Bad Onion - špatná cibule

  12:00aktualizováno  13. listopadu 5:52
Další hopsačka je na světě a tentokrát je opravdu povedená. O čem konkrétně je? No přeci o jedné špatné cibuli, která musí zachránit svět. Myslíte, že se jí to povede?

Bad Onion

Platforma: Freeware
Výrobce: Outhousesoft

Stáhnout

Onion Je stále více her, které se snaží napodobit báječného Maria. Některým se to povede na výbornou některým ne. Jak je na tom tato hra?

Hopsačky bývají na freeware scéně poměrně časým jevem. Většinou nepřináší nic nového a tohoto pravidla se drží i dnešní hra Bad Onion, která vás opravdu potrápí. Nevíte co tím myslím?

Onion Na začátku hry dostanete do rukou jak, jinak, než poměrně velikou cibuli a vydáte se vstříc osudu, který cibuli čeká. Osud cibule je v tomto tituly poměrně pozitivní, ovšem, aby byl, budete muset hru nejprve dohrát, což je zde opravdu problém. Hra je totiž opravdu obtížná, ani ne tak počtem nepřátel, ale spíše tím, že velikost postavy, je opravdu přehnaná. Představte si to takhle. "Jste na konci levelu, nikdě nic, řítíte se k cíli a najednou z nějakého místa vyletí nějaké to semeno z rostliny". Nic zvláštního, jenže již zmiňovaná velikost cibule, je v tomto ohledu problém. Ono totiž vyhnout se všem nástrahám s tak velkou postavou není legrace. A tak jakmile skočíte o vteřinu později, je po vás. Já jsem nejednou chytnul záchvat, když mě z ničeho nic sundala rostlina a já mohl hrát level znova.

Grafika hry je na tento typ titulu poměrně dobrá, lokace se hezky mění, všechno je hezky nakreslené, zkrátka v tomto ohledu je na tom Bad Onion dobře. Nelze ho však srovnávat s výborným Pekka Kana2, který se opravdu povedl. Lokací ve hře je celkem 12 plus jedna finální kde se utkáte s hlavním bossem, v tomto případě je to obrovská lebka, kterou nebude lehké porazit. Nepřátel je ve hře poměrně hodně, takže hra neupadá brzy do stereotypu, jako je zvykem u jiných her. Mezi nejzákeřnější patří medůzy, kterých se nesmíte vůbec dotknout, jinak jak jistě tušíte, můžete hrát znova.

Zvuky jsou na dobré úrovni a je jich ve hře dostatek, což je jedině dobře, ovšem co se mi nelíbí, je opravdu tragická hudba. Ono totiž poslouchat celou hru jen, jednu jedinou melodii, může být otrava, navíc když zní jako dětská ukolébavka. Ale budiž, zas tak velký nedostatek to není. OnionNejvětší chyba je totiž opravdu přehnaná obtížnost hry, ale má to své výhody, protože hra je tím pádem opravdu velmi dlouhá a vy se buď zabavíte nebo zešedivíte.

Myslím také, že autoři mohli hru nějak zpestřit, například přidat ruzné zbraně atd, ve hře by se to nejednou hodilo, snad se dočkáme příště.

I když hra Bad Onion nepatří mezi nejlepší tituly v žánru a nemůže se rovnat titulu Pekka Kanna 2, doporučuji vám, ji stáhnout a zahrát si ji, navíc jde zde obrovská výhoda pro uživatele Linuxu, tento titul lze totiž na strankách výrobce stáhnout i pro tento operační systém. Takže, pokud máte silné nervy, neváhejte a hru stáhněte. Určitě se vám bude líbit :).


Autor:
Témata: Linux
Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

  • Další z rubriky

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Najdete na iDNES.cz