Bernard & Hank: Chickener - přejdete přes silnici?

  12:00aktualizováno  6:04
Zvířata to nemají v naší vyspělé technické civilizaci vůbec snadné. Své by o tom měl vědět hlavní kuřecí hrdina této hry. Ta se inspirovala ve stařičkém Froggerovi a přináší návykovou hratelnost rozdělenou do mnoha levelů.
60

Bernard & Hank: Chickener

Platforma: Freeware
Výrobce: Steve Harris

Stáhnout

ChickenerFrogger je poměrně starou záležitostí, která se ovšem ani po těch letech stále neokoukala. I když by na spočítání přepracování nevystačily ani prsty rukou jedné třídy základní školy, autoři se nových přepracování ne a ne vzdát. To je případ i úspěšné série Bernard and Hank. Ta se ale tentokrát ponese v odlišném duchu. Hlavním hrdinou se stává kuře pohybující se po ne zrovna příjemném prostředí.

Jeho pouť začíná na samém kraji rušné silnice. Zde se nachází malý proužek travnaté oblasti uvnitř jinak dosti rušné civilizace. V normální situaci by se civilizaci jednoChickenerduše vyhnul, to ale nyní dost dobře nejde. Jeho pouť totiž míří nejen na opačnou stranu silnice, ale i za řeku s poměrně úzkým korytem. Teprve až budete stát pevnýma nohama na této stále zelené zemi, přičtou se vám na konto požadované bodíky a hra se pustí do načítání nového levelu. Ten vždy přichází s o fous složitější hratelností, nijak markantní rozdíly ovšem nečekejte. Naštěstí se jedná jen o změny kosmetické a maximálně dojde k lehkému zvýšení rychlosti, jakou se pohybují jednotlivé objekty po herní obrazovce.

Sice hovořím obecně o objektech, ve skutečnosti ale narazíte ve hře na dva typy. První z nich je automobilový průmysl. Ten se odehrává na silnici s neskutečně mnoha pruhy.Navíc je jízda po nich místy dChickenerosti chaotická a rozhodně neplatí, že by polovina silnice patřila autům jedoucím zprava doleva a naopak. Spíše se pruhy tak nějak chaoticky prolínají a to bude znamenat zhoršenou situaci pro vás. Prvním úkolem totiž je překonat silnici pěkně krok po kroku. To je poměrně jednoduché díky tomu, že překonání jednoho pruhu znamená stisknutí šipky dopředu pouze jedenkrát. Proto si nemusíte lámat hlavu s tím, zda úkon zvládnete a zda se do mezery trefíte. Překonávání mezer bude vlastně na silnici poměrně časté- K tomu, abyste se dostali do dalšího pruhu vám bude mnohdy uvolněna jen úzká mezera mezi vozy, kterou překonáte jen s maximální přesností. Čas od času ovšem narazíme i na mezery větší – z velké části sehraje svou roli i náhoda. To samé platí i v části druhé, která je přeci jen trochu jednodušší. Zejména vzhledem k tomu, že překonat musíte jen tři klády a poté vás čeká zasloužená odměna.

Bernard & Hank: Chickener by bylo velice slušnou hrou, nebýt desítek podobných již dříve. Autoři zkrátka nepřišli s ničím převratným a dokonce se neobtěžovali ani svou hru obalit do nějakého netradičního kabátku. Pokud jste ale Froggera měli rádi a dlouho jste žádného nehráli, Bernard & Hank: Chickener bude dobrým způsobem jak zavzpomínat – nic víc, nic míň.

 

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

34 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 9 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

Najdete na iDNES.cz