubou? Autoři dnešní hry to zaznamenali a rozhodli se na to reagovat po svém.V Boppinu jsou hlavní hrdinové rovnou dva, jmenují se Boik a Yeet. Když zjistili, že už nikde ve vesmíru nejsou žádná monstra, protože všudypřítomní hrdinové je všechny porazili, rozhodli se, že se vydají ona nebohá monstra zachránit. A tím se dostáváme do samotné hry. Po výběru jedné z kampaní a shlédnutí úvodního intra se ocitáte v prvním levelu. Vaším úkolem není nic jiného, než za pomoci Boika či Yeeta odstranit všechny předměty z obrazovky a dostat se tak dál. Mezi tyto objekty se řadí například květiny, diamanty, koule či krychle a podobné legrácky. Aby jste je z mapy úspěšně vymazali, je nutné jednu sebrat a hodit ji na věc stejného typu. Tím nejenže ony otravné věci zmizí, ale také se díky tomu zvýší Vaše skóre. Pokud se Vám náhodou (nebo cíleně) podaří zlikvidovat větší počet předmětů najednou, vysvobodíte jedno monstrum a získáte opravdu tučný bonus v podobě mnoha bodíků. Vysvobozovat tyto nepříjemné potvory je důležité také z jiného důvodu. Až se dostanete na konec kampaně, budete muset porazit velkého závěrečného bosse, nebezpečného růžového králíčka. A tam se budou pomocníci sakra hodit!

BoppinDůležitým aspektem hry je také samotné házení předmětů. Je to velká věda, protože lze házet pouze několika málo směry a tak je nutné využívat odrazů od zdí a hlavně se vyvarovat kontaktu s objektem jiného typu. V takovém případě totiž nastává exploze, která nemilosrdně připraví nešikovného hrdinu o jeden život. Další podstatná věc je, že předměty které lze sebrat se většinou objevují postupně, takže nejsou k mání po celou dobu. A protože nikdo neví, jaký předmět se objeví jako další, je nutné taktizovat a dobře si rozmyslet postup ve hře. Jinak se může stát, že dokončení levelu se velmi zkomplikuje a Vy budete nuceni obětovat pár životů, aby se Vám nakonec podařilo splnit podmínky pro postup dál. Zajímavé je, že ani Boik ani Yeet neumí skákat, takže je často nutné využívat výtahů. Tím se otevírají další strategické možnosti, jako například trik, kdy vyjedete výtahem jen do poloviny a z výhodné pozice hodíte pulsující kouli do chumlu dalších, stejně postižených kulatých předmětů. Vzápětí jste odměněni zmizením posledních několika předmětů na mapě a nevyhnutelným postupem do dalšího levelu.

Na konci každé úrovně následuje zúčtování, přesněji řečeno, dozvíte se kolik bodů jste získali a také za co to bylo. Ze začátku jsou jednotlivé levely skutečně jednoduché a je spíš otázka času než je dokončíte. Postupně ale značně přituhuje a Vy musíte nejen přemýšlet, ale také dobře mířit. Tady se občas projeví jedna záporná stránka hry. Přišlo mi, že hrdina často nehodí předmět tak, jak bych si představoval. Zvlášť to dokáže naštvat v závěrečném levelu, kde jsem hned na začátku chyboval v hodu, což mě obralo o poslední život, který mi zbýval. Mrzuté. Jinak ale hra přináší spoustu originální zábavy, jenž je navíc okořeněna dávkou inteligentního humoru. Po grafické stránce je Boppin hrou podprůměrnou, ale to se ani není co divit, patří přeci jen ke starším titulům. Přesto se dočkáte animací i efektů. S hudbou je to stejné, opět nečekejte nic výjimečného, prostě jen jednoduché melodie a zvuky. Hratelnost je ale na vynikající úrovni, byla by veliká škoda si tuhle hru nevyzkoušet!


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

25 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 8 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Najdete na iDNES.cz