Bigfoot 4x4 Challenge - závody monstertrucků

  11:47aktualizováno  11:47
Vizuálně lákavé závody aut na obrovských kolech, ve kterých nechybí záludný terén a hromadné srážky.
72

Bigfoot 4x4 Challenge

Platforma: Freeware
Výrobce: FreeGamepick.com

  • grafika
  • terén
  • málo možností

Stáhnout

Bigfoot 1Dodge Bigfoot 4x4 jsou speciálně upravená auta na pružinách s obrovskými koly. U nás je uvidíte hlavně na exhibicích, ostatně dalších využití je jen málo. Přesto přirozeně svým vzhledem přitahují pozornost a dnes si s nimi můžete virtuálně zařádit i v terénu. Vývojáři jsou matadoři z FreegamePick, takže máme určitý předpoklad pro kvalitní technické zpracování. A 3D grafika je opravdu povedená, vozy jsou reálně ztvárněny, i když poměrově a ve skupině už tak hrozivě nevypadají.

Zaměřením na grafiku hra musela ubrat v dalších oblastech. Nakonec z ní tak vzešel jen závodní simulátor s dvěma módy. V Capture the Flag musíte ujet určitou dráhu a naháníte přitom auto, které drží vlajku - podobně jako v klasické střílečce Unreal Tournament. Samozřejmě se snažíte ji ukořistit a udržet před soupeři po co nejdelší dobu. Druhým módem je Sprint, což je klasický závod, kdy musíte projet na dráze určité množství checkpointů v podobě světelných bran. Podle obtížnosti Bigfoot 2se kola dělí na tři kategorie. Obtížnost jednak souvisí se složitostí terénu, jednak se stylem závodění. U vyšších obtížností jsou mezi závodníky menší odstupu a častěji dochází ke kolizím a vypadá to potom jako jedna velká řežba. Některé branky jsou protisměrně, takže se třeba proud vjíždějících aut potká s vyjíždějícími otočenými závodníky.

Bigfoot 4x4 Challenge se již podle číslovky symbolizující pohon všech čtyř kol odehrává ve složitém terénu. Nechybí stromy, řeky, kopce a keře, kterými si můžete ke každému cíli najít alternativní cestu. Silnice jsou sice nejrychlejší, ale riskovat zkratku přes kopce se obvykle vyplatí. Ostatní totiž zpomalují častější kolize. Za každé místo získáte určité množství bodů a peněz, za které si v garáži můžete své auto vylepšit. Nečekejte ale žádnou promyšlenou strategii, Bigfoot 2v nabídce najdeme jen základní možnosti pro šasi, motor atd. Terén je sice hezky zpracovaný, ale poměrně nepochopitelně se prostředí nijak nemění, určitě bych očekával, že se projedeme minimálně při různém počasí.

hra láká především na svou vizuální stránku. Fyzikální model je sice mnohdy zjednodušen, což poznáte při kolizích nebo když nedokážete zválcovat malý stromek. Velmi reálné ozvučení ještě více podtrhuje atmosféru. Bohužel v oblasti závodění nabízí stále stejný scénář: kolize, skákání a přetlačování. Pokud se tedy chcete odreagovat, poslouží vám výborně, ale po krátké době to začne být pěkná nuda.

Autor:

CES 2019

Největší veletrh spotřební elektroniky CES 2019 v Las Vegas probíhá od 8. do 11. ledna a rozhodně si přijdou na své hráči i nadšenci. Mezi očekávané novinky patří ohlášení 7nm CPU i GPU od AMD, nové modely karet NVIDIA RTX, VR a mnoho dalších. Sledujte dění na CES 2019 online.

Hodnocení hry

Naše hodnocení

72 %

Hodnocení čtenářů

74 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 96 čtenářů

Nejčtenější

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Další z rubriky

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Příběhy ze života: Které nás chytly za srdce?
Příběhy ze života: Které nás chytly za srdce?

Každý den vychází na eMiminu deníčky – vaše zápisky o vztazích, porodech a rodičovství. Letos přibyly i fejetony o životě a erotický příběh na pokračování. Který z deníčků se líbil vám?

Najdete na iDNES.cz