Bonesaw - hokejovým hráčem a bojovníkem

  12:00aktualizováno  8:13
Skupinka zvaná Golden Knights jsou proslulí jak svou sílou a odhodláním v boji muž proti muži, zároveň jsou perfektními hokejisty ve výslužbě. To ale jen do chvíle, než si je k sobě povolá supermocný rozhodčí...
80

Bonesaw

Platforma:
Výrobce: Kyle Pulver

Stáhnout

BonesawBonesaw je velice zajímavě uchopenou akční hrou, která se lehce vymyká tradičním konvencím žánru. Pokud často hráváte freeware 2D akce, jistě počítáte s velkým množstvím skákání a minimálně stejnou porcí střílení. A ona předešlá věta vlastně platí jen z poloviny.

První, co mě po dlouhé době zaujalo, je příběh. Sice zpočátku působí trochu nezajímavě, poté co před sebou uvidíte nastoupenou celou grupu bývalého hokejového týmu, kteří pokyvují a reagují na text, jež se píše níže, změníte názor. Tím posledním impulsem je zjevení létajícího rozhodčího obdařeného super schopnostmi, který tým jako mávnutím kouzelného proutku unese, trenéra při tom zraní a prostě odletí. Ovšem pozor! Na nástupu chyběl nováček týmu Golden KnigBonesawhts a jak to tak chodí, bude muset všechny své čerstvé kolegy zachránit.

To se bude dít v dosti rozkouskované kampani. Ta totiž sestává z větších celků, levelů, mezi nimiž přecházíte na území speciální mapy. Každý takto vybraný kousek ale dále obsahuje několik podsekcí. Takovéto dělení se mi mimochodem velice líbilo, jednotlivé části levelů tak nejsou dlouhé, zabijete pár nepřátel a jdete dál. Hra tak neztrácí na svižnosti, což platí i pro samotnou hratelnost. Pokud se podíváte na obrázky, bude vám jasné, že arkádovému hopsání se rozhodně nevyhnete, není ale ani zdaleka tou hlavní náplní. Daleko výraznější je akční složka oproštěná od střelných zbraní. Tu autoři zpracovali naprosto kouzelně. Hlavní hrdina spíše než na moderní výdobytky spoléhá na sílu vlastních pěstí. Ty využije v několika možnýBonesawch úderech, všechny se ovládají klávesou Z ovšem teprve kombinací s kurzorovou klávesou dojdete k silnějším úderům. Předvádět tedy budete jak úder rukou, tak i kopance nohou v letu a zajímavé piruety při výskoku. To vše je ale jen takové malé divadélko, které vám dovede k tomu hlavnímu, nejefektivnějšímu a nejlíbivějšímu. Jedná se o speciální schopnost Golden Knightů nazvanou jednoduše Bonesaw. Ta vám do ruky dá obří sekeru s několika zuby a vybaví vás téměř božskou silou. Tu poté využijete proti nepřátelům, jež se v pozdějších částech hry začínají nepříjemně kumulovat a zvládnout je „klasickým“ způsobem nebývá jednoduché. Co se nepřátel týče, dvounohé bojovníky později vystřídají i záludnější a střílející monstra, na něž si budete muset dávat opravdu velký pozor.

Grafická stránka Bonesaw trpí snad akorát jediným neduhem – rozlišení. To je na dnešní poměry dosti malé. Jinak ale nemám k projektu téměř žádných výtek a mohu vám jej jedině doporučit.

 

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

51 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 17 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Najdete na iDNES.cz