Biomenace - od tvůrců Duka a Dooma

  12:00aktualizováno  10:07
Biomenace je chytlavá počítačová arkáda staré školy, která vznikla v roce 1993 pod hlavičkou, tehdy známého softwarového týmu z USA, APOGEE SOFTWARE. Herní engine pak pro hru naprogramoval legendární softwarový tým ID SOFTWARE, známý především svými ""doomovkami"". Takže hurá za pradědečkem Duka a Dooma.

GAME

Platforma: Freeware
Výrobce: APOGEE SOFTWARE

Stáhnout

biomenace

Vždycky jsem chtěl být super hrdinou, ten totiž všechno zvládne hravě a bez potíží. Poradí si s velikým nepřechodným kaňonem, tikající náloží nebo s hordou ozbrojených nepřátel. Krásné dívky s vnadnými křivkami mu padají k nohám a touží po něm víc než po komkoliv jiném. Ovšem hrdina je vždy odmítne a běží dál bojovat proti násilí, za pravdu, za svobodu nebo za lepší životní styl. Vezměte si třeba takového Batmana, Pacmana nebo Klaymana - to jsou borci co? Nikdy se ničeho neleknou a vždycky jdou za svým cílem i přes překážky, které by normální člověk raději obešel.

Je tu také jeden speciální druh hrdinů - tito hrdinové používají místo svých svalů mozek. Například takový MacGyver, ten je tak chytrý, že dokáže třeba z hovna udělat motorku a odjet na ní. Někteří hrdinové jsou však již opravdu nadpřirození, třeba takový Chcuk Norris ve svém seriálu zvládne celý gang, za jednu jedinou bitku. V reálném životě by však asi takto nikdy neuspěl. Ovšem raději se zdržím komentářů, protože je to všemi oblíbený hrdina. A co kdyby nakonec přijel Chuck za mnou do vsi a chtěl by mě zmlátit za to, že jsem ho pomlouval v tomto článku.

biomenace

Biomenace je klasická automatová akční arkádová střílečka s několika málo dobrodružnými prvky. Vžijete se v ní do role super hrdiny a budete bojovat podobně jako ve hře THE LAST EICHHOF za mír, za lásku, za pivo, za vlast, za oblíbenost u komunistů, za nezkažený svět a za lepší budoucnost svého impéria, lépe řečeno, v této hře bojujete a ani nevíte proč. Proč máte tedy vůbec bojovat? Protože musíte! Je to prostě jediná šance na přežití. Ze všech stran se na vás valí zmutované příšery. Některé z nich vypadají jako učitelé ze základní školy, jiné jako Pokémoni a jiné třeba jako variace Daniela Hůlky.

Všude kolem vás jsou cáry krve, zaparkovaná auta mají vymlácena skla a hoří popelnice, nastala Apocalypsa. Blíží se konec světa, lidé kteří ještě žijí, vůbec nevybíhají ven ze svých domovů. Dveře i okna mají lidé zatlučeny velikými prkny a živí se pouze čočkou z obchodu, jenž předevčírem stihli vyrabovat.

biomenace

Biomenace je zajímavá a pěkná počítačová arkáda, která vznikla v roce 1993 pod hlavičkou tehdy známého softwarového týmu z USA, nazvaného APOGEE SOFTWARE, který má na svědomí například hry Commander Keen, Duke I, Duke II nebo Mystic Tower. Herní engine pak pro hru naprogramoval legendární softwarový tým ID SOFTWARE, známý především svými "doomovkami". Grafika hry je bitmapová, tak jak to bylo tehdy zvykem. Ovšem všechno je pěkně provedeno a hra má svojí atmosféru a číší z ní přelom osmdesátých a devadesátých let. Takový svět co byl kouzelný a co je již dávno pryč. Jo, když jsme ještě byly mladí a veselí :-)

Doporučuji vám si hru stáhnout, protože vás určitě chytne, je to taková ta Nintenďácka akce se vším všudy... sbíráte klíče, střílíte, hledáte správné cesty, vyhýbáte se nepřátelům a snažíte se dostat až nakonec. A to si pište, že se tam dostanete!

A ještě jeden cheat, který by se vám mohl hodit, pokud budete v nesnázích. Stiskněte zároveň C + A + T a dostanete kulomet, 99 nábojů a 99 granátů. A je po starostech, ne?

Autor:
 

Nejčtenější

Další z rubriky

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Najdete na iDNES.cz