Bato Tibetan Puzzle - cvrnkání s kameny

  10:44aktualizováno  10:44
I mniši v Tibetu si rádi cvrnkají barevnými kamínky.
74

Bato Tibetan Puzzle

Platforma: Freeware
Výrobce: GameTop

  • grafika
  • efekt kamenů
  • časový limit

Stáhnout

Bato Tibetian Puzzle 2

Bato Tibetian Puzzle 1Bato je místní označení kmenového vůdce. V dnešní hře se této funkce ujmete vy a budete se muset vydat na dobrodružnou cestu Tibetem. Nehrozí vám sice perzekuce od Číňanů, zato překážek na vás bude čekat hned několik. Původně jsem očekával, že půjde o další poklidnou arkádu od Gametopu, ale to jsem se šíleně zmýlil. Takto zběsilou logickou arkádu už jsem delší dobu na recenzentském talíři neměl. Dokáže v sobě zkombinovat prvky několika klasických logických her a ještě vás popohnat stejně jako japonská frenetická střílečka. Za všechno může management času, který vás nejen neustále tlačí kupředu, donutí vás také vytvářet riskantní kombinace a ještě se vám dokáže nenápadně pomstít. Funguje jako přesýpací hodiny, kterým průběžně ubývá náplň. S každou dobrou ránou se přitom trocha obnoví. Pokud ale minete, ubude naopak ještě víc. Možná to autoři s jeho "optimalizací" přehnali a většina z vás si raději zapne mód bez časového limitu. To ovšem neznamená, že zde nebudete nijak motivováni. I v něm je třeba přesně mířit.

Bato Tibetian Puzzle 2A o čem vlastně hra je? Nejblíže má asi ke kulečníku, protože musíte střílet do jakýchsi barevných kamenů a trefovat ty, které mají stejnou barvu. Hraje se na desce, jež připomíná nějakou stolní hru. Nenajdeme zde ovšem klasické díry, pro odstranění kamenů stačí ťuknutí. Téměř povinností je snažit se každým zásahem získat co nejsložitější kombo. Buď to znamená trefit několik kamenů v řadě nebo před samotným kamenem trefit mantinel jako u kulečníku. Pokud to neuděláte, nezískáte po pár levelech dostatečnou časovou rezervu. Bato Tibetan Puzzle se vám za svou obtížnost snaží odvděčit množstvím bonusů. Ve vyšších levelech třeba můžete přesunovat kameny, které se shovávají za překážkou a na něž nemáte přímý výhled. Díky mincím se dokonce můžete vyplatit ze smrti a postoupit do dalšího levelu. Bato Tibetian Puzzle 3Hra má pěkně zkombinovanou grafiku se zvuky, díky čemuž téměř věrně napodobuje nějakou stolní hru, kde hrajete na vyhlazené dřevěné desce kameny. Atmosféru ještě podtrhují různé efekty, které pohyb kamenů ovlivňují. Někdy se tu objeví třeba magnet, který vychyluje kameny. Jindy se kameny schovají pod pavučinu nebo nad nimi přelétává bouřkový mrak.

Bato Tibetan Puzzle je překvapivě akčnější, než se pohledem na obrázky může zdát. Stylem hraní mi trochu připomínal cvrnkání kuliček, snad i kvůli zmiňovanému "kamennému" efektu. Rozhodně mi přišel zábavnější než obyčejné arkády, kde spojujete barevné symboly klikáním.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

74 %

Hodnocení čtenářů

48 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 13 čtenářů

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Test celoročních pneumatik. Jak si vedou za sucha, za mokra a na sněhu

K celoročním pneumatikám výrobci přistupovali po dlouhá léta macešsky. Konečně se však vrátily do jejich přízně....

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

  • Další z rubriky

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

TIP: Které dětské kapsičky se nám osvědčily?
TIP: Které dětské kapsičky se nám osvědčily?

Kapsičky s ovocnými přesnídávkami i jinými dobrotami si maminky pochvalují. Zvláště na výlety a procházky jsou skvělou volbou. Na co byste si při jejich výběru měli dát pozor?

Najdete na iDNES.cz