Boarding Party vám dá zbraň a stonásobnou přesilu monster

  15:00aktualizováno  15:00
Rychlá akční hra z pohledu vlastních očí Boarding Party vám s notnou dávkou nostalgie připomene, že akční hratelnost je ve své podstatě nadčasová a nepodléhá trendům.
80

Boarding Party

Platforma: Freeware
Výrobce: Interrupt

  • zábavná a rychlá akce
  • náhodně generované úrovně
  • zábavné zbraně
  • nepřátelé nepobrali žádnou inteligenci
  • smrt je rychlá

Stáhnout

Boarding Party | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Boarding Party

Během sedmi dnů vytvořená hra Boarding Party je střílečka jako ze staré školy počátku devadesátých let. Bez přemýšlení a dlouhého namáhání mozku vás postaví proti obrovské přesile různých druhů nepřátel, kterými si musíte proklestit cestu k únikovému modulu a konečnému vítězství. Je to rychlá a zábavná akce se zábavnými nepřáteli i zbraněmi a náhodně generovanými úrovněmi, jak je to dnes v módě. Co chcete víc?

Boarding Party

Je zvláštní, že klasická akční hratelnost bez jakýchkoliv kudrlinek, příkras, animací či filmových momentů je vlastně naprosto nadčasová. Boarding Party to jen dokazuje. Je to jako recept na magický nápoj: vezměme velké, náhodně generované úrovně, nacpěme je až po strop otravnými nepřáteli, hráči dejme do ruky plazmovou pušku a na druhé straně od něj nakresleme na stěnu nápis "exit". A to je vše. A vida, kouzlo fungovalo vždy a funguje i nyní.

Boarding Party

V Boarding Party není o čem moc přemýšlet. Šestice zábavných zbraní je tak akorát, aby se člověk moc nenudil a počet nepřátel je tak vysoký, že ani není moc času na nějaké dlouhé vysvětlování děje. "Tady máš pistoli a utíkej," říkávala babička jménem Doom.

Java jádro, na kterém hra běží, je v této podobě dostatečně rychlé a stabilní, aby zvládlo místnosti přeplněné roztomilými monstry a svištícími projektily z vašich zbraní a přitom ještě stihne graficky působit krapet intelektuálně a nostalgicky.

Boarding Party

Arzenál nikoho nepřekvapí, ale obsahuje staré a osvědčené kousky, které má snad každý správný akční hráč v živé paměti. Pistole, automatická puška, nějaký ten "flusač plazmy", raketomet a podobně.

Hra je přitom rozmarná do té míry, že náboje servíruje hráči přímo pod nos v každé místnosti a má k tomu důvod. Nejenže nepřátel je hodně, ale také hodně koušou. Při nepozorném hraní je hráč uhlodán až k nápisu Game Over během tří vteřin a musí všechno začínat od začátku.

Boarding Party

Je hezké, že si s Boarding Party na nic nehraje a jen se tak vesele hraje. Neočekávejte nic mentálně přínosného a radši neočekávejte vůbec nic. Boarding Party se skvěle hraje a člověk si u ní povyrazí lépe než u většiny podobných moderních titulů. A to je zkrátka něco, co se počítá.

Na stránce hry je možné najít i verze pro Linux a Mac OS.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

67 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 8 čtenářů

Témata: Linux

Nejčtenější

Další z rubriky

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz