Středa 22. ledna 2020, svátek má Slavomír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 22. ledna 2020 Slavomír

Boom Boom Volleyball – drsná odbíjená

  12:00aktualizováno  6. června 2004 12:50
Zahrát si plážový volejbal s krásnými dívkami jen v plavkách u nádherně čistého moře za slunečného dne, co může být lepšího? Má to však jeden háček – míč je černý, těžký, kovový – a je to bomba…

Boom Boom Volleyball

Platforma: Freeware
Výrobce: Miniclip

Stáhnout

Boom Boom Volleyball Ačkoliv desetitisícové návštěvy na finále světové ligy ve španělském Madridu naznačují něco jiného, volejbal nepatří k nejoblíbenějším sportům, v nichž se točí největší miliardy. Není to ale zase žádný chudáček, a to platí dvojnásob o jeho plážové variantě, jež je divácky atraktivnější a zvláště v ženském podání nabízí opravdu pěknou podívanou. Na počítačích je to vcelku podobné – existuje velké množství fotbalů, hokejů či tenisů, volebalů už je méně, ale pár se jich za několik desítek let existence počítačových her přece jen objevilo, počínaje klasikou Arcade Volleyball, přes skvěle hratelný Blobby Volley, až třeba po Animated Bounce. Na podobném principu jako tyto hry funguje i Boom Boom Volleyball, který má na svědomí známý výrobce flashových hříček Miniclip. Až na jeden malý háček. Míč není klasický volejbalový, ale má černou barvu, je těžký, jednolitý, kovový a na konci má doutnák. Zkrátka – je to bomba.

Proti sobě stojí dvě hráčky, obě kočky k pohledání. Každá z nich má určitou úroveň "boom boom resistance", jakýchsi životů. Hra probíhá podobně jako volejbal, když pak míč spadne u některé z dívek na zem, trochu vybuchne a příslušné straně ubyde kus odolnosti. To samé se stane, když na své straně sítě zahraje více než tři údery. Samozřejmostí je, že komu prvnímu dojde bombová odolnost, prohraje.

Boom Boom VolleyballSamotná hra se ovládá velmi jednoduše. Pomocí šipek doleva a doprava se odehrává pohyb v horizontální rovině, šipka nahoru znamená výskok (čím déle ji hráč drží, tím více dívka vyskočí), šipka dolů sestavení obranného postoje pro vybírání obtížných úderů a smečí. Mezerníkem se pak provádí samotný úder. Systém je to snadný, jeho plné ovládnutí je ale docela obtížné, protože Flash má zpoždění. Hlavně naučit se správně naskakovat a smečovat trvá docela dlouho.

Boom Boom Volleyball nabízí mód pro jednoho hráče. Ten je rozdělen na pět úrovní, přičemž mezi nimi se přenáší hodnota boom boom resistance, jen se po každém souboji kousek přidá. Je velice obtížné dostat se byť jen do třetího či čtvrtého levelu, motivací k neustálým pokusům o dohrání ale jistě bude fakt, že se pak zpřístupní možnost hrát s dívkami nahoře bez. A pak je tu ještě multiplayer, který není tak zábavný jako v Blobby Volley, ale i tak se jedná o nejlepší volbu. Jen je trochu škoda, že není možné nastavit pro druhého hráče jiné ovládání.

Boom Boom VolleyballMiniclip je znám vysokou úrovní prezentace svých produktů. Ani Boom Boom Volleyball není výjimkou, takže má svou roztomilou kreslenou grafiku, precizní animace a na pohled vypadá opravdu hezky. Podobně kvalitní jsou i zvuky, takže jediné, co nepotěší, je absence hudby, která by celou akci podbarvila. Ale od Flashe nelze čekat zázraky – aspoň byla zachována minimální velikost hry, která nebrání ve stažení ani modemistům.

Koho už nudí Blobby Volley (zdá se mi to prakticky nemožné, ale třeba to tak u někoho skutečně je :o) a chce zkusit něco trochu jiného, může si bomboidní odbíjenou se sličnými slečnami v hlavní roli klidně stáhnout.


Autor:
Premium

Vážné nemoci nepadají z nebe. Ničí nás stres, shodují se psycholog i psychiatr

Lidské tělo má něco jako vnitřní baterku. Když dlouho jedete na rezervy, vypne se imunitní systém a­ organismus to...

Premium

Elitní trenér o zákulisí MMA, drogách, penězích i zženštilé společnosti

Pod jeho vedením vyrostl český šampion Martínek, o něhož projevila zájem slavná organizace UFC. Pro boj v kleci...

Premium

Proč vyhraje vodík. Vynálezce Tůma má o budoucnosti automobilů jasno

Už před dvaceti lety se projel vodíkovým autem, kterým chtějí Japonci na letošní olympiádě v Tokiu propagovat...

  • Další z rubriky

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Najdete na iDNES.cz