Bop N´Pop - smajlíková průtrž mračen

  12:00aktualizováno  12:33
Sprška barevných smajlíků a málo munice k jejich zneškodňování. V tomto logickém rychlíku si procvičíte postřeh a hbité prsty. Pokud máte rádi hry podobné Tetrisu, pak tento originální kousek vyzkoušejte.
60

Bop N´ Pop

Platforma: Freeware
Výrobce: TruFan

Stáhnout

Bop N´ PopRozhodujícím prvkem u logického žánru je hratelnost, která odsouvá technickou stránku hry většinou do pozadí a pokud se titul dobře hraje, mnohdy se horší technické zpracování s lehčím srdcem přehlíží. O to více potěší přemýšlivý kousek, který oplývá zpracováním, přináší novou myšlenku a ještě navíc obsahuje různé vychytávky. A dnešní Bop N´ Pop je toho dobrým důkazem. 

Princip této hry vám možná bude na první pohled připomínat Tetris, ale ve skutečnosti jde o něco zcela nového. Hrací plochu tvoří sloupec, ve kterém shora padají různobarevné kuličky ve tvaru smajlíků. Čas od času spadne smajlík s nějakým výrazem, který slouží jako bomba a zruší sloupek smajlíků se stejnou barvou. Tato bomba ovšem funguje jen na svislé Bop N´ Pop sloupky a nezničí sousedící smajlíky stejné barvy. Občas se celá plocha přestaví a přibude navíc několik řad. Vlevo od hrací plochy se po čase objeví červený sloupec, který značí, kolik smajlíků ještě musíte zničit, abyste splnili limit pro daný level. Jakmile jej splníte, změní se fotografie na pozadí a stoupne rychlost padání a tím samozřejmě i obtížnost. Hra končí v okamžiku, kdy se smajlíci nahromadí až k hornímu okraji obrazovky, tedy přesně jako v Tetrisu. Bop N´ Pop je velmi svižná hra, která vám nedá příliš času na přemýšlení a maximálně prověří váš postřeh. Zatímco sledování nadcházejících dílků u Tetrisu je často dobrovolnou volbou, zde je to téměř nezbytné. Pokud totiž minete smajlíka-bombu a špatně ho umístíte, může se vám to stát osudným.

Bop N´ Pop nabízí několik herních módů, které hru velmi oživují.  První je klasický mód, ve kterém se prokousáváte jednotlivými levely. Druhý Story mód přidává originální příběh, ve kterém figurujete jako jakýsi trenér Pokémonů, tedy tady vlastně spíše jako Pán Smajlíků. Abyste se dozvěděli určité informace nebo si získali sympatie nějaké osoby, musíte sehrát dvojici zápasů. Pokud uspějete, odhalí se vám další část příběhu. Jednotlivé pasáže doprovází povedená intra obohacená manga kresbami. Bop N´ PopTento mód je velmi zábavný a povedený. Poslední mód je určen pro dva hráče na jednom počítači.

Grafika sice není nijak oslňující, ale plně dostačuje svému cíli a autoři se snažili hru co nejvíce oživit. Pochvalu si zaslouží intra, možnost výběru postavy (i když nijak přímo hru neovlivňuje) a také měnící se pozadí s fotografiemi. Hra existuje pro několik platforem včetně mobilů. Pokud máte rádi akční a přemýšlivé tituly, pak Bop N´Pop rozhodně vyzkoušejte, pokud tedy překousnete větší velikost souboru.


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

32 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 13 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Najdete na iDNES.cz