Aztec God - pomsta bohů

  12:00aktualizováno  10:00
Aztékové byli za svou neposlušnost božstvy po zásluze potrestáni. Ze dvou bohů si totiž vybrali toho lepšího a trest je samozřejmě neminul. Teď pobíhají po světě jakožto zombie a onen druhý bůh by je měl z této situace zachránit.
70

Aztec God

Platforma: Freeware
Výrobce: mauge

Stáhnout

Aztec GodAztékové patřili nepochybně k starověkým civilizacím, proto si je jako námět vybral jeden ze zahraničních tvůrců pro již uzavřenou soutěž s tímto tématem. Jeho příběhová linie vysvětlená na počátku pouze textově pak nepatří k těm nejhorším. Dozvíme se z ní něco málo o této civilizaci, která po dlouhou dobu tvrdě pracovala pyramidách pro dvojici Bohů – dobrého a zlého. Jednu dobu se ale rozhodnou k druhému, zlému, Bohu přestat modlit, což jej pochopitelně nazlobí. Jako trest na zem sešle kletbu – všichni stavitelé pyramid se rázem promění v pochodující zombie. No a druhý Bůh má samozřejmě na úkol tyto duše z nezáviděníhodného stavu tak nějak vykoupit.

Vzhledem k tomu že nemůže sám sestoupit na zem, musí zombie všechny pozabíjet a využít k tomu nějakého zprostředkovatele a tím se v tomto případě stává obrovská koule. Tu budete mít Aztec Godza úkol navádět skrze rozlehlé 3D levely vždy s poměrně snadným úkolem. Dostat se živí a zdraví až k exitu a po cestě osvobodit předepsaný počet duší. V každé misi je tedy k dispozici jasně mluvící limit a dokud ho nesplníte, hra vás prostě nepustí k exitu. Zabíjení zombie nebude vzhledem k vašemu tvaru a velikosti vůbec obtížné a jediné co bude stačit je převalit se přes ně a zanechat za sebou jenom velkou krvavou šmouhu. Ano, skutečně to půjde takto snadno a dokonce nezáleží ani na rychlosti pohybu – nepřítele zabijete tak jako tak.

Důležité pak je i intuitivní ovládání, které se naštěstí autorům docela povedlo. Vše je situováno na vás kurzor myši, přičemž jeho pohybem prostě posunete herní plochou a tím změníte její náklon. Kulička pak váš pohyb akceptuje a poslušně se posune vámi naznačenýAztec Godm směrem. Vše je navíc dostatečně přesné a tedy i zábavné.

Dalším plusem jsou bonusy. Ty se většinou povalují na zemi a mají vždy jen jedinou ikonku s otazníkem. Tím vlastně dopředu nevíte, co seberete a nemůžete si tak vybírat. Ne všechny bonusy vám podají pomocnou ruku a třeba takové zmenšení kuličky nebo snad inverzi ovládání. Naopak příjemným bonusem je zabití všech zombie na obrazovce, díky čemuž můžete směle pokračovat do dalšího ševelu. Postupně se prostředí v jednotlivých bludištích ztěžuje a na scéně se objevuje i několik překážek vybudovaných staviteli chrámu jako kupříkladu mechanismus vystřelující šípy apod.

Aztec God je důstojným zástupcem, který se Ani v tvrdé konkurenci této soutěže neztratí. I když časem zevšední především vlivem slabší grafiky, jedná se celkově o velmi slušný projekt.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

47 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 10 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Najdete na iDNES.cz