Bomber Arena – poslední vyhrává

  12:00aktualizováno  11:47
Jestliže patříte mezi herní pamětníky, jistě vám nebude neznámá hra s názvem Dyna Blaster. Ti mladší si pak možná vzpomenou na úspěšný klon nazvaný Atomic Bomberman. A dnes tu máme povedenou předělávku jménem Bomber Arena.

Bomber Arena

Platforma: Freeware
Výrobce: Microlith Software

Stáhnout

Bomber ArenaVe sportu nebo v jakékoliv jiné soutěži platí pravidlo, že jedinec, který se umístí na prvním místě, vítězí. Zcela naopak tomu je u dnešní plné hry, která nese název Bomber Arena, v níž vyhrává ten poslední. Pokud se vám to zdá divné, asi jste prozatím neměli tu čest s hrami typu Dyna Blaster nebo Atomic Bomberman, protože čím déle v nich zůstanete naživu, tím lépe pro vás, ale vezměme si to všechno pěkně popořádku.

Klonů výše zmíněných her najdete na Plných Hrách doslova mraky. Stačí trošku zapátrat v našem archivu a najdete tu spoustu her na podobné téma – jen namátkou vzpomeňme na revoluční 3D Bomber, nadčasové a po všech stránkách kvalitně provedené Ablaze či třeba na české zástupce reprezentované Bombičem od Hippo Games nebo inovačně pojatým Ham Ňamem od PodVlivem Software. K nim se dnes připojí i Bomber Arena, jehož vyhlídky na úspěch nejsou vůbec špatné!

Bomber ArenaJiž hned po spuštění vás hra mile překvapí nekonvenčně pojatým menu, v němž se pohybujete pouze kurzorovými šipkami bez potřeby potvrzovat volbu, neboť vše je řešeno opravdu intuitivně. Jestliže zvolíte volbu nové hry, budete možná trošičku šokováni v pozitivním slova smyslu – autoři si totiž pro nás připravili hned několik rozličných herních módů, vycházejících z 3D akcí typu Quake 3: Arena nebo Unreal Tournament. Najdeme tu tedy například Blast the Flag, Team Play, Massacre nebo BombMatch. Je jich skutečně hodně, takže nehrozí stav, že byste si nevybrali, vůbec nehrozí.

Zvolením módu hra ještě nezačíná, protože je třeba nakonfigurovat vlastní hru. Ale nebojte se, nebude to nic obtížného. Tato fáze sestává z výběru jedné z mnoha arén, zvolení barvy a na ní vázané startovní pozice v aréně a nastavení počtu počítačem ovládaných protivníků, jejichž maximální počet je roven číslu sedm. Zajímavý je také fakt, že autoři do obrazovky, v níž probíhá výběr protivníků, implementovali i jakýsi chat, pomocí něhož vám protivníci sdělují, jací jsou borci a jak vám pří hře nakopou zadek. I vy jim můžete napsat, ale jsou to takové výkřiky do tmy, neboť psát si s počítačem je asi to samé jako mluvit do vrby. Poněkud problematicky je tu vyřešen multiplayer přes LAN, protože zpočátku jsem si myslel, že tu tato možnost ani není. Na obou počítačích zapojených do sítě je třeba spustit hru a až posléze by se v menu měla objevit položka na zpřístupnění hry více hráčů.

Vlastní hra probíhá tak, jak jsme zvyklí – pobíháte po aréně, kladete bomby, vyhazujete do vzduchu zničitelné překážky, zpod nichž na vás čas od času vykoukne nějaký ten bonus a samozřejmě se snažíte zabít co nejvíce nepřátel. Přesnější pravidla se potom liší dle daného módu.

Bomber ArenaZpracování hry je sice pěkné, vše provedeno s charakteristickou německou precizností, ale grafika běží pouze v rozlišení 640×480, což je už dnes víceméně přežité a nedostatečné. Na druhou stranu je hra graficky rozmanitá, protože každá aréna je jiná a unikátní. Ke zvukům a hudbě nemám žádných připomínek, neboť ty perfektně dotvářely atmosféru hry. Každopádně díky velké variabilitě a množství nastavení tu máme opravdu výtečně hratelný kousek, který by neměl uniknout vaší pozornosti, zvláště máte-li v lásce bezhlavé akční hry.

Pozn.: K dispozici jsou dvě verze hry – light (omezená hudba, pouze tři arény) a plná (několik hudebních skladeb, více arén). Dále si můžete do light verze stáhnout add-ony ve formě přídavných levelů a hudby (to vše je součástí plné verze).

Autor:
 

Nejčtenější

Další z rubriky

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Najdete na iDNES.cz