Baku Funshiki – jízda smrti

  12:00aktualizováno  22. května 10:17
Originalita je jednou z věcí, kterými dnešní hry příliš nehýří. V záplavě všech klonů tetrisů, pongů, space invaderů a mnohých jiných je stále těžší najít hru, jež by byla něčím nová a jedinečná. A pokud něco takového hledáte, Baku Funshigi bude tím správným kouskem pro vás.

Baku Funshiki

Platforma: Freeware
Výrobce: MJ Geo3

Stáhnout

Baku FunshikiJaponské hry, to je doslova svět sám pro sebe. Jsou fascinující, překvapivé a většinou i výborně hratelné a pro nás, Evropany, je jejich hraní příjemným zpestřením každodenního stereotypu, neboť se v mnoha aspektech odlišují od evropských potažmo amerických her. Ať už je to dáno rozdílnou mentalitou nebo pověstnou japonskou pracovitostí, téměř vždy si můžete být jisti, že pokud se vám pod ruku dostane hra pocházející ze země vycházejícího slunce, bude to pro vás neotřelý zážitek. A podobné je to i s dnešní hrou s nicneříkajícím názvem Baku Funshiki.

Princip hry je úplně jednoduchý a pochopí jej doslova každý, proto lze říci, že tuto hru může hrát v podstatě každý, stačí když zvládne mačkat rychle šipky kurzorů, ale nepředbíhejme. Baku Funshiki obsahuje 10 levelů a v každém z nich musíte posbírat předem stanovený počet diamantů. Baku FunshikiToto možná zní velmi jednoduše, ale věřte nebo ne, bude vám trvat několik pěkných pár minut, než se prokoušete prvním levelem a co teprve ty ostatní!

Pod vaše velení se tu dostane postava stojící na zvláštní pohybující se bedně, která může určovat, jakým směrem se má bedna vydat. Na to vám stačí šipky kurzorů, kterými můžete jednak bednou otáčet, ale rovněž můžete určit i rychlost tohoto vašeho „dopravního prostředku“. A nyní se dostáváme k tomu podstatnému, k tomu, co činí celou hru tak obtížnou – bedna totiž klouže po hrací ploše jako puk na ledě a ukočírovat ji potřebným směrem není rozhodně nijak snadná věc. Možná si říkáte, že to by ještě nebyl takový problém, ovšem nedejte se zmást, protože v průběhu své cesty nesmíte dokonce do ničeho narazit! Baku FunshikiA díky tomu mohou nastat opravdu prekérní situace, kdy na konci složitého levelu stačí sebemenší chybička a můžete jej celý opakovat. Rozhodně doporučuji předem věnovat nějaký čas vyzkoušení si toho, jak se bedna chová a jaký je nejlepší způsob jejího ovládání.

Grafické ztvárnění hry je vcelku prosté, levely, co se týče barev jednotvárné, pouze se vždy mění jejich struktura a počet překážek. Každý level musíte dokončit v co nejrychlejším čase a čím úspěšnější budete, tím lépe budete oceněni a také více peněz na nákup bonusů (skoky, zpomalení či zastavení hry aj.) získáte. Tato hra není pro každého, ale máte-li pevné nervy, trpělivost, cit v prstech a dobrý odhad, určitě se vám bude Baku Funshiki líbit.

Autor:
 

Nejčtenější

Další z rubriky

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Najdete na iDNES.cz