Booty Duty - pirátské putování

  12:00aktualizováno  9:27
A bylo nás tam toho roku johoho! Na naší loďi proběhla malá revoluce. No, malá. Kapitána jsme svrhli přes palubu s ocelovou ozdobou. Ten pacholek nám určitě lhal! Poklad si někam zašil pro sebe a nám z něj nedal ani vindru! Však já mu ukážu, zač je toho loket.
70

Booty Duty

Platforma: Freeware
Výrobce: Dream Sandwich

Stáhnout

Booty DutyPirátské hry jsem měl vždycky rád. Od adventur v hlavní roli s Guybrushem Threepwoodem, přes české parodie s Oslím Ostrovem a Tajemstvím navrch až po různé obskurnosti typu Gloriana. Proto jsem byl rád, když mi jeden můj kamarád (tímto mu děkuji) doporučil pirátskou freewarovku Booty Duty s tím, že "tak dobrou hru jsi ještě nehrál." Nuže, stáhnul jsem tedy téměř stomegabytový soubor, nainstaloval (mimochodem, v celkem povedené instalaci) a jal se spustit samotnou hru.

Již v základním menu jsem pochopil, že tady nebude pirátské prostředí jen nějakým lákadlem vyvolávače od kolotočů kvůli vyššímu stahování, nýbrž zde máme co do činění s opravdovou pirátskou hrou se vším všudy. Pirátské rytmy, krákání papouška, nutné to ozdoby kapitánů s dřevěnou nohou a překrásný obrázek s pokladem na pozadí. To vše mne navnadilo na maximální možnou míru a v tu chvíli jsem byl hře ochoten dát plný počet. Ale do tabulky hodnocení jste se jistě již podívali (ti pomalejší to udělají teď), pojďme se tedy podívat na samotnou hru.

Booty Duty Po odkliknutí nové hry mě velice překvapilo moooc pěkné intro, během kterého je Vám způsobem, který Vás vtáhne do atmosféry rychleji než dvě černé díry nastíněn relativně primitivní a předvídatelný příběh. Někde na ostrově si bídný kapitán chtěl zašít poklad a nechat si ho jen pro sebe. To přeci jeho věčně pod parou se nacházející posádka nemohla dopustit. Během bitvy na palubě se však mapa s pokladem roztrhala na malé kousky a tvým úkolem, milý hráči (hráčko, buďme kosmopolitní) je je všechny najít. Nuže, vrhněme se tedy na to.

Hned na začátku budete do hry uvedeni sérií několika nápověd, díky kterým se naučíte svého piráta ovládat. Bojovat (snad jste si nemysleli, že k pirátskému pokladu vede mírumilovná cesta?) zde budete dvěma způsoby, buď proti nepřátelům budete tasit svou věčně hladovou bambitku, do které však máte pouze omezený počet nábojů (nebojte, nějaké po cestě také seberete), anebo se spokojíte se zahnutou šavlí (zde v podobě železa s napíchnutou klobásou) a s těmi, co Vás budou po cestě ohrožovat si to rozdáte pěkně na férovku. Samozřejmě toto nebudou jediné prostředky výběrového ničení (opak hromadného), během Booty Duty putování naleznete například sud střelného prachu. Co se s ním dá udělat jistě netřeba připomínat. Po cestě rovněž narazíte například na doplnění zdraví v podobě soudků rumu, samozřejmě bez bernardýna.

Obrázky jste si již určitě prohlédli, možná Vás, stejně jako mne, zaujal výtečný 3D engine, který vpravdě dokáže zázraky. Jenže grafika není vše, stejně jako zvuky, které jsou mimochodem výtečné a zvláště namluvení je velice působivé. Hlavní je ale hratelnost. A tady to začíná nepříjemně pokulhávat. Velice dlouho Vám trvá, než se dokodrcáte (doslova) k nějakému bodu/předmětu/nepříteli/bossovi, který by vybočoval z nalinkovaného schématu "jdu, jdu, seknu, jdu." To je veliká škoda a jeden z hlavních neduhů hry, který možná nebude zpočátku vadit všem, ale jak postupujete, stane se minimálně iritujícím.
Pokud se ovšem chcete odreagovat u příjemné pirátské hry, která je i docela dlouhou záležitostí a přenesete se přes mírné nedostatky, jednoznačně doporučuji.


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

52 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 17 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Najdete na iDNES.cz