Atmocube Salmonster 2 – rybí logika

  12:00aktualizováno  23. srpna 10:16
Máte rádi logické hry? Poté zajisté neodmítnete mé pozvání pod hladinu průzračné vody, kde se skrývá domov jedné malé rybičky, která se ocitla ve vskutku nezáviděníhodné situaci. Pomůžete jí?
50

Atmocube Salmonster 2

Platforma: Freeware
Výrobce: Atmocube Entertainment

Stáhnout

Atmocube Salmonster 2Jak mi jistě dáte za pravdu – dobrých logických her není nikdy dost. Nejen že si jejich hraním zpříjemníte jinak nudný večer a skvěle se u nich bavíte. Oproti jiným žánrům mají ještě jednu výhodu a sice že si u nich skvěle procvičíte své mozkové závity. Nejinak tomu bude v případě druhého dílu Atmocube Salmonster, který vedle slušné zábavy nabídne také spoustu logických prvků.

Hlavní hrdinkou dnešní logické hříčky je drobná rybka, nazvaná Salmon, která je jako mnoho jí podobných uvězněna v nevelkém akváriu. V poklidném, ničím nerušeném životě ji však brání nejen stísněný prostor, nýbrž zejména různobarevné kostičky, které jsou směrem k ní v pravidelných intervalech shazovány a usazují se na dně bazénku a tím ji ubírají tolik potřebné místo k životu. Rybka je však věru statečná a tak se odhodlá vyčistit akvárium od všech těchto nepatřičných předmětů. To však ještě netuší, že to bude úkol vskutku přetěžký...

Atmocube Salmonster 2K odstranění všech kostiček bude vedle hbitosti a rychlosti potřeba také notná dávka intelektu. Zbavit se jich totiž lze jen jedním způsobem a to poskládat vedle sebe tři krabičky stejné barvy. Pokud se vám to povede, všechny tři se ve chvíli jakoby vypaří a vy si tím uvolníte místo k dalšímu posouvání, které bude zejména v pokročilejších částech hry nesmírně důležité. Nestačí však pouze, aby se tyto tři předměty dotýkaly jakoukoli hranou – musí být naskládány přesně za sebou v řadě – pak teprve beze stopy zmizí. Dalším nepříjemným faktem je, že Salmon před sebou může tlačit pouze 3 kostky najednou, což ve chvíli, kdy se akvárium naplní až skoro po okraj bude dosti svazující. Nepotěší zajisté ani pevně stanovené rozměry hrací plochy, která bude zanedlouho, jak sami na vlastní kůži pocítíte, až přehnaně těsná.

Atmocube Salmonster 2Ovládání probíhá standardně pomoc klávesnice či myši, čímž řídíte veškeré pohyby naší hlavní hrdinky. Intervaly, po nichž jsou kostičky spouštěny jsou vpravdě nepříjemné a činí ze hry až přehnaně náročnou gamesku, což může mnohé hned zprvu odradit. Pokud však přijdete na nějakou tu důmyslnou strategii a nebudete pouze bezhlavě pobíhat po akváriu, tak nejen že rybičce velice pomůžete, navíc se budete skvěle bavit.

Grafická stránka hry se vcelku uspokojující. Vše je zpracováno plně v 3D, snad jen prostředí hrací plochy by mohlo být více rozmanitější. Nechybí pochopitelně ani zvuky doprovázející každičké posunutí některé z beden. Nepotěšující však je hudba, která ve hře zcela chybí, nicméně mnohým to zajisté nebude příliš vadit, neboť leckoho může hudební doprovod v logické hříčce nepatřičně rozptylovat. Celkově se tedy jedná o nadprůměrné dílko, které by si neměl žádný milovník tohoto žánru nechat uniknout – zvláště když velikost hry nedosahuje ani 1 MB.


Autor:

CES 2019

Největší veletrh spotřební elektroniky CES 2019 v Las Vegas probíhá od 8. do 11. ledna a rozhodně si přijdou na své hráči i nadšenci. Mezi očekávané novinky patří ohlášení 7nm CPU i GPU od AMD, nové modely karet NVIDIA RTX, VR a mnoho dalších. Sledujte dění na CES 2019 online.

Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

24 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 8 čtenářů

Nejčtenější

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Další z rubriky

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Najdete na iDNES.cz