Becher Race 2003 - tři, dva jedna, start!

  12:00aktualizováno  18. srpna 2004 1:36
Závody automobilů v 3D tu moc často nemíváme. Proto jsem rád, že vám zde mohu představit jednu z her účastnících se letošní Becherovka Game. Oč tedy půjde? Zajet tratě co nejlépe a moc se při tom neopít :-D.
70

Becher Race 2003

Platforma: Freeware
Výrobce: Progress Studio

Stáhnout

Becher Race 2003Becherovka Game, čili tradiční každoroční soutěž o hlavní výhru - 100 000 Kč, nám každý rok přináší množství kvalitních her. Navíc je v pravidlech dáno i jednoznačné omezení velikosti - do 5 MB, což jsou velikosti her snesitelné i pro modemisty. Celkově tedy vzato se nám rok od roku rodí v dílnách našich herních tvůrců čím dál lepší hry, protože jako je tomu v každé soutěži - čím větší konkurence, tím lépe pro nás, hráče.

Automobilových závodů z českých dílen už zde byla spousta, avšak závody ve 3D se zas tak často nevyskytují. Ačkoliv je těžké nacpat do 5 MB pěknou 2D a 3D grafiku, dobré ozvučení a kvalitní hudbu, musím říci, že Progress Studiu se to víceméně povedlo. Máte pravdu, grafika není nijak ohromující, ale nelze srovnávat 5MB freewarovku s komerčními produkty.

Becher Race 2003Teď už však k samotné hře. V podstatě je každý automobilový závod o pokud možno nejrychlejším zajetí tratě. Jenže zas tak jednoduché to nebude, protože po trati jsou rozmístěné tzv. chceckpointy, tudíž si musíte dávat i bacha na čas. Nestihnutí chcekpointu se dá předejít tím, že budete sbírat láhve becherovky. Každá vám přidá 5 vteřin. Projetí chechpointem pak vteřin 15. Jenže není všechno jen o projíždění checkpointů. Také si musíte dávat pozor na stav vaší nádrže. Ačkoliv nejspíše jezdíte na 102 či 110 oktanový benzín, hladina nádrže stoupá při každém sebrání láhve tequilly Olmeca. Na trati se však také hojně vyskytují láhve konzumního rumu, které nedoporučuji sbírat - v opilosti se neřídí příliš dobře. Ve hře máte na výběr celkem ze tří aut. Po dojetí každého kola se vám odmekne další trať. Ty jsou ve hře celkem tři.

Becher Race 2003Co se týče ovládání, zažité klávesy ze závodních her zůstávají. O chování vozů se to již říci nedá. Všechny vozy ve hře nemají sice stejné parametry, což sami poznáte, jejich chování v zatáčkách je však úplně stejné a to zcela nerealistické. Můžete najet do zatáčky jakoukoliv rychlostí, vždy ji však vyberete, přičemž se velmi zpomalíte. Nejsem profesionální řidič, abych zde popisoval rozdíly reálného chování vozu proti tomu, se kterým se můžete setkat ve hře Becher Race 2003. Však to sami poznáte.

V celkovém hodnocení tedy musíme vzít v potaz vše výše popsané. Grafika, program i hudba se zvuky, byly vytvořeny takovým způsobem, aby se vešly do požadované velikosti 5MB. Tvůrci mi jistě dají za pravdu, že do 5 MB se toho moc nevejde. I tak však musím ocenit výsledek jejich práce. Doporučuji hru stáhnout.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

70 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 72 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

Najdete na iDNES.cz