Attack From Outer Space

  12:00aktualizováno  12:27
Protože vaše ohlasy na hry jako Firecrow nebo Dove byly poměrně příznivé, netrvalo dlouho a na Plných hrách se můžete pokochat další rolovací střílečkou ala Raptor. Tentokrát obsahuje celých osm úrovní, a tak to za těch pár MB stahování snad opravdu bude stát.

Attack from Outer Space

Platforma: Freeware
Výrobce: Karl B. Schmitz

Stáhnout

AFOS

Protože vaše ohlasy na hry jako Firecrow nebo Dove byly poměrně příznivé, netrvalo dlouho a na Plných hrách se můžete pokochat další rolovací střílečkou. Ve freewarovém moři ostatně plave největší množství her pouze ze dvou žánrů - logické a akční. Freewarová adventure nebo strategie se najde jen málokdy, protože je jejich vytvoření nejspíš o dost náročnější, a tak autoři hřeší na to, že s velmi zjednodušeným pohledem se dá hráčská obec rozdělit na tu přemýšlivou polovinu (která má zájem o hry logické) a na tu akční (která si v přestávce mezi učením nebo prací raději pěkně od plic zastřílí). A protože poslední dobou na Plných hrách kralují hlavně hry logické jako všelijaké variace Arkanoidu, Tetrisu atd., tak právě teď je tu zase jedna pořádná střílečka.

Attack From Outer Space neboli A.F.O.S. není dílem žádné firmy, ale jen jednoho člověka jménem Karl B. Schmitz. Už podle AFOSzvuku jeho jména můžete odhadnout, ve které zemi leží původ A.F.O.S.u - je to Německo. Tímto se zároveň dostáváme k faktu, který asi nepotěší každého - A.F.O.S. je totiž celý v němčině. Ne, že by to nějak vadilo mně osobně, přece jen jsem se překládáním z němčiny nějaký čas i živila, ale chápu, že mezi internetovou obcí je angličtina mnohem zaužívanějším jazykem. Nezoufejte předčasně, mám pro vás i jednu dobrou zprávu. S ohledem na žánr, ve kterém se toho moc nenamluví, by vám nepřítomnost angličtiny v A.F.O.S.u neměla příliš vadit - jediné místo, kde byste ji mohli potřebovat, je nákupní obrazovka, ale tam jsou všechny položky opatřené výmluvnými obrázky, takže se nemusíte bát, že byste museli nakupovat poslepu. Rovněž to můžete brát jako malý dárek svým neanglicky hovořícím kolegům, pro které se toho na Plných hrách moc nenajde, takže malý ústupek jednou za čas je určitě potěší.

AFOS

A.F.O.S. je klasická rolovací automatovka ala Raptor. Na rozdíl od některých jiných však nabízí možnost ukládání pozice, nakupování dodatečného vybavení a nahrávání dosaženého skóre na internet. Má dokonce i vlastní příběh, jehož shlédnutí je vám nabídnuto v menu, ale nečekejte od něj nic, co za to shlédnutí stojí - tradiční story o mimozemšťanech je prostě v tomhle žánru skoro nutností a nějaká invence se od něj asi čekat nedá.Celkem má hra osm úrovní, přičemž na konci vás čeká střetnutí s finálním bossem, a pokud by vám to bylo málo, můžete ještě prozkoušet všechny tři stupně obtížnosti. Raketka je klasicky prťavá, nepřátelé se kolem vás klasicky rojí a vypouštějí střely a bonusy a vůbec je to všechno tak příjemně klasické. Za sestřelené protivníky a sebrané bonusy se vám načítá skóre (přesně to, které pak můžete nahrát na internet a porovnat ho s ostatními AFOSáky, přiložen je dokonce i návod, jak to udělat). Po každé absolvované úrovni se dostanete do nákupní obrazovky, kde si za získané peníze můžete loď dovybavit zbraněmi, štíty, lasery atd.

Pokud si tedy myslíte, že pro vás němčina není nepřekonatelný problém a že vám těch 5 MB za to stojí, tak stahujte, stahujte …

Autor:
 
Témata: Loď

Nejčtenější

Další z rubriky

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Advantage Consulting, s.r.o.
SAP PODPORA (25-35.000 Kč)

Advantage Consulting, s.r.o.
Královéhradecký kraj
nabízený plat: 25 000 - 35 000 Kč

Najdete na iDNES.cz