Becherovka Combat Simulator - na souši, na moři i ve vzduchu

  12:00aktualizováno  10:05
Velice slušné třetí místo v letošní Becherovka Game obsadila akční hra, která je válečnou simulací zpracovávající všechny možné druhy útoku. Díky tomu se dostanete jak do vrtulníku, tanku tak i bitevní lodě.
70

Becherovka Combat Simulator

Platforma: Freeware

Stáhnout

Becherovka Combat SimulatorAč jsem Becherovka Combat Simulator původně zamýšlela na druhé místo v Becherovka Game 2007, hra nakonec na nedávném oficiálním vyhlášení obdržela medaili až bronzovou, i tak je to ale poměrně úspěch. Po prvních dvou adventurách je Becherovka Combat Simulator jednou z mál akčních her v soutěži, které opravdu za něco stály.

Co se herní náplně týče, těšit se můžeme především na válku a to hned z několika mBecherovka Combat Simulatorožných pohledů. Ty všechny nám budou představeny v celkem desíti tutoriálových misích, které vás postupně provedou všemi situacemi, které na vás v kampani čekají. Ta je vám ostatně odemčena až po dokončení tutoriálu, přičemž její obsah si libovolně nastavíte, načež se vám kampaň sama vygeneruje (já osobně hru testovala na aktuálně asi průměrném stroji bez dvoujádrového procesoru a s pouze 512 MB RAM, přičemž generování trvalo zhruba patnáct minut, což není vůbec málo).

Co se náplně týče, dostanete se do útrob vojenského vrtulníku, bitevní lodi stejně jako pozemního tanku, což vlastně vyčerpává i všechny základní možnosti útoku – ze vzduchu, po moři a ze země. Naprosto totožnými jednotkami budoBecherovka Combat Simulatoru vybaveni i protivníci (samozřejmě v jiném počtu a rozestavení) a většina herního času je zabraná měřením vašich sil. To v praxi znamená, že budete útočit na všechny dostupné cíle a to nejlépe tak, aby se vám podařilo protivníka ochromit natolik, že pro vás bude bitva označena jako vítězná. V tutoriálu budou síly vaše a protivníkovy dosti nevyrovnané, zato v pozdějších misích a v samotné kampani již začne přituhovat,. Proti vám bude stát rovnocenné množství jednotek. V této chvíli vás ale trochu zamrzí občas pokulhávající inteligence vašich spolubojovníků. Ti vám sice čas od času pomohou a přijedou vám na pomoc v některé vypjaté situaci, kupříkladu ale v poslední tutoriálové misi jsem na likvidaci nepřátelské flotily byla téměř sama, což trochu zamrzí.

Co mě na Becherovka Combat Simulator taky nesedělo, to je naprostá ignorace okolního prostředí. To na vlastní kůži poznáte v momentě, kdy narazíte kupříkladu do stromu, načež se ozve jen zvuk plechu narážejícího na jiný předmět, s rostlinou to ale ani v nejmenším nepohne. Snad ještě úsměvnější je situace, kdy s helikoptérou vrazíte do pevných kamenných hradeb. Opět pouze náraz plechu na kámen, vrtulník je lehce odražek směrem dozadu, jinak se vám ale nestane ani zdaleka nic a to i v případě, že to napálíte v plné rychlosti.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

68 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 31 čtenářů

Témata: Loď

Nejčtenější

Další z rubriky

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Najdete na iDNES.cz