Baku Bomber Remastered - vystřelujte lidi

  12:00aktualizováno  12. prosince 7:20
Baku Bomber Remastered představuje jednoduchou střílečku. Budete muset vystřelovat lidi proti různým stavbám a ničit je. Brání vám však odrazová deska.
50

Baku Bomber Remastered

Platforma: Freeware
Výrobce: Sparksoft

Stáhnout

bakubomberremasterd1

Baku Bomber Remastered má na svědomí tvůrce pod přezdívkou Sparksoft, což je jeden ze členů skupiny Experimental Gameplay. Tento vývojářský tým proslul velmi originálními hrami, jakými byly třeba The Swarm nebo Tower of Goo. S napětím jsem tedy i v případě Baku Bomber Remastered očekával nějakou inovativní hru. Trochu jsem se ale přepočítal.

Koncept hry není nijak objevný. Vaším úkolem je rozstřílet budovu, která se nachází pod vámi. Ovládáte zajímavě vypadající létající objekt, kterým manévrujete po hrací ploše a střílíte pod sebe na budovu. Jestliže však očekáváte, že budete střílet klasické střely nebo házet bomby, jste na omylu. Vystřelovat budete totiž nebohé lidi. Ti mají naprosto totožné vlastnosti jako střely, takže pokud se strefíte do některé části budovy, člověk ji poničí. Pokud minete, nic se nestane a člověk zmizí z hrací plochy. Až doposud se jeví koncept hry až příliš banální, a tak tu máme háček. Město chrání šedivá odrazová deska, která se snaží vámi vystřelené lidi odrážet. Deska se navíc po bakubomberremasterd2obrazovce nepotuluje jen tak, nýbrž kopíruje váš pohyb. Pokud nějakého civilistu odrazí a ten vás strefí, prohráváte. Stejně tak se děje, pokud vás zasáhne nějaké civilista, který se odrazí od budovy poté, co ji zasáhne. Velmi nemilé a nešikovné je, že máte k dispozici pouze jeden život, takže jedna chyba rozhodne o všem. Také si musíte dávat pozor na časový limit, který máte na dokončení každého levelu.

V případě grafiky neočekávejte žádné hody. Vizuální stránka je strohá, ale i tak bych vyzdvihl slušnou barevnost a velmi dobrou přehlednost. Na hrací ploše nejsou žádné rušivé objekty, takže se můžete plně soustředit na hraní. Na druhou stranu by se nějaké drobné oživení určitě po čase hodilo. Hratelnost je vcelku kvalitní, i když má své podstatné mouchy. Zpočátku jsem měl problém sestřelit vůbec několik kousků budovy a později se situace zlepšila jenom o trochu. Obtížností se Baku bakubomberremasterd3Bomber Remastered řadí bez debaty ke složitějším hrám. Už jenom díky tomu, že máte pouhý jeden život na celé hraní, a pokud zemřete, musíte začínat od prvního z jedenácti levelů. Tento fakt je až příliš krutý. Hudbu ani zvuky nejsou příliš dobré, plynulost hraní je však naprosto bezproblémová.

Celkově jsem byl z Baku Bomber Remastered zklamán. Nejspíš se na tomto zklamání podepsala vysoká očekávání, ale i tak musím konstatovat, že Baku Bomber Remastered není nijak nadprůměrnou hrou. Disponuje slušnou grafikou i hratelností, ale přítomnost pouhého jednoho životu na celou hru je až příliš kruté a od hraní plno lidí po chvilce odradí.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

29 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 7 čtenářů

Premium

Výrazný nos, vzdělání sestry. Proto si Gott vybral Ivanu, říká novinářka

Profesní vztah je pojil pětadvacet let, ona ho však osobně poznala už jako holčička. Navzdory všem turbulencím, které...

Krampol o Belmondovi: Když on točil Zvíře, já hrál traktoristu

Přes třicet let promlouvá na české diváky božský Bébel, jak Jean-Paul Belmondovi v rodné Francii přezdívají, hlasem...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

  • Další z rubriky

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.

Najdete na iDNES.cz