Bloxbub 2 - kosmonaut s jet packem

  12:00aktualizováno  17. července 9:14
Co byste řekli malému versmírnému dobrodružství? Ale nebojte se, a vše budete důkladně připraveni a vybaveni přiléhajícím skafandrem a jet packem, který vám zajišťuje jistý pohyb po okolí. Nyní jen stačí vlastní šikovností dobýt vesmírnou základnu.
60

Bloxbub 2

Platforma: Freeware
Výrobce: ThatGamesGuy

Stáhnout

Bloxbub 2Alieni všech nepřátelských zemí opět soustředili všechnu svou sílu aby podnikli další invazi na zemský povrch. Lidští hrdinové se ale odhodlali k zpětnému útoku, přičemž vyslali jediného schopného jedince, který má celou budoucnost Země ve svých rukou.

A jeho ovládání se právě nyní zhostíte, což znamená sérii po sobě jdoucích 15ti levelů, což sice zní jako poměrně slušné číslo, ovšem kupříkladu prvních šest projedete jako po másle jedním dechem během několika málo minut, než začne skutečně přituhovat. Bloxbub 2

Náš hlavní hrdina je vlastně takový kosmonaut, obalený ve všech speciálních přístrojů, přičemž nejhlavnější roli má tryskový pohon umístěný v decentním batůžku na zádech. Ten vám vlastně umožňuje veškerý pohyb po levelu, které jsou vystavěny do několika pater s mnoha převisy, kde se zkrátka a dobře dlouhým stoupacím pasážím nevyhnete. Cílem bude na území každého levelu dorazí občas lehce rozvětvenou trasu až ke konečnému cíli, který je svítícím objektem, jasně viditelným již zdálky. Zpočátku je cesta poměrně jasná a zabloudit vlastně ani nemůžete. Zvolíte jedinou cestu, zvládnete několika zatáček a dorazíte k cíli. Postupně se ale bude cesta daleko komplikovat a třeba již na samotném začátku budete mít na výběr ze svou různých cest, přičemž jedna je zcela špatnou volbou a její výběr vám může i podstatně zkomplikovat situaci. A to zejména díky klasicky omezené funkčnosti vašeho tryskového pohonu. Ten při každé změBloxbub 2ně směru či stoupání žere z paliva zobrazeného v horní straně obrazovky. Ten je třeba průběžně dočerpávat a to pomocí malých modrých bublinek, které se nacházejí poměrně frekventovaně na území každého levelu a tak se nebude zpravidla jednat o nedostatkové zboží, což je tak trochu možná škoda. Díky tomuto faktu stejně jako dosti malé rozloze jednotlivých levelů je Bloxbub 2 možná až příliš jednoduchou záležitostí, kterou dohrajete během krátké chvíle. A tento fakt výrazně nezmění ani zhruba v půlce hry, kde se do herního konceptu přidají nové drobnosti jako jsou bomby, které je možné použít na některé slabší herní objekty. Ty se vlivem výbuchu zničí, a tím vám případě uvolní přístup k exitu.

Bloxbub 2 je tedy arkádovou záležitostí jednoduššího rázu, která vás ale díky poměrně rychle ubíhající hratelnosti bude bavit. I když se budete muset smířit s kratší trvanlivostí.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

16 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 7 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Najdete na iDNES.cz