Block Breaker – letní várka pro kostičkobijce

  12:00aktualizováno  16. července 11:51
Block Breaker je další předělávkou klasického Arkanoidu. Obsahuje 150 levelů a další si můžete vytvořit pomocí přiloženého editoru. Vaším úkolem je usměrňovat pomocí pálky pohyb míčku tak, abyste s ním zlikvidovali cihlovou zeď.

Block Bearer

Platforma: Freeware
Výrobce: EmSoft

Stáhnout

Block BearerTak a máme tu zase léto. To je vždycky pěkný nápor na moje játra. O plicích ani nemluvě. Touto cestou bych se jim chtěl omluvit a slíbit jim, že od září se k nim budu chovat s větší úctou, jenže teď nejde přestat. Sotva nastane večer, něco ve mně začne vřít a já nedokážu sedět s rodiči u televize a musím vyrazit ven. Beru svojí starou metalovou džísku, přes den vydělané chechtáky na brigádě a jdu mezi lidi. Bydlím na malém městě a všechny znám, ale to mi nebrání v tom, abych doufal, že potkám někoho, koho jsem dlouho neviděl. Včera se mi poštěstilo, zase jsem viděl krásku, kvůli které jsem napsal už nesčetně mnoho textů pro různé kapely a básniček o tom, že naděje tu ještě je. Seděla s nějakou neznámou skupinkou samců a já se zmohl jen na hloupé "ahoj". Bývali jsme si blíž, ale naše cesty se rozdělili asi tak v šestnácti a teď už jen nostalgicky vzpomínám.

V baru, kde jsme včera všichni trápili své zbytky zdraví, mají zvláštní mašinku. Kromě jukeboxu je v ní i hromada všelijakých her. Vesměs je to samá erotika nebo logika k přemýšlení. Já jsem zvolil klasiku a s partou přátel si šel zahrát jednu z nekonečného množství předělávek arkanoidu. Stál jsem jen kousek od mé krásky a popíjel, co jsem si objednal. Jindy, je-li má masturbační bohyně poblíž, Block Bearerbych na ni nebyl schopný přestat myslet, ale včera u toho automatu jsem se tak zažral do pařby, že jsem nevnímal nic než blikající obrazovku. Ta byla rozdělena na dvě části. Na jedné jsem hrál já, na druhé kámoš. Zbytek jen fandil. Později jsme se sice prostřídali, ale i tak jsem se více soustředil na Arkanoid než na dívčiny stále krásné křivky.

Dnešní ráno bylo strašné. Panáky s pivem sice zlepšují náladu, ale hlava následující den bolívá občas více než ukrutně. Když jsem se z toho konečně dostal, šel jsem se projít ven a stavil jsem se u kámoše. Surfoval jsem u něj chvilku na internetu a našel jsem tam malou nenáročnou gamesu, která má navíc spojitost s výše zmíněným Arkanoidem.

Hra nesla název Block Breaker a jejím autorem je u nás dosud nepříliš známý vývojový tým EmSoft. Ten ovšem stojí i za dalšími jednoduchými, ale stále dobře hratelnými tituly. Block BearerHratelné jsou právě díky tomu, že se jedná o předělávky klasických a u hráčů osvědčených legendárních games. Například hra EmPipe je předělávka logických rébusů, kde musíte stavět trubky dříve než se naplní vodou. Emlith je zase další z mnoha variant tetrisu.

Mnou dnes představovaná arkáda Block Breaker běží v úplně obyčejném windowsovském okně. Pod záhlavím okna se nachází několik nabídek, pod nimi je nástrojová lišta s ikonami a o kousek níže pak samotné herní prostředí. V levé dolní části okna se můžete dozvědět v jakém jste levelu, jaké je vaše score, jaké bylo high score a kolik míčů vám zbývá.

Pokud by se mezi vámi našel někdo, kdo neví, o co v Arkanoidu a jemu podobných hrách jde, se pokusím vysvětlit princip, na kterém je celá tato "sranda" založena. V dolní části obrazovky máte pálku a v horní hromadu cihel. Po herní obrazovce poletuje míček a vy se snažíte pálkou usměrňovat pohyb míčku tak, aby jste zlikvidovali všechny cihly. Dotkne-li se totiž míček cihly, cihla zmizí. Block BearerPokud zlikvidujete míčkem všechny cihly, postupujete do dalšího levelu. Jistě už jste podobnou arkádu viděli. Jen u nás jich vznikly stovky, vyskytují se na mobilech, videohrách, různých herních konzolích nebo třeba i na pouťových automatech.

Block Breaker používá jakési balíčky levelů v podobě souborů (*.blc). V každém takovém souboru se nachází řada deseti levelů. Balíčků je ke hře přiloženo patnáct, což znamená, že máte k dispozici dohromady 150 levelů a navíc si můžete pomocí ve hře obsaženého editoru vytvořit další nebo přeeditovat stávající. Mezi jednotlivými levely můžete přeskakovat, což umožňuje pokračovat příště tam, kde jste skončili nebo naopak, pokud vás daný level nebaví, zahrát si další, případně si zapařit znovu některý z předchozích.

Můžete také nechat hrát počítač či si vybrat velikost používaného okna. Nastavitelné je také čím budete hrát a další vlastnosti. Block Breaker je hra, kterou můžete hrát jen tak pár minut pro odreagování, když přijdete ze školy a nebo se do ní můžete zažrat a hrát ji třeba celý večer, když je venku škaredé počasí.

Nyní ale již nemarněte čas a stahujte.


Autor:
 

Nejčtenější

Další z rubriky

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

ROZHODNUTO: Obědy zdarma budou jen pro některé děti
ROZHODNUTO: Obědy zdarma budou jen pro některé děti

Několikaměsíční dohady jsou u konce. Vláda rozhodla, že obědy ve školách zdarma se nebudou týkat každého. Kdo na ně dosáhne a kolik to bude stát?

Najdete na iDNES.cz