BC Racers - pravěká formule 1

  12:00aktualizováno  1:38
Michael Schumacher má svá závodní léta za sebou. Dnes se však podíváme do pravěku, kde se na okruzích s cyklovozítky bojovalo stejně urputně a rána kyjem od soupeře vás dokázala rozhodit více, než nějaký šťouchanec v monopostu.
70

BC Racers

Platforma: Freeware
Výrobce: Core Design

Stáhnout

BC RacersVážení pralidé a praobludy, vítejte v Silverstone! V době, kdy "stone" ještě nesl svůj původní význam. V dnešních závodech na vás čeká spousta okruhů, ale věřte, že hlavní cena stojí za to. No, kdo by odolal novému kamennému jízdnímu kolu? Pokud vám vrtá hlavou, na co se pořád díval Fred Flinstone v televize, dnes máme pro vás odpověď. Původně komerční hra ze starých DOSovských časů se letos dožívá třináctých narozenin, od roku 1995 je však nabízena zdarma ke stažení.

Je s podivem, že se v současnosti opouští od her s pravěkým námětem. A přitom je jen málo hráčů, kterým neučaroval legendární Prehistorik a pevně věřím, že stejně si zamilujete i BC Racer. Při hraní mi ihned vyskočil před očima skvělý kreslený seriál Wacky Races. Záludný Dick Dastardly a jeho pes Muttley soupeřili s dalšími podivnými posádkami. Stejnou paralelu nacházíme i zde. Na většině pravěkých kolovozítek soupeří zvláštní dvojice, pralidé, lišky, dinosauři atd. A za vítězstvím jdou stejně nemilosrdně a nebojí se používat zákeřných zbraní, fyzické převahy a úskočných lstí. Rychlost je zde až druhotná, často získáte převahu BC Racers riskováním, nebojácným předjížděním a využíváním skokánků.

BC Racer má stařičkou pixelovanou grafiku, která je však velmi kouzelná. Jednotlivé dráhy jsou zcela odlišné, jednou jedete v poušti, jindy v pralese, na ledě atd. Každý okruh má svá specifika a co je nejzajímavější, i přes nespornou zubatost zde perfektně funguje fyzika, na ledě vylétnete ze zatáčky bez mrknutí oka, na některých terénech je dobré přejíždět okraje, na poušti se zde naopak zaboříte. Humorné pojetí najdete nejen při pohledu na startovní čáru, ale zasmějete se i během jízdy, na dráhu vás po vyjetí vrací létající pterodaktyl, čas od času vám cestu zkříží jiný zástupce ještěří říše, pralidé vás zuřivě podporují máváním vlajek...

Na počátku si vyberete svůj tým, se kterým odjezdíte všechny závody. Pro postup do dalšího kola nesmíte skončit na posledním místě, jinak zde sbíráte body, které se vám započítávají i do cBC Racerselé sezóny. Snad jen s vyjímkou dvojice obtloustlých dinosaurů, kteří se pravidelně umísťují na posledních místech, si celkem zazávodíte, záleží na konkrétní trati, někde jedete stylem start-cíl, jindy bojujete do poslední zatáčky. Obtížnost je v tomto ohledu pěkně vyvážená. Jakmile s někým bojujete tělo na tělo, dojde i na zbraně a vytlačování mimo trať. Občas můžete aktivovat nitro, ovšem pozor, vozítko se potom podstatně hůře ovládá.

BC Racer je stará hra, takže grafika asi každého nenadchne. Navíc vše běží v DOSu, takže na novějších počítačích můžete narazit na technické problémy - mně třeba nešel zvuk ani hudba. Pokud nad těmito chybkami zamhouříte oko, dostane se vám odměny v podobě skvělých závodních zážitků. 


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

46 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 16 čtenářů

Nejčtenější

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Další z rubriky

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz