Birdie - pták zabiják

  12:00aktualizováno  12:28
Veselá arkáda s ptáčkem v hlavní roli. Vaším úkolem je osvobodit svoje kamarády ze spárů pána temnot a jeho přisluhovačů, kterých je ve stu kol této hry více než dost. Hra jistě potěší jak malé, tak velké, protože arkády jako tato mají pořád své kouzlo.
60

Birdie

Platforma: Freeware
Výrobce: Byte Wizard

Stáhnout

BirdieŽivot je zajímavý. Těšíte se až doděláte maturu a vypadnete pryč ze školy. No a pak zjistíte, že zase taková sranda to taky nebude, že každý den budete muset brzy ráno vstávat, pak poběžíte na autobus, který vás odveze do nějaký fabriky a tam si na vás bude léčit komplexy o dvacet let starší plešatej chlápek, který má jinak sám, co dělat, aby svoji práci odvedl alespoň částečně dobře. A volného času, o němž sníte celý dlouhý studentský život, zase tolik není. Člověk přijede z práce a pak už nemá sílu dělat něco kreativního. Končí pak většinou tak, že si pustí telku, jde do hospody nebo jen donekonečna paří nějaké gamesky.

K zaplnění jakéhokoliv volna může sloužit i dnešní veselá arkádová hříčka. Mluvit na vás bude německy a běží na principu známém z mnoha jiných a poměrně velmi úspěšných her - českými Bublinami počínaje, až třeba po japonské Qantum. Pokud nepatříte mezi hráče, kteří vyžadují Birdie od hry převratnou grafiku v 3D aranžmá, ale chcete se prostě jen pobavit a zabít trochu času, tak vás mnou dnes představovaná hra určitě potěší.

Nese název Birdie a vžijete se v ní do role sympatického ptáčka, co má poměrně nelehký úkol - pán temnoty totiž chytil všechny vaše opeřené přátele, aby obveselili jeho tichý a smutný palác a vaším úkolem bude dostat tyto kamarády ze zajetí onoho zloducha. Jak toho všeho lze docílit? Hned vám to řeknu...
Každý level je složen z různých plošinek a několika nepřátel - přisluhovačů pána temnot. Celou gamesu skáčete po plošinkách a když se vás jakýkoliv přisluhovačský neřád dotkne, ztrácíte jeden ze svých životů. A proto je nutné tyto nepřátelská stvoření likvidovat. 

Váš ptáček disponuje možností střílet po oněch nepřátelích několika různými druhy munice (i když pravda, ona munice je poměrně zvláštní). Hlavní alternativou je vždy pálit do nepřátel notami, které vám mohou sloužit i jako výtah do výšin, protože noty minou-li cíl, začnou stoupat vzhůru a vy na ně klidně můžete se svým ptáčkem nasednout a oni vás vynesou k nebi. Pokud ovšem nepřítele trefíte, změní se v nějaké přívětivě vypadající ovoce a pak už stačí jen ono ovoce sebrat. 
Sbírat lze však i různé bonusy (potěší např. skok o 5 levelů dopředu) či výše zmíněné zbraně.

BirdieKol je poměrně dost. Já jsem hru hrál celkem dlouho a nové levely byly pořád na skladě, až jsem to nakonec vzdal. Kola navíc neustále nabývají na obtížnosti a proto už pak není příliš jednoduché dostávat se dál a dál. Dokonce je pak už i nutné logicky uvažovat, ale myslím si, že na to přijdete sami, pokud si hru stáhnete.
Pomocí passwordů lze navíc pokaždé začínat tam, kde jste skončili, což jistě potěší. Grafika je taková běžná, nijak nevybočující ze šedi běžné freeherní scény, stejně tak jako zvuky. Přesto lze hru komplexně považovat za povedené dílko a nezbývá mi tak, než vám Birdie doporučit ke stažení.


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

52 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 12 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz