B-Boy - něco pro nejmenší

  12:00aktualizováno  11:26
Tuto kreslenou akční hru lze vřele doporučit ke hraní těm nejmenším a začínajícím hráčům. Je velmi dobře hratelná, nemůžete při jejím hraní narazit na jakékoliv potíže. Ocitnete se na malé jarní kvetoucí loučce, plné dorůstajících a neustále se znovu doplňujících barevných kytiček v roli malého buclatého čmeláčka. Úkol máte pouze jediný, za to však nesmírně důležitý, sbírat pyl, který z kytiček opadává, do vašeho košíčku.

B-Boy

Platforma: Freeware
Výrobce: Honza Holzapher

Stáhnout

B-Boy

Již dlouho jsem neobjevila mezi volně stažitelnými hrami takovouto pěknou kreslenou akční hru, která jako by byla stvořena přímo pro ty nejmenší hráče, kteří teprve na svém počítači začínají a učí se s ním zacházet. Je snad jen na škodu, že autor hry si dal tolik záležet na hře jenom proto, že byla směrována do soutěže pro reklamu na Becherovku. Domnívám se totiž, že autor hry má nesporný talent a že by mohl a hlavně měl zaměřit svoje tvůrčí úsilí nejen na reklamní tvorbu, ale především využít své bezesporné nadání na tvorbu takovýchto a jim podobných her pro ty naše nejmenší. Jsem přesvědčena, že by se mu od našich maličkých dostalo velkého uznání a ocenění, včetně upřímných díků. Stal by se tak určitě jedním z mála, neřku-li jedním z prvních průkopnických autorů tohoto žánru.

B-Boy je svým způsobem provedení velice jednoduchou a velmi lehce hratelnou hrou. K jejímu ovládání vůbec nepotřebujete myš, ani nebudete muset provádět nějaká složitá prstová cvičení na vaší klávesnici. Při hře si totiž úplně vystačíte pouze se dvěma kurzorovými šipkami a to šipkou vlevo a šipkou vpravo. Hra má také poměrně malé nároky na hardware vašeho počítače i na jeho doplňky.

B-Boy

Ke hraní vám zcela postačí základní sestava, kterou je už dnes vybaven každý počítač. Vzhledem k tomu, že jde o kreslenou hru, lze velmi dobře hodnotit i grafickou úpravu hry, autor si dal zřejmě velkou práci z vykreslením i drobných detailů. Hra je doprovázena milou až podmanivou hudbou, která jen podtrhuje celkovou kvalitu této jinak velmi jednoduché hry. Myslím si, že celkově lze hru ohodnotit velmi kladně a popřát autorovi, aby ve svém úsilí vydržel, mohli byste se tak od něho dočkat dalších milých překvapení.

Tolik tedy úvodem a nyní přistoupím k popisu hry samotné. Nacházíte se na rozkvetlé jarní loučce a jste vlastně malý, rozkošný čmeláček. Na louče vyrůstají různobarevné kytičky, zpočátku je na ní jen jedna, později se však jejich počet rozroste. Jak kytičky odrůstají, začíná z jejich květů opadávat pyl. Během průběhu hry se počet kytiček zvyšuje a také rostou a opadávají stále rychleji. Vašim jediným, ale velmi důležitým úkolem je tento opadávající pyl sbírat do svého košíčku, který držíte v ruce. Musíte si tedy stoupnou pod tu květinku, z které právě pyl padá dolů a tento zachytit do vašeho košíčku. Je to alespoň ze začátku trošku obtížné a proto těm nejmenším z vás prozradím jedno veliké tajemství. Běhejte od jednoho kraje obrazovky na druhý a on vám vždycky do vašeho kočíčku nějaký ten pyl přibyde. Sice se naběháte, ale účel přece světí prostředky.

B-Boy

Dole vlevo na obrazovce vám potom běží čas, kerý vám při této vaší bohulibé činnosti ve hře ubíhá. Nesmím zapomenout zdůraznit fakt, že každá jednotlivá hra trvá tři minuty, vlevo dole vám tedy ubíhá časomíra s ukatatelem od 1-180, to jest v sekundách. Po uplynutí časového limitu se hra sama ukončí. Vpravo dole na obrazovce se vám objevuje počet vámi dosažených bonusových bodů, které dostáváte za úspěšně zachycený padající květinový pyl do vašeho košíčku. Čím více těchto bodů získáte, tím lépe pro vás. Po ukončení hry, to znamená po uběhnutí tří minut, se vám totiž ukáže na obrazovce tabulka nejlepších dosažených výsledků, do které si pak můžete vepsat svoje jméno a tak si porovnávat vámi dosažené výsledky. Uvidíte, jak si časem začnete své skóré vylepšovat a jistě z toho budete mít velikou radost.

Na závěr vám ještě něco poradím. Ke hraní této hry si můžete přizvat i vaše kamarády a vzájemně mezi sebou soutěžit, komu se podaří sebrat více pylu, což znamená dosáhnout vyššího počtu bonusových bodů. Každý se do výsledové tabulky zapište pod svým jménem, ať to můžete dobře a správně mezi sebou porovnávat. Mně se podařilo na první pokus docílit 265 bodů, věřím ale, když si vše dobře procvičíte, že jich dosáhnete mnohem a mnohem více, než jsem jich dosáhla já. Tak vám přeji hodně úspěchů ve hře a nasbírejte do vašich košíčků co nejvíce pylu, moji malí sběratelé.

Autor:
 

Nejčtenější

Další z rubriky

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Najdete na iDNES.cz