Becherov Xmas Party - Vánoce v Becherově

  12:00aktualizováno  24. prosince 11:05
Pamatujete si ještě na výherce letošního ročníku Becherovka Game? Tvůrci rozsáhlého Becherovu si pro vás nachystali malý vánoční přídavek. Zazávoďte si ve známých vozidlech v zasněženém fiktivním Becherově.
50

Becherov Xmas Party

Platforma: Freeware
Výrobce: Inputwish

Stáhnout

Becherov XmasS další nadílkou povedených vánočních her přícházíme také dnes, v první svátek vánoční. Není tomu tak dlouho, co proběhlo vyhlášení Becherovka Game 2004, tudíž máte jistě výsledky ještě v živé paměti. Absolutním vítězem se pak stal Becherov, který byl příjemným přepracováním oblíbené komerční série GTA do freewarové podoby, snad jen ta volnost nebyla natolik ponechána.

Ani InputWish na vás s vánočními dárky nezapomněli a přichází tak v tu nejvhodnější dobu právě s vánočním přepracováním svého simulátoru, aby vám dokázali, že Becherov je vlastně obyčejné město ne nepodobné těm našim. I zde se totiž slaví jedny z nejkrásnějších svátků v roce – Vánoce.

Becherov XmasNa rozdíl od mnoha krajů u nás, v Becherově se nachází slušná vrstva bílého poprašku, který se ještě stále snáší dolů obrovských vločkách. Dokázali byste odolat takové atmosféře, kterou můžeme tomuto fiktivnímu městečku pouze závidět? Myslím, že jen opravdu stěží.

Ačkoliv první kroky v tomto „datadisku“ jsou prakticky stejně jaké v té původní, Xmas Edition se od původního titulu v mnohém liší. Tím nemyslím v žádném případě technickou stránku hry, která zůstala prakticky bez jediné změny – setkáme se opět s pro nás již důvěrně známým prostředím a také se stejnými vozidly, s nimiž jsme brázdili silnice právě v původním Becherově. To je však asi tak jediné, co se zachovalo – z precizního klonu GTA se v této vánoční variaci stala průměrná závodní hra, navíc s podporou multiplayeru po dva hráče na jednom počítači. Ta pravá vánoční párty tedy může začít!

Vozový park tedy zůstal prakticky nezměněn – BMW, VW Golf či nákladní auto Becherovky jsou vám plně k dispozici. Opět s nimi budete následovat šipku, která vás však protentokráte nepovede na místo zadané v úkolu na začátku levelu, nýbrž bude neomylně navádět na jednotlivé červené dárečky, které máte za úkol do posledního vysbírat. NBecherov Xmasebude to však úkol nikterak jednoduchý, neboť ulice jsou dosti spletité. Hlavní roli zde hraje čas, za nějž se vám podaří celou trasou projet. Nebudete-li s ním spokojeni, není nic jednoduššího než danou mapu spustit znovu a pokusit se vylepšit svůj výkon. Když jsem se již zmínila o těch mapách, je právě ten správný čas uvést, že v Xmas Party je k nalezení slušná desítka nových okruhů, přičemž další tři jsou určeny pro hru dvou hráčů najednou. Ta probíhá prakticky stejně jako ta pro jednoho hráče snad pouze s tím rozdílem, že se hraje na body a vyhrává ten, kdo jich bude mít na konci více. Na konto si bodík můžete připsat buď rychlejším sebráním dárku než váš protivník nebo tím, že se od něj vzdálíte na velikost jedné herní obrazovky.

Zmiňovat se o zpracování by bylo dosti zbytečné, neboť vše co byste snad potřebovali vědět je k nalezení v recenzi původního Becherovka. Snad jen dodám, že sníh povalující se na jeho ulicích vypadá takřka realisticky (zůstávají v něm stopy po pneumatikách), stejně jako snášející se sněhové vločky. Celkový námět hry však nikterak originální není, což je rozhodně škoda. Stejně tak mi příliš nevyhovovalo poněkud netradišní ovládání druhého hráče klávesami WERS, což by doufejme měl opravit nějaký ten patch. Co dodat? Z Becherova se rozhodně dalo vyždímat více :-)!


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

70 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 48 čtenářů

Témata: Advent a Vánoce

Nejčtenější

Další z rubriky

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz