Battling Faces - virtuální honička

  12:00aktualizováno  17. dubna 7:00
Určitě to znáte ze života. Když má někdo něco cenného, ostatní to chtějí získat pro sebe. Protože jsme lidé, většinou k tomu využíváme skrytých intrik. V dnešní hře jde o hroudu zlata, kterou musíte sebrat soupeřům a udržet u sebe až do vypršení časového limitu.

Battling Faces

Platforma: Freeware
Výrobce: Quadricolour Games

Stáhnout

Battling Faces

Určitě si i vy vzpomínáte na svá dětská léta, kdy jste si hráli „na honičku“. Jeden měly vždy „babu“ a snažil se dohonit některého ze svých spoluhráčů a předat mu ji. Ani ve snu by mě však nenapadlo, že podobnou myšlenku lze přenést i na počítačovou obrazovku. Autoři hry, o níž nám dnes jde, se asi skutečně nechali touto dětskou zábavou inspirovat, i když ji vlastně úplně převrátili naruby. Představte si, že někdo z vás má nějakou věc, a vy jej máte chytit, věc mu vzít a udržet ji až do konce stanoveného limitu. No a to je vlastně celá podstata Battling Faces.

Hry se mohou zúčastnit až čtyři hráči. Dva z nich jsou řízeni počítačem, jednoho ovládáte vy a u čtvrtého můžete nastavit, zda chcete, aby s vámi hrál kamarád v multiplayeru nebo aby byl opět ovládán počítačem. Celá hra je abstraktní, a tak i vy ovládáte abstraktní hráče. Těmi jsou podivné barevné tvary (nebo spíš patvary) s očičkama. K dispozici máte modrý kosočtverec, červený ovál, žlutý trojúhelník a zelený šestiúhelník. Vše se odehrává na jakési ledové aréně vymezené mantinely. Na začátku se každý hráč nachází v jednom rohu kluziště a uprostřed arény stojí zlatá hrouda, o kterou svádíte s ostatními nemilosrdný boj. Vaším úkolem je hroudu získat a udržet ji až do vypršení časového limitu. Kolo vyhrává hráč, který ji má buď na jeho konci u sebe, anebo ji měl jako poslední.

A jak můžete hroudu od soupeře získat? Asi tušíte, že domluvou a prosbami to nepůjde, takže je potřeba použít nátlakové prostředky, přesněji řečeno zbraně. Můžete využít jakousi pistoli, která vystřeluje projektily, mající stejnou barvu a tvar jako váš hráč. Nebo sáhnout po bombách, jež se odpalují s několikavteřinovým časovým odstupem. Pokud se ocitnete tváří tvář vašemu soupeři, samozřejmě použijete střely. Pokud však před ostatními utíkáte a máte je v patách, je velmi užitečné za sebou rozmísťovat bomby. Pokud bomba u někoho vybuchne nebo je zastřelen, nic se neděje, je jen chvilku ochromen a může dále pokračovat ve hře. Váš zdravotní stav symbolizují srdíčka. Čím jsou menší, tím méně života vám zbývá. Mimo srdíčka je zde ještě číslo, které využijete jen pokud hrajete na vyšší počet vítězných kol než jedno - zobrazuje totiž počet vyhraných kol příslušného hráče. Trochu matoucí je odpočítávání, jež by sice mělo odpovídat skutečným časovým úsekům, ale v mém případě vždy ubíhalo pomaleji.

Battling Faces

Dříve než se spustí samotná hra, dostanete se nejdříve do nastavení, kde určíte, zda chcete hrát sami nebo dva s kamarádem. Také vyberete obtížnost soupeřů, stanovíte jak dlouho má trvat jedno kolo a v kolika kolech musí hráč zvítězit, aby vyhrál celou hru. Schopnosti soupeřů nastavte střední nebo nejvyšší, protože při nejnižší obtížnosti jsou opravdu hloupí a lehká vítězství by vás asi brzy omrzela. Během samotné hry používá první hráč k pohybu a otáčení šipky, střílí dvojkou na numerické klávesnici a trojkou klade bomby. Druhý hráč se pohybuje a otáčí pomocí písmen W, S, A, D, střílí klávesou H a bomby klade klávesou J. Pokud chcete hru předčasně ukončit a vrátit se do menu, musíte použít následující šalamounský postup. Nejprve pomocí P hru pauzujte a potom ji ukončíte klávesou Q.

Battling Faces

Věděli jste, že i freewarové hry mají své soutěže? Jde o jakési vyhlašování miss. Ovšem pochybuji, že se zde uděluje také tolik doprovodných titulů, jako „miss textura“ či „miss mesh“. Soutěž, o které teď mluvím, byla jaksi soukromá, chcete-li podniková. Zúčastnili se jí totiž jenom gamesy vyrobené v programu Game Maker. A hra Battling Faces se umístila na stupních vítězů. Nevím sice, zda je opravdu tak dobře technicky zvládnutá, určitě je však originální. Během poslední doby jsem měl možnost hrát šest titulů, které byly v Game Makeru vytvořeny a u všech jsem narazil na obdobný technický problém. Jednotlivé objekty se špatně vykreslovaly a při pohybu jakoby neznaly průhlednost a byly umístěny na statických podložkách. Měl jsem však možnost vidět i screenshoty, kde se vše zobrazovalo správně, takže vzniklou situaci dávám za vinu mé grafické kartě a doufám, že vy podobné problémy mít nebudete. Proto berte screenshoty s rezervou a můžete se vyjádřit do diskuse, zda jste narazili na stejný problém. Zvuky jsou povedené, protože jsou jakoby namluvené dětmi „bang - bang“ se sem rozhodně hodí více než rachot reálné zbraně. Celkově je má Battling Faces průměrnou úroveň zpracování a pobaví se u ní hlavně mladší hráči.

Autor:
Premium

Náš kluk umí. Otec talentu Hložka o plánech i batůžku za padesát tisíc

Minulý týden ho v tramvaji načapal revizor: „Lístek, prosím.“ Adam Hložek, sedmnáctiletá fotbalová raketa, zčervenal....

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

  • Další z rubriky

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.

Najdete na iDNES.cz